.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: NIGHTWING :: ROK 2008 :: NIGHTWING #147 :.

NIGHTWING #147

Tytuł historii: The Great Leap, Part 1
Miesiąc wydania: Październik 2008 (USA)
Scenariusz: Peter J. Tomasi
Rysunki: Don Kramer
Okładka: Andy Kubert
Tusz: Jay Leisten
Kolor: Hi-Fi
Liternictwo: Sal Cipriano
Ilość stron: 32

Richard ponownie delektuje się skydivingiem jednak tym razem wpada w chmarę nietoperzy, a na niebie widzi wyświetlony swój symbol. Nightwing nie ma wyboru i spotyka się z Dwiema-Twarzami. Harvey potrzebuje pomocy bohatera, ale żeby mieć pewność, że ją otrzyma, to ma także zabezpieczenie w postaci życia niewinnych ludzi.
Dwie-Twarze chce by Nightwing uratował Carol Bermingham, która jest prokuratorem okręgowym w Nowym Jorku. Kiedyś ją i Harveya łączyło pewne uczucie, ale Dent miał żonę. Obecnie Carol jest świadkiem w ważnej sprawie i Harvey nie chce by coś się jej stało. Nightwing zgadza się pomóc, ale robi to by uratować niewinną osobą, a nie dlatego, że Dwie-Twarze go o to poprosił.
Dzięki informacjom od Harveya Nightwing ratuje dwie osoby uwiezione w opuszczonej rafinerii.

  
Przykładowe Strony:
  

W Gotham City Carol w obstawie agentów jest prowadzona do samochodu. Chwile później do pojazdu wpada Nightwing i nokautuje ochronę Carol, która nie była tym za kogo się podawała. Na dowód czego bohater otwiera bagażnik samochodu, gdzie są ciała prawdziwych agentów.
Następnie Nightwing podrzuca Carol na rozprawę w której była kluczowym świadkiem. Później bohater cały czas ma na oku panią prokurator, bo wie, że zabójcy tak szybko nie zrezygnują. Jak się okazuje nie mylił się i w ostatniej chwili ratuje Carol ze spadającego helikoptera, niestety podczas akcji zostaje poważnie ranny.

Autor: Q

Historia R.I.P. zawitała także do Nightwinga na szczęście wydarzenia z runu Morrisona nie są głównym tematem historii The Great Leap, a wręcz nie mają żadnego znaczenie, bo jest do nich tylko kilka aluzji.

Od początku numeru Richard jest wrzucony w sam środek akcji, twórcy szybko przychodzą do sedna sprawy, dzięki czemu nie mammy zbędnego przydługiego wprowadzenia. A intryga zapowiada się bardzo interesująco już od momentu, gdy pojawia się Dwie-Twarze proszący o pomoc, aż do końca, gdy Nightwing w spektakularny sposób ratuje panią prokurator.

Twórcy podobnie jak Dini w Detective Comics przygotowali historię, która ma być powiązana z R.I.P., ale która w rzeczywistości zapowiada się na porządną historię o tytułowym bohaterze.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk