Serwis IGN udostępnił zwiastun filmu animowanego “Batman: The Long Halloween, Part One”. Do sieci trafiły także nowe zdjęcia.

Wyprodukowany przez Warner Bros. Animation, DC i Warner Bros. Home Entertainment. Zainspirowany kultową historią DC z połowy lat 90. autorstwa Jepha Loeba i Tima Sale’a, “Batman: The Long Halloween, Part One” rozpoczyna gdy brutalne morderstwo w Halloween, skłania młodego strażnika Gotham, Batmana, do zawarcia paktu z jedynymi nieskalanymi stróżami prawa w mieście. Kapitanem policji Jamesem Gordonem i prokuratorem okręgowym Harveyem Dentem w celu pokonania Rzymianina, głowy znanej i wpływowej rodziny Falcone. Ale kiedy w Święto Dziękczynienia i Boże Narodzenie dochodzi do kolejnych zgonów, staje się jasne, że zamiast zwykłych porachunków gangów mają do czynienia również z seryjnym mordercą – którego tożsamość, wraz z każdą sprzeczną wskazówką, staje się trudniejsza do ustalenia. Niewiele spraw kiedykolwiek przetestowało zdolności największego detektywa świata, tak jak tajemnica stojąca za Holiday Killer.

Obsada:

 • Jensen Ackles jako Batman
 • Naya Rivera jako Catwoman
 • Josh Duhamel jako Two-Face
 • Billy Burke jako James Gordon
 • Titus Welliver jako Carmine Falcone
 • David Dastmalchian jako Calendar Man
 • Troy Baker jako Joker
 • Amy Landecker jako Barbara Gordon
 • Julie Nathanson jako Gilda Dent
 • Jack Quaid jako Alberto Falcone
 • Fred Tatasciore jako Solomon Grundy
 • Alistair Duncan jako Alfred Pennyworth.

Chris Palmer reżyseruje na podstawie scenariusza Tima Sheridana z którym współpracował przy “Superman: Man of Tomorrow”. Jim Krieg i Kimberly S. Moreau są producentami. Butch Lukic jest producentem nadzorującym, a Michael Uslan i Sam Register pełnią rolę producentów wykonawczych.

“The Long Halloween” autorstwa scenarzysty Jepha Loeba i artysty Tima Sale’a opowiada historię Batmana z początku jego kariery, kiedy Gotham nękane jest przez zabójcę, znanego jako Holiday, który atakuje w dni świąteczne przez okrągły rok.

Za realizację produkcji odpowiadają Warner Bros. Animation, DC i Warner Bros. Home Entertainment. Premiera “Batman: The Long Halloween, Part One” planowana jest na lato tego roku.

Nie wiadomo, czy akcja filmy rozgrywać się będzie w tym samym uniwersum co “Man of Tomorrow”, ale biorąc pod uwagę twórców oraz styl animacji jest to prawdopodobne.

Źródło: IGN

PRZECZYTAJ TAKŻE:

4 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Karny kutas dla marketingu. Długie Halloween to przede wszystkim historia Harvey’a Denta + śledztwo w sprawie Holidaya. A kogo w trailerze jest najwięcej i kto jest główną postacią na okładce? Oczywiście Dżoker!

Premiera na Blu-ray być może 22 czerwca.

Nie wiadomo jak przepisano historie, nie wiesz czy Joker nie gra większej roli i czy Batman nie przejmie mocniej pałeczki.

Jeśli przepisali scenariusz tak, aby wzmocnić udział Jokera, to bym bardziej karna kuśka ode mnie. Wybielonego clowna mam zwyczajnie dość!

Okej ale nie jest film kierowany tylko do fanów komiksów. Jeśli z Batmanem ma się kontakt raz na ruski rok. Joker to postać interesująca, tym bardziej że ostatni film z nim to wielki kasowy sukces. Czy tego chcemy czy nie. Uważam że ten komiks należy skrajnie przepisać, bo Loeb ma fajne początki i końcówki bez sensu. Lubię i Long Halloween i Dark Victory i Husha ale przez sposób narracji a nie samą fabułę bo ona nie ma sensu, jest zbyt zagmatwana z masą niepotrzebnych dygresji. Jeśli zamiast występu całej galerii łotrów będzie tylko Joker moim zdaniem lepiej to wpłynie na historię.

za
dni
1
2
6
godzin
0
8
minut
5
1
sekund
2
5
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):