.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: FILMY :: ZAWIESZONE :: BATMAN TRIUMPHANT :.
BATMAN TRIUMPHANT

Reżyseria:   Joel Schumacher
Scenariusz: Mark Protosovich
Premiera:   1998-2000 r.
Produkcja:  Warner Bros. Pictures
Obsada:        George Clooney/ Kurt Russel - Batman/ Bruce Wayne
Chris O'Donnell - Robin/ Dick Grayson
Forest Whitaker/ Jeff Goldblum - Strach na Wróble/ Jonathan Crane
Jenny McCarthy/ Madonna/ Jennifer Tilly/ Claire Danes - Harley Quinn


Batman Triumphant (Batman Triumfator) miał być piątym po Batmanie i Robinie filmem serii. Premierę planowano na lata 1998-2000. Clooney i O'Donnell mieli powrócić do swoich ról (chociaż ten pierwszy podpisał kontrakt na trzy filmy, media podawały, iż może go zastąpić Kurt Russell), a ich głównym przeciwnikiem miał być Strach na Wróble, którego niecne plany w czasie nauki na college'u odkrywa student Dick Grayson. Plotki głosiły, że kandydatami do roli Jonathana Crane'a byli Forest Whitaker, Jeff Goldblum, Jeremy Irons, Christopher Lloyd i Howard Stern*. Miał powrócić też Joker jako wytwór halucynacji Batmana, spowodowanych zdradliwym gazem Jonathana Crane'a. Zagrać miał go nie kto inny jak tylko Jack Nicholson, który w wywiadach z tamtego okresu twierdził, że napisał wątek wyjaśniający powrót jego postaci. W obrazie miała pojawić się także Harley Quinn (w tej roli Jenny McCarthy lub Madonna), która byłaby córką Jacka Napiera. Dochodziły też informacje o planie wprowadzenia gościnnego występu doktora Kirka Langstroma, czyli Man-Bata. W początkowych zamysłach Man-Bat miał być nawet mordercą Robina i Batgirl. Inne przecieki informowały o uśmierceniu Alfreda oraz paraliżu Barbary. Problematyka obrazu miała być bardzo zbliżona do tej z Batmana Forever. (Nawet sam George Clooney zaproponował wtedy pomysł całej fabuły w klimacie noir, która mogłaby rozpocząć się od pogrzebu Alfreda, by następnie zaserwować widzom śmierć Cudownego Chłopca). Podobno Schumacher był tak zafascynowany komputerowo generowanymi obrazami (CGI), że chciał stworzyć za ich sprawą postać Batmite. Z przecieków wiadomo też, że Batmobil miał ścigać Stracha na Wróble na koniu przez ciemne lasy - miał to być ukłon w kierunku książki The legend of Sleepy Hollow Irwing'a Washington'a.

Scenariusz w 1996 roku napisał Mark Protosovich. Schumacher myślał o tym projekcie jeszcze w czasie zdjęć do Batmana i Robina, a prace rozpoczęto jeszcze przed jego premierą. Plany Schumachera wobec tego filmu zmieniały się kilkakrotnie. Pierwotnie miał to być bezpośredni kolorowy sequel Batmana i Robina, jednak później reżyser stwierdził, że obraz musi być świeży i mroczny, ponieważ zdał sobie sprawę, że jest to winny niezadowolonym fanom Człowieka-Nietoperza. Ponoć reżyser chciał wrócić do klimatu mrocznych filmów Burtona. Sam scenariusz był przez wiele lat ukrywany wewnątrz Warner Bros. Do dziś nawet mało wiadomo na jego temat. Osoby, które miały możliwość zapoznania się z pełną treścią lub framentami, zgodnie twierdzą, że było to jakby skrzyżowanie Batmana i Batmana Forever. Niestety, bardzo chłodne przyjęcie przez krytyków Batmana i Robina oraz irytacja fanów Nietoperza, spowodowały, że Warner ostatecznie odsunął od projektu Schumachera (podobno na jego własne życznie) i wstrzymał prace nad produkcją.

Autor: Woland  
* - Kandydatura Howarda Sterna wyszła od niego samego. Stern na antenie swojego programu radiowego zasugerował, że mógłby zagrać Stracha na Wróble, o ile ten zostanie włączony do filmu.
Poprzednia strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk