BATMAN: CAPED CRUSADER (USA, 2024-)

Producenci wykonawczy: J.J. Abrams, Matt Reeves, Bruce Timm, Ed Brubaker, James Tucker, Daniel Pipski, Rachel Rusch Rich, and Sam Register

Liczba odcinków: 10 (1. sezon)

Data premiery: 1 sierpnia 2024

Platforma streamingowa: Prime Video


OPIS


Witamy w Gotham City, gdzie skorumpowani przewyższają liczebnie dobrych, przestępcy szaleją, a praworządni obywatele żyją w ciągłym strachu. Wykuty w ogniu tragedii, bogaty bywalec Bruce Wayne staje się kimś więcej i mniej niż człowiekiem – BATMANEM. Jego jednoosobowa krucjata na rzecz sprawiedliwości przyciąga nieoczekiwanych sojuszników w GCPD i ratuszu, ale jego heroiczne działania rodzą śmiertelne, nieprzewidziane konsekwencje.


OPIS POSTACI


BATMAN – Zimny, bezlitosny pogromca zła, pozornie bardziej maszyna niż człowiek. Wykuty w ogniu tragedii, każdą swoją istotą poświęca się eliminacji przestępczości.
BRUCE WAYNE – Dla ogółu społeczeństwa Bruce Wayne jest płytkim dyletantem, najwyraźniej marnującym ogromny majątek swoich rodziców na frywolne zajęcia i hedonistyczne przyjemności. W rzeczywistości jest skomplikowaną fasadą, starannie skonstruowaną, aby odwrócić uwagę od jego działalności jako Batmana.

SELINA KYLE / “CATWOMAN” – Selina Kyle jest beztroską i rozpieszczoną dziedziczką, której rodzina straciła fortunę po tym, jak jej ojciec trafił do więzienia za defraudację. Pomimo wyrwania jej srebrnej łyżeczki z ust, Selina odmawia rezygnacji z życia w luksusie i zostaje Catwoman jako “zabawny” sposób na utrzymanie wystawnego stylu życia.

DR. HARLEEN QUINZEL / “HARLEY QUINN” – Dr Harleen Quinzel jest genialnym psychiatrą, która leczy elitę Gotham, choć jej zachowanie nie należy do najlepszych. Jednak jako Harley Quinn jest zupełnie inną osobą. Przerażająca, cicha, wyrachowana groźba, która potajemnie wymierza swoją pokręconą sprawiedliwość naprawdę nikczemnym spośród jej elitarnej klienteli.

KOMISARZ JIM GORDON – Były gliniarz bliski emerytury, Gordon został zatrudniony, aby grać zgodnie ze skorumpowanym systemem i dociągnąć do emerytury. Nie doceniono jednak Jima Gordona. Jego niepodważalny charakter doprowadza go do konfliktu zarówno z brudnymi glinami, jak i nieuczciwymi politykami. Nie wspominając o tym, że musi liczyć się z obłąkanym mścicielem bijącym przestępców Gotham.

CLAYFACE – Dzięki swoim “unikalnym” rysom twarzy, aktor Basil Karlo na zawsze został zaszufladkowany jako twardy typ z filmów klasy B. Sfrustrowany ograniczeniami, jakie jego wygląd nakładał zarówno na jego karierę, jak i życie osobiste (beznadziejnie zakochał się w swojej partnerce), Karlo zwrócił się do eksperymentalnego serum, które obiecało zmienić jego twarz. Jednak serum to nie tylko ostatecznie oszpeciło jego twarz, ale także złamało resztki jego rozsądku – tworząc tragicznego, żądnego zemsty złoczyńcę, Clayface’a.


GALERIASerial na nowo przedstawia mitologię Batmana w wizjonerskim ujęciu producentów wykonawczych J.J. Abramsa, Matta Reevesa i Bruce’a Timma. Oparty na postaciach DC, Batman: Caped Crusader jest dziełem Warner Bros. Animation, Bad Robot Productions Abramsa i 6th & Idaho Reevesa. Oprócz Abramsa, Reevesa i Timma, producentami wykonawczymi Batman: Caped Crusader są Ed Brubaker, James Tucker, Daniel Pipski, Rachel Rusch Rich i Sam Register.

za
dni
1
1
2
godzin
1
9
minut
5
4
sekund
4
3

Kalendarium

Sonda

Najlepsza filmowa Catwoman

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):