.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: NIGHTWING :: ROK 2008 :: NIGHTWING #148 :.

NIGHTWING #148

Tytuł historii: The Great Leap, Part 2
Miesiąc wydania: Listopad 2008 (USA)
Scenariusz: Peter J. Tomasi
Rysunki: Rags Morales
Okładka: Rags Morales
Tusz: Michael Bair, Bob Petrecca
Kolor: Hi-Fi
Liternictwo: Travis Lanham
Ilość stron: 32

Nightwing resztkami sił ratuje Carol i na lotni odlatuje do najbliższego bezpiecznego domu, którego właścicielem jest Bruce. Na miejscu zostawia przyjaciółkę Denta, a sam ustawia autopilota na lotni dolatuje do Wayne Manor.
Nieprzytomny Richard ma twarde lądowanie w jaskini, ale na miejsce niezwłocznie z pomocą pospieszył Alfred. Lokaj wykorzystuje swoje chirurgiczne umiejętności i usuwa kule z ciała Richarda. Przed utratą przytomności bohater cały czas martwi się o Carol, ale także o ostatnie szaleństwa Batmana.

  
Przykładowe Strony:
  

Po kilku godzinach odpoczynku Nightwing nie traci więcej czasu i niezwłocznie udaje się do kryjówki, gdzie zostawił Carol.
Później w Nowym Jorku, bohater umieszcza Carol w bezpiecznym domu, jednak, gdy już zamierza zostawić panią prokurator samą, ta odbiera telefon od Denta. Harvey wyjawia, że kiedy dowiedział się co zagraża Carol, to nie mógł pozwolić by coś się jej stało.
Podczas rozmowy z Alfredem Richard dowiaduje się, że kule wyjęte z jego ciała były nasiąknięte substancją zgodną z tymi tworzonymi przez Jonathana Crane'a. Lokaj chce by Nightwing wrócił do jaskini, ale bohater nie ma na to czasu bo ktoś właśnie włamał się do bezpiecznego domu gdzie znajdowała się Carol. Jak się okazuje na miejscu na Richarda czekają Dwie-Twarze, Joker, Killer Croc, Strach na Wróble, Poison Ivy, Pingwin i Mr. Freeze.

Autor: Q

W numerze wiele się nie dzieje, ale przecież nie zawsze akcja równa się dobry numer. Tym razem mamy okazję zobaczyć co robi ciężko ranny bohater. Oczywiście się nie poddaje, ale też sam sobie nie radzi. Nieokazaną pomocą jak zawsze służy Alfred, który nie jedną kulę musiał wyjmować, a jak mamy okazję się przekonać staremu lokajowi nie jest łatwo pogodzić się z nocnymi zajęciami najbliższych mu osób.

Jako, że numer ten jest częścią R.I.P. to pojawiają się aluzje do szaleństwa Batmana i Black Glove, jednak tak naprawdę najistotniejszy jest Nightwing. A ostatnia strona wyraźnie wskazuje, że bohater wpakował się w poważne kłopoty. Ten niespodziewany zwrot akcji sprawia, że pojawia się duży znak zapytania o jakość następnego numeru, bo do tej pory historia The Great Leap stała na wysokim poziomie, gdzie tytułowy bohater miał możliwości się wykazać. Jednak czy walka z najgroźniejszymi złoczyńcami Batmana pozwoli na pokazanie czegoś więcej niż zwykłej bijatyki?

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk