.: Strona Główna
 .: Forum
 .: O Stronie
 .: Dołącz do BatCave
 .: Wyszukiwarka


 .: Batman: The Movie
 .: Catwoman

 .: Batman
 .: Batman Returns
 .: Batman Forever
 .: Batman & Robin

 .: Batman Begins
 .: The Dark Knight
 .: The Dark Knight Rises

 .: Batman: Mask of the
 Phantasm
 .: Batman & Mr. Freeze:
 Subzero
 .: Batman & Superman:
 The World Finest
 .: Batman Beyond:
 Return Of The Joker
 .: Batman: Mystery of
 the Batwoman
 .: Batman: Gotham
 Knight

 .: Zawieszone
 .: Fanfilms


 .: Seriale Animowane
 .: Seriale TV


     .: FILMY :: BATMAN & MR. FREEZE: SUBZERO :: O FILMIE :.
| O FILMIE | TWÓRCY | OBSADA | MUZYKA | RECENZJA | PLAKATY | GALERIE | ZWIASTUNY |
| ADAPTACJA KOMIKSOWA | NAGRODY | CIEKAWOSTKI | BŁĘDY I POMYŁKI |

BATMAN & MR. FREEZE: SUBZERO (USA, 1998)

TYTUŁ POLSKI: BATMAN I MR. FREEZE: SUBZERO
GATUNEK: Animacja/Przygodowy/Familijny/Sc-Fi/Akcja
CZAS PROJEKCJI:: 64 minuty*
REŻYSERIA: Boyd Kirkland
SCENARIUSZ: Randy Rogel, Boyd Kirkland
MUZYKA: Michael McCuistion
PRODUCENCI: Randy Rogel, Boyd Kirkland
STUDIO: Warner Bros. Animation/ Warner Bros. Pictures
DYSTRYBUTOR W POLSCE: Warner Home Video
ANIMACJA: Koko Enterprise, Dong Yang Animation
STRONA OFICJALNA: Brak danych
PREMIERA: 17 marca 1998 (USA)
 czerwiec 1998 (Polska)
DVD:  23 kwietnia 2002 (USA)  
Przygotuj się na mrożącą krew w żyłach dawkę wrażeń!
  

Gdzieś głęboko w czeluściach zamrożonej Arktyki naukowiec Victor Fries (znany też jako Mr. Freeze) znalazł miejsce, które może uważać za swój nowy dom i gdzie może żyć jak normalny człowiek. Fries pracuje nad lekarstwem dla przebywającej tam razem z nim jego ukochanej żony Nory, cierpiącej na nieuleczalną jak dotąd chorobę. Przypadek sprawia, że dokładnie w dzień piętnastej rocznicy poznania obojga małżonków wojskowa łódź podwodna z ekspedycją naukową na pokładzie przebija się przez lodowe dno jaskini Friesa i rozbija komorę kriogenetyczną, w której hibernowana była Nora. Wściekły, a zarazem przerażony Victor, w akcie zemsty zamraża całą załogę skazując ją na zawsze na bezduszny chłód lodowatej krainy. Dwa tygodnie później, już jako Mr. Freeze Victor powraca do Gotham City i zwraca się do swojego byłego kolegi doktora Gregory'ego Belsona, aby ten pomógł mu ocalić życie żony. Okazuje się bowiem że, Norze pozostało niewiele czasu, a jedyną rzeczą, która może jej pomóc jest transplantacja organów. Jednak aby tego dokonać potrzebny jest dawca o tym samym, niezwykle rzadkim typie krwi i podobnych warunkach fizycznych. A ponieważ bazy danych orqanów od nieżyjący dawców świecą pustkami, Fries jest gotów zapłacić najwyższą cenę.

Wybór pada na Barbarę Gordon (alias Batgirl), której ostatnimi czasy związek z Dickiem Graysonem zaczyna przeobrażać się w coś znacznie poważniejszego. Podczas ich wspólnej randki Freeze uprowadza córkę komisarza policji i nawet Dick, mimo usilnych starań, nie jest w stanie mu w tym przeszkodzić. Kiedy Batman i Robin próbują wyjaśnić tajemnicze uprowadzenie Barbary z przerażeniem odkrywają, że jest ona częścią oziębłego planu Victora, który nie cofnie się przed niczym i nikim aby uratować życie umierającej żony. Z każdą minutą pozostaje coraz mniej czasu, a dwaj zamaskowani bohaterowie muszą jak najszybciej odnaleźć przemarzniętego do szpiku kości, najbardziej lodowatego złoczyńcę w Gotham City i przeszkodzić mu w jego nikczemnych zamiarach.

Mrożący krew w żyłach chłód znowu przeszył Gotham City. Batman & Mr. Freeze: SubZero to dynamiczna, trzymająca w napięciu opowieść, której atutem jest utrzymana na wysokim poziomie animacja. To drugi po Mak of the Phantasm film animowany oparty na serialu Batman: The Animated Series i jak do tej pory ostatni. Obraz nie jest żadną kontynuacją a jedynie luźną opowieścią, która powstała prawdopodobnie pod wpływem pojawienia się kilka miesięcy wcześniej w kinach fabularnego Batmana i Robina Joela Schumachera, gdzie jednym z głównych bohaterów był również Mr. Freeze. Batman & Mr. Freeze: SubZero skierowany został bezpośrednio na rynek video.

Film jest też znany pod innymi tytułami: Batman Animated Movie II: The Iceman's Cometh (tytuł roboczy) oraz Subzero.

Przygotował: Woland  Producenci wykonawczy: Benjamin Melniker, Michael Uslan
Współproducent: Haven Alexander
Montaż: Al Breitenbach
Casting: Andrea Romano
Obsada: Kevin Conroy, Michael Ansara, Loren Lester, Elfrem Zimbalist Jr., George Dzundza, Robert Costanzo, Bob Hastings, Mary Kay Bergman, Marilu Henner, Dean Jones

64 minuty - czas trwania filmu w systemach stosowanych na potrzeby telewizji/DVD w Europie (PAL i SECAM). Specyfikacje na DVD w USA (system NTSC) podają jego długość jako 67 minut.
WAK - Serwis Komiksowy
Spider-Man Online

Punisher - Serwis o Punisherze
The Truth about The X-Files

© Copyright 2003 and 2012 by BatCave. Wszelkie prawa zastrzeżone
Batman is registered trademark of DC Comics, Warner Bros.

Projekt i wykonanie: myspace.com/WebMastaMajk