.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: ONESHOTY :: BRUCE WAYNE - THE ROAD HOME: BATGIRL :.

BRUCE WAYNE - THE ROAD HOME: BATGIRL

Miesiąc wydania (okładka): Grudzień 2010 (USA)
W sprzedaży od: 13.10.2010 (USA)
Scenariusz: Bryan Q. Miller
Rysunki: Pere Perez
Okładka: Shane Davis i Barbara Ciardo
Kolor: Guy Major
Liternictwo: Dave Sharpe
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Bruce Wayne - The Road Home: Outsiders

Wiele lat wcześniej. Batman odmawia Spoiler udziału w misji złapania jej ojca. Stephanie zawsze było trudno kontrolować i tak już będzie zawsze...
Batgirl nakrywa tajemniczego mężczyznę na kradzieży broni z Wayne Tech. Po unieszkodliwieniu strażników Bruce postanawia skorzystać z okazji i przetestować możliwości Stephanie. W tym celu wykorzystuje promienie cieplne oraz moc z pierścienia Zielnych Latarń. Chociaż Batgirl nie ma pojęcia, z kim walczy to określa swojego przeciwnika mianem "Caspra". Przy użyciu niewidzialności oraz przyśpieszenia Bruce wymyka się bohaterce, ale jej działania robią na nim spore wrażenie.
W biurze Barbary Gordon, Stephanie i była Batgirl rozmawiają na temat tajemniczego przeciwnika. Oracle wspomina, że kilka dni temu z "Casprem" zmierzyli się Batman i Robin, ale również im nie udało się go zatrzymać. Dlatego Barbara postanawia zaangażować w sprawę Bird of Prey. Niestety dla Stephanie nie oznacza to wspólnej akcji Ptaszyn z Batgirl.
Wbrew obietnicy złożonej Barbarze Stephanie przy pomocy Wendy "Proxy" Harris próbuje namierzyć tajemniczego "Caspra". Ślady pozostawione przez skoki energii zaprowadzają ją do Crime Alley, gdzie odnajduje plany dotyczące użycia skradzionej broni. Po chwili zostaje zaatakowa przez grupę zbirów, których wynajął Bruce obserwujący wszystko z bliska dzięki niewidzialnemu strojowi. W jej jakby się wydawało chaotycznych stylu walki dostrzega on jednak jakiś wzór. Bohaterka, co prawda nie zauważa jednego z bandytów, który podnosi się z ziemi i ma zamiar do niej strzelić, ale w porę zostaje unieszkodliwiony przez Wayne'a.

  
Przykładowe Strony:
  

Wiedząc, że ze skradzionej borni można strzelać przez ściany, Steph, dzięki pomocy "Proxy" namierza garaż, w którym na oddanie strzału czekał Bruce. Na miejscu jednak nie dochodzi do konfrontacji, gdyż Wayne wyjawia od razu rozmówczyni kim jest. Bohaterka jest zła, że ponownie wystawiono ją na próbę, dlatego policzkuje Bruce'a, a po chwili, kiedy zdaje sobie sprawę z tego co zrobiła, natychmiast ucieka, dodając że cieszy się, że Bruce żyje.
Gdzie indziej dochodzi do konfrontacji pomiędzy Barbarą Gordon i Vicki Vale. Mimo nacisków reporterki, córka komisarza zaprzecza wszystkim jej przypuszczeniom dotyczącym Wayne'a. Barbara wykorzystuje jednak okazję do skopiowania zawartości laptopa Vicki Vale.
Na dachu jednego z budynków dochodzi do spotkania pomiędzy Batgirl i Bruce'em. W swoim długim wywodzie Steph próbuje mu uzmysłowić, że nie ma on prawa zabierać jej symbolu Nietoperza i że wreszcie wie, kim chce być. Chce być Batgirl, a Bruce nie ma zamiaru jej w tym przeszkadzać.
Na Crime Alley, Bruce spotyka się z Alfredem i chociaż pozwolił dalej działać Steph, to cały czas ma na uwadze, że tak samo jak "Proxy" jest ona córką złoczyńcy i że zawsze będzie trzeba mieć na nią oko. Wayne zdradza, że w następnej kolejności odwiedzi Selinę. W odpowiedzi na pytanie Alfreda dodaje również, że wcale nie musiał wystawiać na próbę Steph, ale ten test był jej potrzebny. Wiernego lokaja martwi jednak jeszcze kwestia Cassandry Cain. W tej sprawie Bruce jednak nie potrzebuje niczego wiedzieć, bo doskonale wie gdzie jest była Batgirl i że Tim utrzymuje z nią stały kontakt. Jak się okazuje Cassandra dokładnie wypełniła instrukcje Bruce'a, na wypadek gdyby coś mu się stało. I chociaż nigdy specjalnie nie był on zwolennikiem Steph w roli bohaterki, to kazał Cass porzucić role Batgirl na rzecz Brown, bo potrzebowała ona testu, a i każdy zasługuje na drugą szansę.

>>> Kontynuacja w Bruce Wayne - The Road Home: Catwoman

Autor: Q

Trzeba przyznać, że na łamach tytułów z logiem Bruce Wayne - The Road Home wiele się dzieje. Jednak w Bruce Wayne - The Road Home: Batgirl nie tylko mamy sporo akcji, ale nie brakuje również humoru i mamy też kilka ważnych informacji. Tak, więc otrzymaliśmy naprawdę dobry, przyjemny numer, który w żadnym swoim aspekcie nie nudzi czytelnika.

Oprócz całego testu Steph i sposobu, w jaki Bruce zgadza się by kontynuowała ona swoje bohaterskie działania, na szczególną uwagę zasługuje rozmowa Bruce'a z Alfredem. Jak widać stary, wierny lokaj nie jest już tak otwarty jak kiedyś, ale tak jak zawsze Wayne potrafi zaskakiwać. I teraz pozostaje tylko czekać na powrót Cass, która doskonale wywiązała się z zadania, jakie pozostawił jej Batman i aż chce się dowiedzieć, co też jeszcze wykonała była Batgirl.

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk