.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: KOMIKS :: USA :: ONESHOTY :: BRUCE WAYNE - THE ROAD HOME: COMMISSIONER GORDON :.

BRUCE WAYNE - THE ROAD HOME: COMMISSIONER GORDON

Tytuł historii: Gotham's Finest
Miesiąc wydania (okładka): Grudzień 2010 (USA)
W sprzedaży od: 20.10.2010 (USA)
Scenariusz: Adam Beechen
Rysunki: Szymon Kudrański
Okładka: Shane Davis i Barbara Ciardo
Kolor: John Kalisz
Liternictwo: Dave Sharpe
Ilość stron: 32

<<< Kontynuacja z Bruce Wayne - The Road Home: Catwoman

Komisarz Gordon wraz z jednym policjantem próbuje wyciągnąć z opresji Vicki Vale. Sytuacja jednak bardziej się komplikuje, gdy złoczyńca obdarzony mocą elektryczności jest coraz bliżej.
Kilka godzin wcześniej. Bruce jako Insider spotyka się z Oracle i prosi ją o pomoc w namierzeniu Vicki Vale, która jest w wielkim niebezpieczeństwie po tym jak informacja na temat, że odkryła tożsamości superbohaterów wyciekła do światka przestępczego. Chociaż Wayne nie zdradza swojej tożsamości to domyśla się, że Barbara wie, kim jest.
Tymczasem Pingwin zleca Chargerowi i Roundhouse'owi odnalezienie Vicki Vale.
Podczas rozmowy Vicki Vale i Gordona na temat Batmana w hotelu Aames nagle gasną światła, a jeden z policjantów ujawnia, że od dawna był na usługach zbirów. Po chwili na miejscu zjawiają się także łotry wynajęte przez Pingwina.

  
Przykładowe Strony:
  

Od Oracle Bruce dowiaduje się o sytuacji w hotelu Aames. Bohater, który uzmysławia sobie, że zawsze oprócz bohaterów, z którymi walczył o lepsze Gotham, mógł liczyć również na pomoc Gordona, szybko wkracza do akcji i ratuje Vicki i Gordona przez napastnikiem, który chciał ich porazić prądem. Po opanowaniu całej sytuacji reporterka stwierdza, że komisarz policji naprawdę świetnie wypełnia swoje obowiązki. Tajemniczy bohater nie ma jednak ochoty na zdradzenie jej swojego imienia.
Później Bruce dostaje kolejną wiadomość od Oracle. Okazuje się, że to jedna z firm powiązanych z Ghulem rozpuściła informacje na temat wiedzy Vicki Vale.
Od swoich ludzi Gordon dostaje informację, że Vicki wymknęła się swojej eskorcie. Chwilę później komisarz spotyka się na dachu z Insiderem, któremu mówi, że zrobił to, o co ten go poprosił. Czyli pozwolił urwać się reporterce. Insider zapewnia go jednak, że życiu panny Vale nic nie grozi i że cała ta akcja ma pomóc w dotarciu do kogoś znacznie groźniejszego. Po pytaniu komisarza na temat sposobu, w jaki można się z nim skontaktować, bohater stwierdza, że Gordon na pewno wymyśli jakiś sposób.

>>> Kontynuacja w Bruce Wayne - The Road Home: Oracle

Autor: Q

Kolejny one-shot z Bruce Wayne - The Road Home i kolejne rozczarowanie. Niestety jak na razie tylko z historii z Bagirl wynikło coś interesującego. Pozostałe numery to zwykłe zapychacze. I chociaż wizualnie Bruce Wayne - The Road Home: Commissioner Gordon dzięki, mrocznym, a co za tym idzie bardzo klimatycznym, rysunkom Szymona Kudrańskiego robi wrażenie, a Pingwin to prawdziwe majstersztyk, to jednak scenariusz odstaje. Brakuje tu jakiś większych relacji pomiędzy Bruce'em i Gordonem, bo to, że Jim to dobry glina to o tym wiemy od dawno. Z tej historii niestety nie dowiadujemy się również nic na temat zamian, jakie wywoła w życiu Gordona powrót prawdziwego Batmana.

Ocena: 3 nietoperki

Autor: Q

Poprzednia Strona
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk