O SERIALU | ODCINKI | GALERIA I ZWIASTUNY


SUICIDE SQUAD ISEKAI (2024)

Tytuł polski: Legion samobójców: Isekai
Data premiery: 27 czerwca 2024
Reżysera: Eri Osada
Scenariusz: Tappei Nagatsuki, Eiji Umehara
Szkic projektu postaci: Akira Amano
Projekt postaci: Naoto Hosoda
Muzyka: Kenichiro Suehiro
Piosenka czołówkowa: “Another World” autorstwa Tomoyasu Hotei
Piosenka tyłówkowa: “Go-Getters” autorstwa Mori Calliope
Animacja: WIT STUDIO
Produkcja: Warner Bros. Japan
Strona oficjalna: suicidesquad-isekai.com


OPIS


W ogarniętym przestępczością Gotham City Amanda Waller, szefowa A.R.G.U.S., zebrała grupę notorycznych przestępców do misji: Harley Quinn, Deadshot, Peacemaker, Clayface i King Shark. Ci superłotrzy zostają wysyłani do innego wymiaru, który jest połączony z naszym światem przez bramę. To świat mieczy i magii, gdzie orki grasują, a smoki rządzą niebem – tzw. ISEKAI! Po przybyciu do ISEKAI Harley i inni wpadają w szał, ale zostają schwytani przez żołnierzy Królestwa i trafili do więzienia. Mają zaledwie 72 godziny, zanim bomba w ich szyjach wybuchnie. Czas ucieka.

Po negocjacjach z Królową Aldorą warunkiem uwolnienia jest podbicie wrogo nastawionej armii Imperium. Nie mają wyboru – muszą rzucić się na czołowe linie walki. Uciekną; zginą. Przegrają; zginą. Czy Harley Quinn i Suicide Squad przetrwają w ISEKAI, gdy ich życie jest zagrożone? Przygotujcie się na pulsującą sagę elitarnej jednostki znanej jako ‘Suicide Squad’, która wyrusza na oszałamiającą przygodę! Niech impreza się zacznie!


OBSADA


Anna Nagase

Yuuichirou Umehara
Reigo Yamaguchi

Takehito Koyasu

Jun Fukuyama

Subaru Kimura

Taku Yashiro

Chika Anzai

Kujira

Reina Ueda

Mamiko Noto

Jun Fukushima

Yoji Ueda

Hochu Otsuka

Enchantress

Taro Kiuchi

Harley Quinn
Joker
Deadshot
Peacemaker
Clayface
King Shark
Rick Flag
Katana
Amanda Waller
Fione
Aldora
Cecil
Rat Catcher
Thinker
Shizuka Ito
Killer Croc


OPIS POSTACI


Harley Quinn – Mistrzyni chaosu Gotham City. Była psychiatra i miłość Jokera, która posiada wyjątkową zwinność i bystry intelekt. Jej dzikie i nieprzewidywalne zachowanie sieje spustoszenie, gdziekolwiek się pojawi.


Joker – Klaun Książę zbrodni z Gotham City. Jest najbardziej nieprzewidywalnym super-złoczyńcą, który wprowadza chaos i szaleństwo swoim całkowicie obłąkanym rozumowaniem. Harley czule nazywa go “Puddin’”.


Deadshot – Doświadczony strzelec wyborowy, który nigdy nie chybia celu. Z natury szorstki i wulgarny, na obu rękach nosi broń.


Peacemaker – Masywny macho i brutalny samozwańczy strażnik zdeterminowany, by za wszelką cenę osiągnąć pokój. Ma wypaczone poczucie sprawiedliwości i uważa się za superbohatera.


Clayface – Aktor filmowy z problemami i gadatliwy narcyz. Zmiennokształtny z żywej gliny, swobodnie zmienia swój wygląd podczas walki.


King Shark – Humanoid przypominający rekina, który ma IQ przedszkolaka. Czysta i niewinna dusza, pochłonięta wyłącznie zaspokajaniem swojego apetytu.


Rick Flag – Elitarny żołnierz, który dowodzi złoczyńcami. Ultra stoicki. Chociaż ma nadzorować złoczyńców, często odrzuca go ich chaotyczna natura.


Katana – Bezwzględna, przeklęta dzierżycielka miecza. Tajemnicza postać, która staje na drodze Harley. Wykonuje swoją misję za pomocą przeklętego miecza znanego jako “Soul Taker”.


Amanda Waller – Potężna i bezlitosna przywódczyni, której imię budzi strach w sercach złoczyńców. Pierwotna założycielka Suicide Squad i szefowa A.R.G.U.S. Jest gotowa poświęcić życie złoczyńców, aby osiągnąć swój cel.


Fione – Księżniczka królestwa w innym świecie. Kocha swój lud, ale jest zbyt nieśmiała, by sprzeciwić się rozkazom matki, Aldory. Jest zafascynowana wolnym duchem Harley.


Aldora – Królowa królestwa w innym świecie. Rządzi królestwem i dowodzi wojną z imperium z niezachwianym majestatem. Ma tendencję do bycia surową wobec Fione.


Cecil – Rycerz dowodzący królestwem w innym świecie. Niegdyś znany jako zbawca królestwa, został nagrodzony legendarną zbroją. Jest poważnym i światowym człowiekiem. Jest głęboko oddany Fione i troszczy się o nią.


Rat Catcher – Były tępiciel szczurów, który potrafi się z nimi komunikować. Deadshot twierdzi, że jest jego starym przyjacielem z czasów więziennych, ale…


Thinker – Genialny, ale szalony naukowiec z ogromnym ego. Wzmacnia swoje zdolności i manipuluje umysłami za pomocą noszonej na głowie “Thinking Cap”.


Enchantress – Starożytna wiedźma, która zamieszkuje ciało uprzejmej kobiety June Moone. Zostaje schwytana przez Amandę Waller, ponieważ posiada wielkie magiczne moce.


Killer Croc – Krokodylopodobny człowiek o niezwykłej sile. Podbija podwodne królestwo z super szybkością i mocą.


W wersji polskiej udział wzięli:

Natalia Jankiewicz – Doktor Harleen Quinzel / Harley Quinn
Kamil Pruban – Floyd Lawton / Deadshot
Otar Saralidze – Christopher Smith / Peacemaker
Damian Kulec – Rick Flag
Anna Ułas – Amanda Waller
Małgorzata Gradkowska – Fiona
Agnieszka Kunikowska – Aldora
Maciej Maciejewski – Brown

W pozostałych rolach: Mateusz Kwiecień, Robert Tondera, Paweł Peterman, Elżbieta Kopocińska

za
dni
1
7
godzin
1
1
minut
5
9
sekund
0
5


za
dni
8
1
godzin
1
1
minut
5
9
sekund
0
5

Kalendarium

Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki