.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: FILMY :: BATMAN: MASKA BATMANA :: OBSADA :.
| O FILMIE | TWÓRCY | OBSADA | MUZYKA | RECENZJE | PLAKATY | GALERIE | ZWIASTUNY |
| ADAPTACJA KOMIKSOWA | NAGRODY | BOX OFFICE | CIEKAWOSTKI | BŁĘDY I POMYŁKI |

Kevin Conroy
Batman/Bruce Wayne
Mark Hamill
Joker
Dana Delany
Andrea Beaumont
Hart Bochner
Radny Arthur Reeves
Abe Vigoda
Salvatore Valestra
Stacy Keach, Jr.
Carl Beaumont, Phantasm
Dick Miller
Chuckie Sol
John P. Ryan
Buzz Bronski
Elfrem Zimbalist Jr.
Alfred Pennyworth
Bob Hastings
Komisarz James Gordon
Robert Costanzo
Harvey Bullock
Marilu Henner
Veronica VreelandW pozostałych rolach: Jane Downs, Pat Musick, Vernee Watson-Johnson (kobieta na przyjęciu, sekretarka Reevesa), Ed Dilbert, Peter Renady, Jeff Bennett, Charles Howarton, Thom Pinto, Neil Ross, Arleen Sorkin (Panna Bambi).

Bardzo mocnym punktem Batman: Mask of the Phantasm jest przede wszystkim stojąca na bardzo wysokim poziomie praca aktorów, którzy udzielili swoich głosów animowanym bohaterom. To głównie ona nadaje filmowi poważny nastrój, co owocuje tym, że widz nie postrzega go już tylko jako kreskówkę, lecz niemal jako obraz na pograniczu filmu fabularnego. Producentom i twórcom należą się słowa uznania za to, że tak dużo uwagi poświęcili tej części filmu nie zaniedbując jednocześnie dobrze współgrają z nią animacją. Za dobór głosów do filmu, podobnie jak w serialu animowanym, odpowiadała Andrea Romano. Wiadomo było, że takie postacie jak Batman, Joker, Alfred, komisarz Gordon, Bullock i Veronica Vreeland będą przemawiać głosami aktorów, którzy do tej pory im ich użyczali na małym ekranie. Wprowadzenie nowych bohaterów spowodowało, że Romano musiała znaleźć odpowiednich aktorów, którzy uzupełnili pozostałą część obsady filmu.

Główną rolę żeńską otrzymała Dana Delany, która wcieliła się w niespełnioną miłość Bruce'a Wayne'a, Andrea "Andi" Beaumont. Dla tej aktorki był to dopiero początek przygody z animowanym światem DC, ponieważ trzy lata później jej głosem przemówiła dociekliwa dziennikarka Daily Planet, Lois Lane z Superman: The Animated Series. Rola radnego Arthura Reeves'a przypadła Hart'owi Bochner'owi - aktorowi, scenarzyście i producentowi, który przede wszystkim występuje w filmach robionych na potrzeby telewizji. Bochner zagrał m.in. u boku James'a belushi i Lindy Hamilton w Mr. Destiny, w The Innocent z Anthony'm Hopkinsem i Isabellą Rossellini oraz w ekranizacji komiksu z 1984 roku - Supergirl.

Z kolei propozycję "zagrania" podstarzałego i schorowanego gangstera Salvatore'a "Sala Weezera" Valestre przyjął Abe Vigoda, aktor który idealnie do niej pasował. Idealnie, ponieważ Vigoda wystąpił w dwóch pierwszych częściach słynnego Ojca Chrzestnego F.F. Coppoli wcielając się w Sala Tessio. W 1989 roku zagrał dziadka z I kto to mówi a rok później partnerował Tomowi Hanksowi i Meg Ryan w Joe kontra wulkan. W role kumpli Valestry - Charlesa "Chuckiego" Sola i Buzza Bronskiego, którzy stają się ofiarami Phantasm'ana wcielili się odpowiednio Dick Miller (Gremliny, część 1 i 2 ) i John P. Ryan (Oddział Delta część 2 i 3, remake Listonosz dzwoni zawsze dwa razy). Miller pojawia się później gościnnie w dwóch odcinkach Batman: The Animated Series (Harequinade, Harley's Holiday ) jako postać o imieniu Boxy Bennet. Na samym końcu warto wspomnieć jeszcze o Stacey Keachu, który użyczył podwójnie swojego głosu; ojcowi Andreai, Carlowi Beaumontowi i Phantasm' owi. W 1999 roku Keach wystąpił jako Richard Vance w odcinku serialu Batman Beyond pt. Lost Soul.


Autor tekstu: Woland  
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2011 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk