.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: FILMY :: CATWOMAN :: AKTORZY :.
| O FILMIE | TREŚĆ | TWÓRCY | AKTORZY | RECENZJA | GALERIA | ZWIASTUNY |
| KOSTIUM | KOCIE MIAU | KOCIAK Z PEJCZEM | KOCIE SPRAWY | KOCIE ŚCIEŻKI |
| KOCIE PIDŻAMKI | NAGRODY | ADAPTACJA KOMIKSOWA | CIEKAWOSTKI |
AKTORZY
Halle Berry - Patience Phillips/Kobieta-Kot
Benjamin Bratt - Tom Lone
Sharon Stone - Laurel Hedare
Lambert Wilson - George Hedare
Frances Conroy - Ophelia
Alex Borstein - Sally
Michael Massee - Armando
Byron Mann - Wesley
Kim Smith - Drina
Christopher Heyerdahl - Rocker
Peter Wingfield - Dr Ivan Slavicky
Landy Cannon - Randy
John Mann - Tancerz
Aaron Douglas - Detektyw #1
Chase Nelson-Murray - Dziecko #1
Ursula Haczkiewicz - Tancerka
John Cassini - Grafolog
Manny Petruzzelli - Dziecko #2
Alisoun Payne - Tancerka
Berend McKenzie - Lance
Michael Daingerfield - Policjant
Ona Grauer - Sandy
Laurence Racine Choiniere - Tancerka
Harley Reiner - Dziecko #3
Judith Maxie - Jubiler
Benita Ha - Forensics Technician
James Lloyd Reynolds - Hottie Doctor
Jill Krop - Newscaster
Dagmar Midcap - Reporter
Ryan Robbins - Bartender
Patricia Mayen-Salazar - Pokojówka
Diego Diablo Del Mar - Włamywacz
Michael P. Northey - Strażnik więzienny
Connor Crash Dunn - Mały chłopiec
Peter Williams - Detektyw #2
Janet Varney - Dziewczyna na imprezie
Brooke Theiss - Ferris Wheel Mom
Michasha Armstrong - Ferris Wheel Operator
James Ashcroft - Śmieciarz
Herbert Duncanson - Ochroniarz
Larry Sullivan - Warehouse Supervisor
Ashlea Earl - Performance Dancer
Lori Fung - Performance Dancer

Nagrodzona Oskarem aktorka Halle Berry (Patience Philips) nie przestaje zadziwiać widzów, jednocześnie ciężko pracuje nad rozwojem swojej kariery.
Minionej jesieni Berry wystąpiła w głównej roli w psychologicznym thrillerze Gothika, który potwierdził jej status gwiazdy. Latem roku 2003 ponownie wcieliła się w rolę Storm w filmie X2, sequelu przebojowego filmu akcji X-Men, który zarobił dotychczas ponad 200 milionów dolarów. Rok wcześniej Berry zagrała u boku Pierce'a Brosnana w najnowszym filmie o Bondzie zatytułowanym Śmierć nadejdzie jutro. Dwudziesta część serii przygód agenta Jej Królewskiej Mości uświetniła czterdziestą rocznicę powstania pierwszego filmu z jego udziałem, była też najbardziej zyskownym filmem o agencie 007.
Za nadzwyczajną rolę w filmie Monster's Ball: Czekając na wyrok, aktorka została nagrodzona Oskarem, nagrodą SAG, berlińskim Srebrnym Niedźwiedziem, otrzymała także tytuł Najlepszej Aktorki Roku, przyznany jej przez Amerykańskie Stowarzyszenie Krytyków Filmowych.
Berry jest także laureatką nagród Emmy, Złotego Globu, SAG i NAACP, przyznanych jej za rolę w filmie telewizyjnym Introducing Dorothy Dandridge, którego była także producentką.
Krytycy i widzowie zauważyli ją po raz pierwszy w jej debiucie filmowym, obrazie Spike'a Lee Jungle Fever. Berty wystąpiła potem u boku Warrena Beatty'ego w komedii Bulworth. Inne filmy z jej udziałem, to - między innymi - Losing Isaiah, z udziałem Jessicy Lange, Krytyczna decyzja (za który otrzymała nagrodę Blockbuster dla najlepszej aktorki w filmie akcji), aktorska wersja filmu Między nami jaskiniowcami, Ostatni skaut, Strictly Business, Bumerang Reginalda Hudlina, w którym grał również Eddie Murphy i Kod dostępu z udziałem Johna Travolty i Hugh Jackmana.
W telewizji Berry grała w cieszącym się uznaniem widzów miniserialu stacji ABC Oprah Winfrey Presents: The Wedding, w reżyserii Charlesa Burnetta. Wystąpiła także w miniserialu Alexa Haley'a Queen. Film ten, uznany za najlepszy sequel w historii telewizji, przyniósł aktorce pierwszą nagrodę NAACP Image Award, za rolę w nim otrzymała także nagrodę Hollywood Women's Press Club dla najlepszego debiutanta. Berry zagrała także u boku Jimmy'ego Smitsa w filmie telewizyjnym Solomon and Sheba, zakończyła także właśnie zdjęcia do najnowszej produkcji Winfrey, zatytułowanej Their Eyes Were Watching God, która ukaże się na antenie ABC.
W uznaniu jej zasług aktorskich, Fundacja Harwardzka nadała jej tytuł Artystki Roku. Berty jest obecnie związana kontraktem reklamowym z firmą Revlon.

Benjamin Bratt (Tom Lone) to aktor zarówno dobrze wyglądający na ekranie, jak i biorący udział w bardzo różnych filmach. Wkrótce zobaczymy go w roli szwagra Kevina Bacona w filmie Nicole Kasser The Woodsman, w którym wystąpią także Kyra Sedgwick, Eve i Mos Def. Film, zgłoszony na festiwale filmowe w Sundance i w Cannes, wejdzie do kin w grudniu bieżącego roku. Bratt zagra także niewielką rólkę w niezależnym filmie Mike'a Millsa Thumbsucker, w którym występują także Vince Vaughn, Vincent D'Onofrio, Keanu Reeves i Tilda Swinton. W lutym przyszłego roku Bratt wystąpi w roli głównej w filmie Ghost Soldiers, w reżyserii Johna Dahla.
Bratt zwrócił na siebie uwagę krytyków doskonałą rolą w filmie Pinero. Film ten, wyreżyserowany przez Leona Ichaso (Bitter Sugar, Sugar Hill), opowiada o życiu artysty Miguela Pinero, kontrowersyjnej postaci nowojorskiej bohemy, którego miejska poezja jest obecnie uznawana za bezpośrednią poprzedniczkę rapu i hip-hopu. Stephen Holded napisał na łamach pisma The New York Limes - Przyglądający się światu przez zmrużone oczy, otoczony kłębami dymu z papierosów, wyrzucający z siebie poezję krótkimi, urywanymi rymami, Benjamin Bratt doskonale wyczuwa ducha artysty, poety i aktora Miguela Pinero. Widać w nim te same umiejętności, które złożyły się na tak udane sceniczne przedstawienie Lenny'ego Bruce'a w interpretacji Dustina Hoffmana, jakie mieliśmy szczęście oglądać 27 lat temu. Ta rola to przepustka do wielkiej kariery, dzięki niej aktor zdobędzie kolejne angaże w rodzaju tych, które uczyniły sławnym Hoffmana i Roberta De Niro.
Ichaso obsadził Bratta w filmie Pinero po obejrzeniu go w filmie Petera Bratta (brata aktora) Follow Me Home z 1997, w którym w roli głównej wystąpił Alfre Woodard. Inne filmy, w którym wystąpił Bratt, to: Porzucona Stephena Gaghana, Traffic Stephena Soderbergha, Miss Agent z udziałem Sandry Bullock, Czerwona Planeta z Valem Kilmerem i Carrie-Anne Moss, Układ prawie idealny Johna Schlesingera, Dzika rzeka z Meryl Streep, Stan zagrożenia z udziałem Harrisona Forda, w reżyserii Phillipa Noyce'a i Bound by Honor Taylora Hackforda.
Bratt występował w serialu Dicka Wolfa Law & Order. Jego postać występowała w czterech sezonach, za rolę detektywa Reynaldo Curtisa otrzymał nominację do nagrody Emmy w kategorii najlepszego aktora drugoplanowego w serialu w 1999 roku. W latach 1998 i 1999 obsada serialu otrzymała nominację do nagrody Screen Actors Guild Award w kategorii najlepszej obsady serialu telewizyjnego.
Bratt zagrał także w filmie telewizyjnym Woman Undone, w którym jego partnerami na planie byli Randy Quaid i Mary McDonnell, a także w filmach Jamesa A. Michenera Teras i After the Storm, opartych na opowiadaniach Ernesta Hemingway'a.
Aktor jest absolwentem programu MFA American Conservatory Theatre z San Francisco, wystąpił niedawno wraz z Julianną Margulies w przedstawieniu Intrigue with Faye wyreżyserowanym przez Kate Robin w nowojorskim MCC Theatre. Na deskach scenicznych pojawiał się także podczas festiwali szekspirowskich w Los Angeles, grał w zespole Theatre Geo, brał udział w festiwalu szekspirowskim w stanie Utah, ostatnio wystąpił w dwudziestoczterogodzinnym maratonie aktorskim, z którego dochód przeznaczono na cele dobroczynne. Maraton aktorski zorganizował zespół Minetta Lane Theatre z Nowego Jorku.
Bratt mieszka w Nowym Jorku i w San Francisco z żoną, aktorką Talisą Soto i córką Sophią.

Po ukończeniu w 1977 roku London's Drama Centre, pochodzący z Paryża francuski aktor Lambert Wilson (George Hedare) wystąpił w wielu filmach zrealizowanych po obu stronach Atlantyku. W minionym roku zagrał Merowinga w drugiej i w trzeciej części serii Matrix (Reaktywacja i Rewolucje), nieco wcześniej wystąpił w filmie Richarda Donnera Linia czasu i we francuskim musicalu Pas Sur la Bouche (wraz z Audrey Tatou).
Wilson pięciokrotnie był nominowany do nagrody francuskiej akademii filmowej - Cezara, ostatnio w kategorii najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w komedii Fabiana Onteniente Jetset z 1999 roku. Aktor zakończył niedawno pracę na planie filmu Timeline w reżyserii Richarda Donnera, obecnie bierze udział w realizacji nowego filmu Alaina Resnaisa Pas Sur la Bouche, w którym występuje także Audrey Tatou, a także występuje w serialu Colette, wyreżyserowanym dla francuskiej telewizji przez Nadine Trintignant.
Wilson gra także w teatrze, zarówno na scenach francuskich, jak i angielskich. Wystąpił w A Little Night Music, w reżyserii Seana Matthiasa, partnerowała mu wtedy Judi Dech, przedstawienie wystawiał Royal National Theater In Londynie. Grał także w Ashes to Ashes Harolda Pintera. Inne przedstawienia, w których brał udział, to L'Amour de L'Amour, La Machine Infernale, La Celestine, Eurydice i Ruy Blas. Wilson wyreżyserował sztukę Les Caprices de Marianne. Rok temu wyreżyserował przedstawienie Berenice, pokazywane na festiwalu teatralnym w Awinionie i w Chaillot National Theatre in Paris.
Wilson jest także piosenkarzem, w 1989 nagrał album z płytami z wielkich musicali amerykańskich, zatytułowany Musicals. W 1966 roku Wilson nagrał kolekcje klasycznych piosenek ze złotego okresu kinematografii francuskiej, którą zatytułował Demon et Merveilles (płytę wydała firma Virgin Classics).
Aktor udziela się także jako narrator, pracował pod kierownictwem najsławniejszych dyrygentów na świecie, w tym Rostropowicza, Pretre'a Mazura, Dutoita i Ozawany, brał udział w rejestracji Le Martyre de Saint Sebastien Debussy'ego, Lelio Berlioza, L'Histoire du Soledat Stravinsky'ego i Manfred Schumana. Jego inne dokonania na tym polu to - między innymi - występ w Le Roi David Homeggera, Lelio i Oedipus Rex Strawińskiego (płytę wydała wytwórnia Welster-Most EMI).

Frances Conroy (Ophelia Powers) grała w licznych sztukach Arthura Millera (The Last Yankee, Ride Down Mount Morgan, Broken Glass), Edwarda Albeego (The Lady from Dubuque), Davida Hare'a (The Secret Rapture) i Neila Simona (The Dinner Party).
Conroy ukończyła słynną szkołę Julliard School's Drama Division, a następnie brała udział w tournee zespołu The Acting Company, założonego przez Johna Housemana. Po zakończeniu tournee zaczęła intensywnie grać zarówno na Broadway'u, jak i poza nim, w tym czasie współpracowała na stałe z teatrami Lincoln Center i Joseph Papp Public Theatre. Miała zaszczyt występować na scenie wraz z Irene Worth i innymi wielkimi sławami amerykańskiego teatru, w trakcie swej kariery otrzymała nominacje do nagrody Tony za rolę w sztuce The Ride Down Mount Morgan i nominację do nagrody Drama Desk za występy w In The Summer House, Otellu i The Rehearsal. Uhonorowano ją nagrodą Drama Desk za rolę w przedstawieniu The Secret Rapture i nagrodą Obie Award za występ w sztuce The Last Yankee Millera.
Conroy wystąpiła w następujących filmach fabularnych: Czarownice z Salem, Zapach kobiety, Bezsenność w Seattle, Parszywe dranie, Rocket Gibraltor z Burtem Lancasterem w jego ostatniej roli, a także w filmach Woody'ego Allena Manhattan, Zbrodnie i wykroczenia i Another Woman.
Filmy niezależne z jej udziałem, to - między innymi - Neon Bible Terence'a Daviesa, Murder In a Small Town Gene'a Wildera, The Joy That Kills Tiny Rathborne, Eugene O'Neill & Carl Sandburg Perry'ego Miller-Adato, Die Mommy, Die Charlesa Buscha, Angela Rebeki Miller i Developing w reżyserii Maryi Cohn.
W ostatnim czasie Conroy nominowano do nagrody Emmy w kategorii Najlepszej Aktorki za rolę Ruth Fisher w wielokrotnie nagradzanym serialu telewizji HBO Sześć stóp pod ziemią.

Od czasu roli w filmie Nagi instynkt, najbardziej dochodowym filmie 1992 roku, Sharon Stone (Laurel Hedare) pozostaje jedną z najbardziej rozchwytywanych aktorek w Hollywood. Widzowie mieli okazją oglądać ją ostatnio w thrillerze Cold Creek Manor, w którym wystąpił także Dennis Quaid. Aktorka wystąpi wkrótce w filmie A Different Loyalty, w którym zobaczymy także Ruperta Everetta.
Stone otrzymała nominację do nagrody Akademii, a także nagrodę Złotego Globu dla najlepszej aktorki za rolę w filmie Kasyno Martina Scorsese'a, w którym oglądaliśmy także Roberta De Niro i Joe Pesci'ego. Film, którego akcja dzieje się w latach siedemdziesiątych, w świecie kasyn Las Vegas, jest opowieścią o chciwości, zdradzie i walce o władzę, które na zawsze zmieniły legendarną stolicę światowego hazardu. Aktorka zagrała następnie wraz z Albertem Brooksem w filmie Muza. Za rolę w tej przewrotnej komedii, będącej szyderczym spojrzeniem na Hollywood, Stone otrzymała nominację do nagrody Złotego Globu. Jej partnerami na planie byli Andy MacDowell i Jeff Bridges. Stone zagrała także jedną z głównych ról w filmie Simpatico, opartym na motywach sztuki Sama Sheparda, wraz z nią wystąpili Nick Nolte i Jeff Bridges.
Inne filmy, w których wystąpiła Stone, to - między innymi - Intersection z udziałem Richarda Gere'a, w reżyserii Marka Rydella, thriller Sliver, wyreżyserowany przez Phillipa Noyce'a, z udziałem Williama Baldwina i Toma Berengera. Aktorka zagrała także i była współproducentką filmu Szybcy i martwi, w którym wystąpił Gene Hackman. Film wyreżyserował Sam Raimi. Stone zagrała również w thrillerze akcji Specjalista, w którym jej partnerem był Sylvester Stallone.
Stone urodziła się w Meadville w Pensylwanii jako druga z czworga rodzeństwa. Zanim została modelką, interesowała się aktorstwem, w trakcie nauki szkolnej uczęszczała na prywatne lekcje aktorstwa.
Po wygraniu kilku lokalnych konkursów piękności i ukończeniu Edinboro College, gdzie studiowała pisarstwo i sztukę (a także historię sztuki), Stone rozpoczęła karierę modelki. Natychmiast podpisała kontrakt z Eileen Ford, a już wkrótce można ją było podziwiać na pokazach na całym świecie.
Jeszcze przed sukcesem filmu Nagi instynkt Stone zwróciła na siebie uwagę rolą tajnej agentki udającej kochającą żonę Arnolda Schwarzeneggera w filmie Total Recall, w reżyserii Paula Verhoevena, reżysera także Instynku. Stone po raz pierwszy wystąpiła w filmie w bardzo malutkiej roli blond piękności, widzianej przez Woody'ego Allena w przejeżdżającym pociągu w filmie Stardust Memories.
Pierwszą dużą rolą Stone był występ w filmie Irreconcilable Differences, w którym zagrała młodą aktorkę, przyjaciółkę Ryana O'Neala.
Aktorka zagrała także w filmie Cena nadziei, w reżyserii Bruce'a Beresforda, w którym grał także Rob Morrow i w Kuli, wraz z Dustinem Hoffmanem i Samuelem L. Jacksonem. Ten ostatni film, oparty na książce autorstwa Michaela Crichtona, wyreżyserował Barry Levinson.
Stone występiła w filmie Potęga przyjaźni, którego była także producentką wykonawczą. Za kreację matki niepełnosprawnego dziecka, stworzoną w tym filmie, Stone otrzymała nominację do nagrody Złotego Globu. W filmie wystąpili również Harry Dean Stanton i Gena Rowlands. Stone zagrała w remake'u filmu Johna Cassavettesa Gloria, wyreżyserowanym przez Sidney'a Lumeta.
Stone wystąpiła w telewizyjnym filmie stacji HBO If These Walls Could Talk 2. W wyreżyserowanym przez Anne Heche obrazie zagrała również Ellen DeGeneres. Telewidzowie mieli ostatnio okazję obejrzeć Stone w trzech odcinkach serialu The Practice.

Na podstawie materiałów dystrybutora
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk