.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: ONESHOTY :: BRUCE WAYNE - THE ROAD HOME: CATWOMAN :.

BRUCE WAYNE - THE ROAD HOME: CATWOMAN

Tytuł historii: Lifting the Vale
Miesiąc wydania (okładka): Grudzień 2010 (USA)
W sprzedaży od: 20.10.2010 (USA)
Scenariusz: Derek Fridolfs
Rysunki: Dustin Nguyen
Okładka: Shane Davis i Barbara Ciardo
Tusz: Ryan Winn
Kolor: John Kalisz
Liternictwo: Dave Sharpe
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Bruce Wayne - The Road Home: Batgirl

Selina Kyle i Pamela Isley uczestniczą w specjalnej aukcji organizowanej przez klub "V", gdzie każdy złoczyńca ma okazję do wyprania brudnej forsy. Jednak oprócz Vicki Vale, którą miała obserwować, uwagę Catwoman przykuwa także posążek różowego kota, którego widok sprawia, że stare wspomnienia wracają.
Kilka lat wcześniej. Na uroczystej gali historycznego stowarzyszenia Gotham City rozmowa Bruce'a Wayne'a i komisarza Gordona zostaje przerwana przez Catwoman, która kradnie posążek różowego kota. Złodziejce nie udaje się jednak daleko zbiec, bo zatrzymana zostaje przez Batmana. W wyniku walki na dachu opuszcza posążek, a przed utratą życia ratuje ją bohater. Jednak, ostatecznie udaje jej się wymknąć z rąk Batmana, który wyraźnie wobec niej nie jest obojętny.
Niespodziewanie na aukcje wdziera się Harley Quinn, która nie ma zamiaru pozwolić by jej hieny zostały sprzedane. W wyniku powstałego zamieszania Selina traci z oczu swój cel - Vicki Vale.

  
Przykładowe Strony:
  

Po powrocie do domu uwagę Vicki przekuwa widoczny na niebie bat-sygnał, a chwilę później dzwonek telefonu. Okazuje się, że jej tajemniczy informator chce się z nią ponownie spotkać, po tym jak w wyniku wybuchu chaosu nie doszło do pierwszego spotkania.
Pod nieobecność reporterki, Catwoman dokładnie dokumentuje wszystkie zebrane przez nią dowody. I chociaż chciałaby je wszystkie zniszczyć, to jednak nie taki jest cel jej działań. Tuż przed powrotem Vicki, bohaterka wymyka się z pokoju, ale reporterka dostrzega ślady pozostawione przez nieproszonego gościa.
Później na dachu jednego z budynków Catwoman zauważa obecność kogoś w niewidzialnym stroju. Okazuje się, że to Insider zlecił jej zbadanie tropów Vicki Vale. Na jaw wychodzi również, że reporterka zaczęła badać światek przestępczy, a to może okazać się dla niej bardzo niebezpieczne. Po nawiązaniu przez Insidera do skradzionego serca Selina orientuje się, że jej rozmówcą jest Bruce.

>>> Kontynuacja w Bruce Wayne - The Road Home: Commissioner Gordon

Autor: Q

Mamy Catwoman, Vicki Vale i Bruce'a. I co z tego wynika. Naprawdę nie wiele. Zamiast rozwinięcia relacji pomiędzy Batmanem i Catwoman wszystko zostaje przerwane w momencie, kiedy bohaterka orientuje się, że Bruce powrócił. Czyli jakichkolwiek nowych odpowiedzi brak. Tak więc po co ten nume?. Ciekawiej rysuje się natomiast wątek związany z Vicki Vale, która zaczyna też badać powiązania światka przestępczego, ale tak naprawdę, jako całość jest to bardzo przeciętny numer. Twórcy zmarnowali szansę na pokazanie relacji pomiędzy Batmanem i Catwoman i tym sam udowodnili, że seria one-shotów Bruce Wayne - The Road Home nie wiele wnosi do uniwersum Batmana.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk