.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: TPB :: BATMAN: NO MAN'S LAND VOLUME FOUR :.

BATMAN: NO MAN'S LAND VOLUME FOUR

Tytuł historii: Homecoming; Spiritual Currency; Goin' Downtown; Stormy Weather; Jurisprudence; Falling Back; Assembly Redux
Rok wydania: 2000 (USA)
Scenariusz: Larry Hama, Devin Grayson, Chuck Dixon, Greg Rucka
Rysunki: Mike Deodato Jr., Dale Eaglesham, Mat Broome, Damion Scott, Rick Burchett, Paul Ryan
Okładka: Deodato Jr.
Tusz: Sean Parsons, Jaime Mendoza, John Floyd, James Hodgkins, Bill Sienkiewicz
Kolor: Pamela Rambo, Gloria Vasquez, Jason Wright, Patricia Mulvihill, Klaus Janson
Liternictwo: Willie Schubert, Ken Lopez, John Costanza, Bill Oakley
Ilość stron: 208

Wydanie zbiorcze z:

Trzeci tom No Man's Land zawiera zbiór historii oryginalnie wydanych w: Batman #571-572, Batman: Legend of the Dark Knight #125, Detective Comics #736, #738-739, Batman: Shadow of the Bat #92-93 i The Batman Chronicles #18.

W Homecoming otrzymujemy efektowny powrót Bane'a do Gotham, ale im dalej to dostajemy, co prawda efektowną, ale zwykłą bójkę pomiędzy bohaterami, z której nikt nie wychodzi ze zwycięztwem.

Dobry poziom prezentuje Spiritual Currency, a Leslie walcząca ze swoimi problemami moralnymi stanowi dobrego rodzaju oderwanie od standardowych historii.

Goin' Downtown to pełna akcji historia, która pokazuje, co Bane potrafi zdziałać, jeśli dostatnie odpowiednie środki. Co prawda dostajemy też mizerną intrygę wplątującą we wspólną wojnę Pingwina i Dwie-Twrze, ale i tak najważniejsze jest wysadzenie archiwum Gotham, oraz fakt, że Batman nie interweniował, co pozwoli mu odkryć, kto jest tajemniczym zleceniodawcą Bane'a.

Chociaż ostatni pobyt Supermana nie przyniósł miastu wiele dobrego to w Stormy Weather bohater kompletnie zmienia swoje podejście. Czego zwieńczeniem jest pomoc mieszkańcom w naturalny sposób - sprowadzając deszcz.

Zdecydowanie jedna z najlepszych historii w tym zbiorze jest Jurisprudence. Pojedynek prawniczy w wykonaniu Dwóch-Twarzy, który rozlicza bohaterów z tragicznych działań mających miejsce podczas walk o terytorium, to prawdziwa uczta dla czytelnika.

Falling Back jest historią, z którą trzeba koniecznie się zapoznać by zrozumieć łączące relacje Batmana z Gordonem. Po okresie ciszy i braku kontaktów dochodzi do spotkania bohaterów. Powolne, spokojne próby odbudowy więzów, a ze strony Jima pozbycie się całego żalu do Batmana, to nie jedyne ważne momenty z tej historii, bo kulminacyjnym punktem jest zdjęcie kaptura przez Batmana, które jak się okazuje nie było konieczne by bohaterowie na nowo nauczyli się ze sobą współpracować.

W Assembly Redux rozwiązana zostaje cześć intryg, które przeplatały się przez ostatnie historie. Poznajemy tożsamość tajemniczej kobiety oraz osoby odpowiedzialnej za sprowadzenie Bane'a, oraz z inne szemrane sprawki, które w ostatnim okresie działy się w Gotham. Lex Luthor zawsze wykorzystuje sprzyjające sytuacje do własnych celów i nie obawia się korzystać z nieczystych zagrań, tylko jak Batman poradzi sobie z przeciwnikiem, który realizując własne cele może pomóc w odbudowie Gotham?

Batman: No Man's Land Vol 4 to zbiór naprawdę dobrych historii. Na początku dostajemy sporę dawkę akcji za sprawą Bane'a, ale także interesującą intrygę, którą prowadzi pracodawca złoczyńcy. Reszta spraw w Gotham komplikuje się przede wszystkim przez działania Dwóch-Twarzy, którego ofiarą staje się sam komisarz Gordon. Jednak te straszne doświadczenia łączą starych przyjaciół i tak po okresie unikania wspólnych kontaktów Batman i Gordon znowu zaczynają razem współpracować. Teraz ich współpraca jest jeszcze bardziej potrzebna, bo Gotham ma zostać odbudowane, a korzyści z tego tytułu chce przede wszystkim zdobyć Lex Luthor.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk