Forum

Już wkrótce
 • "Batgirl: Najmroczniejsze odbicie" (WKDCBiZ) - 03 lip 2024,
 • “Batman Detective Comics – Gothamski Nokturn: Uwertura. Tom 1” - 17 lip 2024,
 • "Batman: Caped Crusader" w Prime Video - 01 sie 2024,
 • "Superman: Syn Kal-Ela - Bitwa o Gamorrę. Tom 3" - 14 sie 2024,
 • ABBATOIR
  Seryjny morderca Arnold Etchison, zamordował swoją rodzinę. Następnie kontynuował swoje działania, jako Abbatoir do czasu, aż powstrzymał go Batman. Po ucieczce z Arkham, którą spowodował Bane, raz na zawsze z Abbatoriem rozprawił się Jean-Paul Valley, który pełnił rolę Batmana.
 • ABBOT, KYLE
  Początkowo jeden z ludzi Ra's al Ghula, jednak za sprawą swojej kochanki Whisper A'Daire, która dała mu specjalne serum zyskał nieśmiertelność i możliwość zmieniania się w wilkołaka.
 • ABUSE
  Potężny dość brutalny obrońca Gotham City, który jak się okazało jest naprawdę osieroconym chłopcem Colinem Wilkesem, który po tym jak Scarecrow zainplikował mu dawkę syntetycznego venomu zyskał niezwykłą siłę i wytrzymałość.
 • ACE, THE BAT-HOUND
  Owczarek niemiecki, który pierwotnie należał do Johna Wilkera, uratowany przez Batmana i Robina przed utonięciem w rzece. Pies pomógł bohaterom w odnalezieniu swojego porwanego pana Johna Wilkera jednak, gdy ten przyjął nową pracę wymagającą częstych podróży, nie mógł się nim opiekować i psa przygarnął Wayne. Ace nie pojawił się w komiksach od czasów Infinite Crisis.
 • A'DAIRE, WHISPER
  Była pracownika Ra's al Ghula, która zażyła jego specjalne serum. Zapewniło jej ono nieśmiertelność i możliwość zmiany w węża. Związana z Kyle'em Abbotem.
 • AKINS, MICHAEL
  Policjant, który zastąpił na stanowisku komisarza Jamesa Gordona, gdy ten przeszedł na emeryturę po No Man's Land. Po Infinite Crisis Akins nie jest już komisarzem, a jego losy nie są znane.
 • ALLEN, CRISPUS
  Doświadczony detektyw, partner Renne Montoyi. Zginął z ręki Jima Corridana. Podczas Infinite Crisis Spectre przejął ciało Allena, jako swoją nową ludzką powłokę. Jako Spectre Crispus skazał swojego syna Mala na śmierć za zamordowanie Corridana, te wydarzenia pomogły mu lepiej zrozumieć swoją nową rolę.
 • ALLNUT, HAROLD
  Cierpący na deformację, przez którą na plecach miał garb. Po tym jak został wyrzucony ze swojego domu, a przez większość ludzi traktowany, jako potwór, przygarnął go Batman. Harold odwdzięczył się bohaterowi wykorzystując swoje zdolności techniczne projektując, budując i naprawiając różnorodne sprzęty, z których korzystał Nietoperz. Podczas historii Hush Tommy Elliot operacyjnie wyleczył Allnuta, żeby wykorzystać go do swoich celów. Harold zginął zastrzelony przez Husha, gdy chciał zdradzić Batmanowi, kim jest jego przeciwnik. Bios Harolda
 • AMYGDALA
  Aaron Helzinger ze względu na medyczne eksperymenty na jego mózgu i przede wszystkim usunięcie ciała migdałowatego jest skłonny do wybuchów przemocy i super-mocy. Ostatnio poddał się leczeniu i nie stanowi już zagrożenia.
 • ANARKY
  Lonnie Machin w początkowej swojej działalności, atakował takie miejsca jak np. fabryki, które zatruwały środowisko. W późniejszym okresie działał, jako haker Moneyspider, który okradał bogate korporacje, a pieniądze przelewał na potrzebny krajów trzeciego świata. Lonnie został schwytany przez Ulyssesa Hadrian Armstronag, który pod postacią Anarky'ego chciał sprowadzić chaos do Gotham. Ostatnio Lonnie pomaga Red Robinowi.
 • ARKHAM, AMADEUS
  Twórca zakładu dla obłąkanych Arkham Asylum.
 • ARKHAM, JEREMIAH
  Bratanek Amadeusa Arkham, administrator Arkham Asylum. Później został drugim Black Mask.
 • ARMLESS MASTER
  Legendarny mistrz sztuk walki, u którego swoje możliwości ćwiczyli Robin (Tim Drake) i Catwoman. Został zabity przez Lady Shivę.
 • AZRAEL
  Imię Azraela nadawane jest przez dwa odłamy Sacred Order of St. Dumas. Z Order of St. Dumas wywodzi się Jean-Paul Valley, który doprowadził do upadku zakonu sprzeciwiając się jego działalności. Prawdopodobnie zginął zastrzelony przez Biisa i Scratcha. Ostatnio drugi odłam zakonu Order of Purity powołał nowego Azraela, którym został Michael Lane.
 • BANE
  Złocyńca, który korzystając ze specjalnego narkotyku zwanego venom, zdołał złamać nietoperza, wykańczając go wcześniej psychicznie. Ostatnio Bane dołączył do Secret Six i nie używa więcej venomu, a częściej wykorzystuje swoją inteligencję.
 • BARD, JASON
  Prywatny detektyw, z którego usług korzystał także Batman. Przez pewien czas romansował z Barbarą Gordon.
 • BATGIRL
  Pod postacią Batgirl działałby: Barbara Gordona, Casssanra Cain, Stephanie Brown. Bohaterka działa głównie, jako pomocniczka Batmana, ale także w zależności od osoby, która nosiła kostium działa także na własną rękę.
 • BATMAN
  Bruce Wayne był świadkiem zabójstwa swoich rodziców, te wydarzenia na zawsze odmieniły jego życie. Liczne podróży i stałe treningi uczyniły z niego eksperta w dziedzinie walki z kryminalistami znanego, jako Batman. W wyniku starcia z Darkseidem został trafiony promieniami Omega Sanction, którego pozostawiły jego spalone kości. Jednak chociaż większość uznała Bruce za zmarłego, promienie Omega tylko przeniosły Batmana w czasy prehistoryczne. Ostatnio Bruce Wayne powrócił i publicznie oświadczył, że od lat wspiera Batmana.

  Dick Grayson, pierwszy Robin, kiedy dorosną został Nightwingiem, jednak, kiedy Batman został uznany za zmarłego przywdział kostium Nietoperza i w swoim stylu próbuje kontynuować jego działania jako Batman.
 • BAT-MITE
  Chochlik z 5. wymiaru, który uważa się za największego fana Batmana.
 • BATWOMAN
  Kate Kane wywodzi się z bogatej rodziny, obecnie działa w Gotham City jako Batwoman.
 • BERTINELLI, HELENA
  Helena Bertinelli wywodzi się z rodziny mafijnej, która została wymordowana, a oszczędzono tylko córkę. Nie wybrała jednak przestępczej drogi, ale została chroniącą miasto bohaterką zwaną jako Huntress. Ostatnio działała jako jednak z agentek Oracle w Birds of Prey. Chociaż jej kontakty z Batmanem były w przeszłości szorstkie to ostatnio udało się jej zasłużyć na jego szacunek.
 • BLACK MASK
  Roman Sionis, syn zamożnej rodziny z Gotham. Po śmierci swoich rodziców w pożarze, który sam spowodował przejął rodzinną firmę Janus Cosmetics. Jednak nie był dobrym biznesmanem i doprowadził do jej upadku. To doprowadziło do tego, że Roman odkrył swoje prawdziwe powołanie, którym okazała się działalność przestępcza, gdzie działał jako Black Mask. Zginął z ręki Catwoman, gdyż zagrażał jej najbliższym.

  Drugim Black Mask został Jeremiah Arkham.
 • BLAKE, THOMAS
  Bogaty myśliwy, któremu znudziło się polowania na zwierzęta i zaczął polować na ludzi, jako Catman. Ostatnio odnalazł spokój swojej duszy i rozpoczął działalność w ramach Secret Six.
 • BLOOD, JASON
  Jason jest adeptem magii, w którego ciele uwięziony jest Demon Etrigan.
 • BORDEAUX, SASHA
  Została zatrudniona przez Luciusa Foxa do ochrony Bruce'a Wayne'a. Podczas swojej pracy odkryła sekret Batmana. Po tym jak została wraz z Wayne'em oskarżona o zabójstwo Vesper Fairchild, trafiła do więzieniu. Podczas pobytu w więzieniu Sasha omal nie zginęła, uratowała ją organizacja Checkmate. Obecnie Bordeaux jest "Black Queen" tej organizacji.
 • BROTHER EYE
  Satelita stworzona przez Batmana, by kontrolować działania metaludzi. Jednak urządzenie wpadło w złe ręce, i zaczęło być zagrożeniem dla ludzkości. Brother Eye w swoich działaniach korzystał z OMACów. Satelita został zniszczona dzięki działaniom Batmana i reszty bohaterów.
 • BROWN, ARTHUR
  Kryminalista, który przez pewien czas działał jako Cluemaster
 • BROWN, STEPHANIE
  Jedyna córka Cluemastera, która w odróżnieniu od swojego ojca postanowiła zostać bohaterką. Działała, jako Spoiler i Robin, jednak ze względu na nie wypełnianie poleceń Batmana zwolniona została z obowiązków pomocnika. Po tym jak Black Mask prawie ją zabił dr Leslie pomogła sfingować jej śmierć i zabrała ze sobą do Afryki. Po powrocie do Gotham Steph cały czas wspierała bohaterów, a obecnie chroni Gotham City pod kostiumem Batgirl.
 • BULLOCK, HARVEY
  Detektyw GCPD, słynący ze swojego szorstkiego obycie. Chociaż nie brakowało podejrzeń wobec jego osoby o branie łapówek, to koledzy zapewniali, że mimo naginania zasad jest on dobrym gliniarzem.
 • CAIN, CASSANDRA
  Wychowana od dziecka na zabójczynię przez ojca Davida Caina Cassandra dopiero u boku Oracle nauczyła się czytać. Podczas No Man's Land Batman powierzył jej rolę Batgirl. Przez pewien okres była też przywódczynie Ligi Zabójców, działając przeciwko zasadom Batmana. Ostatnio porzuciła kostium Batgirl, który przejęła Stephenie Brown.
 • CAIN, DAVID
  Jeden z najlepszych zabójców na świecie. Próbował stworzyć z młodych dziewczyn idealne zabójczynie, ale jego projekt pokrzyżowała mu jego własna córka Cass.
 • CALCULATOR
  Pochodzenie technologii, z której korzysta Noah Kuttler nie jest znane. Ostatnio w wyniku starcia z Oracle został aresztowany, a znajdujące się w nim cząstki Anti-Life Equation zamienione przez Barbarę, sprawiają, że jeśli będzie chciał zalogować się online, to Oracle będzie znała każdy jego ruch.
 • CALENDAR MAN
  Julian Gregory Day zawsze zafascynowany był datami i kalendarzami, dlatego jego zbrodnie odnosiły się do konkretnych dat. Calendar Man oferował swoją pomoc Batmanowi w ujęciu Holidaya.
 • CATMAN
  Thomas Blake, bogaty myśliwy, któremu znudziło się polowania na zwierzęta i zaczął polować na ludzi, jako Catman. Ostatnio odlazł spokój swojej duszy i rozpoczął działalność w ramach Secret Six.
 • CATWOMAN
  Catwoman (Selina Kyle) była jedna z pierwszych przeciwniczek Batmana. W późniejszych latach miedzy bohaterami narodziło się uczucie, a Catwoman zaczęła działać po stronie dobra. Po wydarzeniach z Infinite Crisis Selina przekazała rolę Catwoman Holly Robinson, a sama urodziła dziewczynkę Helenę. Jednak ze względu na serię porwań jej dziecka zdecydowała się oddać ją do adopcji. Ostatnio Selina poważnie ucierpiała w wyniku działania Husha, który pozbawił jej serca. Chociaż Batmanowi udało się je odzyskać, to trauma, która powstała po tych wydarzeniach znaczącą obniżyły możliwości Catwoman, która obecnie, żeby zapewnić sobie bezpieczeństwo żyje razem z Poison Ivy i Harley Quinn.
 • CHILL, JOE
  Drobny kryminalista odpowiedzialny za śmierć Wayne'ów.
 • CLAYFACE
  Z nazwy Clayface korzystało wielu bohaterów: Basil Karlo, Matt Hagen, Preston Payne, Sondra Fuller, Mud Pack, Cassius "Clay" Payne, Claything, Johnny Williams, wszyscy oni charakteryzowali się posiadaniem "glinianego" ciała, dzięki czemu mogli przyjąć dowolny kształt.
 • CLOCK KING
  Temple Fugate, jako Clock King zebrał grupę superłotrów i stworzył Terror Titans, której głównym przeciwnikiem byli Teen Titan. Fugate ma zdolność przewidywania niedalekiej przyszłość, co jest bardzo przydatne podczas walki z przeciwnikami.
 • CLUEMASTER
  Arthur Brown, kiedy zszedł na drogę przestępca na miejscu swoich zbrodni zostawiał tropy.
 • COBBLEPOT, OSWALD CHESTERFIELD
  Oswald Chesterfield Cobblepot, niewysoki mężczyzna z długim nosem, który uważa siebie za dżentelmena zbrodni. Zazwyczaj nosi smoking, cylinder i różnego rodzaju parasole, które stanowią niebezpieczną broń. Jego planem jest przyjęcie Gotham. Chociaż ostatnio prowadzi legalny Iceberg Lounge i cały czas pozuje na uczciwego mieszkańca, to jednak cały czas prowadzi przestępczą działalność i planuje zostać nowym bossem Gotham.
 • CORROSIVE MAN
  Skazany morderca Derek Mitchell uciekł z wiezienia i szukał zemsty na Mortimerze Kadaverze, ale wypadek po drodze sprawił, że zmienił się w Corrosive Mana, a jego cała skóra stała się żrącą chemiczną substancją.
 • CRANE, JONATHAN
  Profesor Jonathan Crane, szalony naukowiec i psychiatra, który specjalizował się w badaniu strachu. Symbolicznie przebiera się za Stracha na wróble i wykorzystuje swój specjalny gaz, by budzić u swoich przeciwników największe lęki. Ostatnio Crane został z rekrutowany przez nowego Black Mask.
 • CREEPER
  Jack Ryder, był prezenterem telewizyjnym, który chciał zdobyć rewolucyjną terapię "nanocell" doktora Vincenta Yatza. Podczas próby kradzieży dr wstrzyknął mu niestabilną dawkę, która zamieniła go w Creepera. Ryder może wzywać swoje alter ego kiedy chce. Obecnie Creeper jest członkiem Outsiders.
 • CRIME DOCTOR
  Matthew Thorne, lekarz do którego zgłaszali się wszyscy kryminaliści. Zaczął działać na własną rękę. Jest ekspertem w dziedzinie tortur.
 • DAMIAN
  Syn Tali i Bruce'a Wayne, który obecnie jest Robinem.
 • DEADMAN
  Deadman jest duchem, byłego cyrkowca Bostona Branda, który został zamordowany podczas wykonywania akrobacji na trapezie przez tajemniczego zabójcę zwanego Hook. Jego duchowi hinduska bogini Rama Kushna dała moc "kontroli" nad wszystkimi żywymi istotami, by mógł odnaleźć swojego zabójcę. Jednak Brand postanowił wykorzystać swoje nowe możliwości, by pomagać niewinnym.
 • DEADSHOT
  Floyd Lawton jest samobójczym zabójca, który nosi kolorowy strój w nadziei, że ktoś go zastrzeli. Uznawany jest za drugiego najlepszego zabójcę w uniwersum DC, obecnie jest członkiem Secret Six.
 • DEATHSTROKE THE TERMINATOR
  Najlepszy zabójca w uniwersum DC. Ostatnio udało mu się uciec z więzienia i znalazł sobie nową podopieczną i cały czas przyjmuje różnorodne zlecenia.
 • DENT, GILDA
  Gilda Grace Dent (z domu Gold) żona Harveya Denta.
 • DENT, HARVEY
  Były prokurator okręgowy, przyjaciel Bruce'a Wayne'a, Harvey Dent cierpiał na zaburzenia osobowości, które stały się wyraźne zauważalne, gdy został oszpecony przez Sala Maroniego. Od tego czasu znany jest, jako przestępca Dwie Twarze, który zazwyczaj przed podjęciem decyzji wykonuje rzut monetą.
 • DOCTOR DEATH
  Dr Karl Hellfern to typowy szalony naukowiec, z którym musiał się zmierzyć Batman w pierwszych komiksowych historiach. Doctor Death stworzył śmiertelny gaz chemiczny i zagroził najbogatszym mieszkańcom miasta, domagając się za ich życie pieniędzy. W późniejszym czasie został dilerem, który dostarczał broń biologiczną na czarny rynek.
 • DOCTOR PHOSPHORUS
  Alexander Sartorius szalony kryminalista z radioaktywnymi mocami.
 • DOE, JANE
  Jane Doe jest morderczynią, która obsesyjnie potrafi nauczyć się zachować innych ludzi. Poprzez obdarcie swoich ofiary ze skóry, przejmuje ich wygląd i staje się nimi.
 • DRAKE, DANA WINTERS
  Dana Winters, była terapeutka Jacka Drake'a, która została jego drugą żoną.
 • DRAKE, JACK
  Jack Drake, ojciec Tima Drake'a, był szanowany biznesmanem i archeologiem, który nigdy nie potrafił ostać w jednym miejscu. Kiedy osiadał w Gotham City poznał swoją przyszłą żonę Janet. Po tym jak dowiedział się, że jego syn jest Robinem zabronił mu więcej takich działań. Został zabity przez Captain Boomerang, którego również sam przed śmiercią zdążył zabić.
 • DRAKE, JANET LYNN
  Pierwsza żona Jacka Drake'a i matka Tima.
 • DRAKE, TIMOTHY "TIM"
  Po śmierci Jasona Todda został trzecim Robinem. Po tym jak jego rodzina została zamordowana zaadoptował go Bruce Wayne. Obecnie, po tym jak Robinem został Damian Wayne, Tim został Red Robinem i wyjechał z Gotham City, by rozpocząć poszukiwania po całym świecie dowodów, że Bruce Wayne żyje.
 • DUCARD, HENRI
  Henri Ducard był jednym z nauczycieli Batmana w sztuce walki z kryminalistami. Wiele lat później Bruce dowidział się, że jego mentor jest kryminalistą.
 • ECHO
  Ostatnio Echo była Rosjanką, która poprzez bezprzewodowy dostęp do zaawansowanej technologii, mogła czytać w ludzkich myślach.
 • ELECTROCUTIONER
  Złoczyńca, który zabijał kryminalistów przy pomocy elektryczności. Został zabity przez Adriana Chase'a. Później pojawiło się jeszcze dwóch następców. Pracujący dla mafii Lester Buchinsky i młodszy brat oryginalnego Electrocutionera.
 • ELLIOT, THOMAS
  Przyjeciel Bruce'a Wayne's z dzieciństwa, który od dziecka pragnął przejąć rodzinny majątek. Dążąc do tego doprowadził, do wypadku swoich rodziców, w wyniku którego zginął jego ojciec. Przez późniejsze lata przebywał z zaborczą chorą matkę, którą także wreszcie uśmiercił. Powrócił do Gotham jako złoczyńca Hush, który chciał zabić Bruce'a Wayyne'a. Po ostatnim swoim planie poddał się operacji zmiany wyglądu i obecnie z twarzą Bruce'a Wayne'a pod czujnym okiem różnorodnych bohaterów wspiera funduszami Wayne'a Gotham City.
 • ESSEN, SARAH
  Sarah Essen była policjantką w Gotham City, która zakochała się komisarza Jamesie Gordonie i została jego drugą żoną. Zabita została przez Jokera.
 • FACADE
  Erik Hanson, były pracownik popularnego klubu nocnego w Gotham City, zorganizował gang, by dostać się elity Gotham.
 • FAIRCHILD, VESPER
  Vesper Fairchild prowadziła audycje radiową w Gotham City, podczas której poznała Bruce'a Wayne'a. Po trzęsieniu ziemi w Gotham Vesper opuściła mazisto i rozpoczęła karierę dziennikarki. Po powrocie do Gotham, Wayne nie kontynuował tego związku, gdyż Vesper badała sprawę Batmana i nie chciał się zdradzić. Fairchild została zabita przez Davida Caina na zlecenie Luthora. O morderstwo oskarżony został Bruce Wayne.
 • FALCONE, ALBERTO
  Urodzony w mafijnej rodzinie Falcone, Alberto był wyrzutkiem, gdyż ojciec Carmine faworyzował starsze rodzeństwo Mario i Sopfie. Alberto uzyskał stypendium Uniwersytecie Harvarda, a później studiował na Oxfordzie. Jednak, kiedy chciał pójść w ślady swego ojca, ten się nie zgodził. Alberto miał jednak inne plany i zaczął działać jak Holiday. Po wypuszczaniu z Arham został ciężko raniony przez Calendar Mana, który wcześniej wraz ze Scarecrowe'em próbował przekonać go do samobójstwa sugerując, że nawiedza go duch ojca. Uratowała go siostra i zabrała do rodzinnego mauzoleum, jednak kłótnia na temat ojca doprowadziło do tego, że Sophie zabiła swojego brata.
 • FALCONE, CARMINE
  Carmine Falcone ("The Roman") głowa rodziny mafijnej, która przez wiele lat podczas początków kariery Batmana rządziła przestępczym światkiem Gotham. Został zabity przez Two-Face'a.
 • FALCONE, SOPHIA GIGANTE
  Córka Carmine'a, która po jego śmierci przejęła rodzinny interes. Jako Hangman zabijała policjantów, ale jej głównego celu Dwóch-Twarzy nie udało jej się zabić, bo została powstrzymana przez Batmana, Dwóm-Twarzom udało się jednak ją zabić.
 • FILM FREAK
  Burt Weston był aktorem, który marzył o przełomie w karierze grając dziwnych złoczyńców. Gdy każdy z jego planów zawiódł postanowił sfingować swoją śmierć. Po powrocie jako Film Freak dokonywał morderstw znanych z filmów. Później został zabity przez Bane'a.

  Drugi Film Freakiem był antagonistą Catwoman, który porwał jej córkę.
 • FIREFLY
  Garfield Lynns, sierota, który został piromanem. Stworzył specjalny ognioodporny strój i miotacza ognia, i rozpoczął działalność jako Firefly. Ostatnio próbował zabić nowego Black Mask, ale nie udało mu się.
 • FOX, LUCIUS
  Lucius Fox jest zaufanym i bliskim współpracownikiem Bruce'a Wayne'a, dyrektorem Wayne Enterprises.
 • FRIES, NORA
  Nora atrakcyjna dziewczyna, która została żoną Victora Friesa. Wkrótce po ślubie zapadła na śmiertelną chorobę, żeby ją uratować Victor postanowił ja zamrozić, by mogła doczekać czasów, gdy zostanie odkryte lekarstwo na jej chorobą. Po tym jak Mr. Freeze pomógł Nyssie Raatko w stworzeniu maszyny do schwytania Batgirl (Cassandra Cain), ta w zamian wykorzystał Lazarus Pit by przewrócić do życia jego żonę. Ze względu na zmiany w jej ciele przez te wszystkie lata, kiedy były zamrożona jej ciało wchłonęło alchemie jamy i obdarzyło ją mocą ujarzmiania ognia i ożywiania zmarłych. Po tych zmianach Nora nazwała się Lazaraą i został superzłoczyńcą.
 • FRIES, VICTOR
  Victor był naukowcem, który w wyniku tragicznego wypadku mógł żyć tylko w temperaturze poniżej 0. Ta gwałtowana zmiana w jego życia sprawiła, że stał się kryminalistą znanym jako Mister Freeze.
 • GENERAL
  Ulysses Hadrian Armstrong to psychiczny geniusz militaryzacji, który swoje zbrodnie popełnia w ważne dla wojskowości daty. Ostatnio w celu pogrążenia Gotham w chaosie przybrał tożsamość Anarky'ego, ale jego plan został pokrzyżowany przez Robina. W wyniku swoich działań Ulysses doprowadził do śmierci swojego brata i siostry, o co obwinia Robina.
 • GENTLEMAN GHOST
  Główny przeciwnik Hawkmana, widmowy szarlatan, który kiedyś nazywał się James Craddock.
 • GLEESON, SUMMER
  Kiedy bogaty filantropista w ramach podziękować dla Batmana za uratowanie życia ufundował wielką statuę bohatera. Hugo Strange nie był z tego faktu zadowolony i postanowił ją wysadzić, porwał także reporterkę telewizyjną Summer Gleeson. Batman uratował ją, ale pozwolił by statua została wysadzona w powietrze. (Batman: Gotham Knight #33)
 • GOLD, DAWN
  Przyjaciółka z dzieciństwa Bruce'a Wayne'a, która na studiach złamała mu serce.
 • GORDON, BARBARA
  Bratanica Jamesa Gordona. Do czasu postrzelania przez Jokera działała jako Batgirl. Później jako sparaliżowana kobieta, kontynuowała walkę z kryminalistami wspierając innych bohaterów jako Oracle, dla której komputery i sieć nie miały żadnych tajemnic. Ostatnio ponownie wróciła do Gotham po rozwiązaniu Birds of Prey.
 • GORDON, BARBARA EILEEN
  Pierwsza żona Jamesa Gordona i matka Jamesa jr. Rozstała się z mężem ze względu na jego związek z Sarah Essen.
 • GORDON, JAMES
  Komisarz policji w Gotham City, który ostatnio powrócił z emerytury i cały czas obdarza Batmana wielkim zaufaniem.
 • GORDON, JAMES JR.
  Syn Jamesa i Barbary Gordon.
 • GORDON, ROGER
  Młodszy brat Jamesa Gordona. Zginął w raz ze swoją zoną Thelmą podczas wypadku samochodowe osierocając swoją 13 letnia córkę Barbarę.
 • GORDON, SARAH ESSEN
  Policjantaka, druga żona Jamesa Gordona, która została zabita przez Jokera podczas No Man's Land.
 • GORDON, THELMA
  Żona Rogera Gordona i matka Barbary. Zginęła wraz z mężem podczas strasznego wypadku samochodowego.
 • GRANGE, MARION
  Była prokurator okręgowa Giotha City, która wygrała wybory na burmistrza. Podczas No Man's Land została zabita w Waszyngtonie, gdy próbowała zapobiec odłączeniu Gotham do USA. Trafiła w nią kula przeznaczona dla Bruce'a Wayne'a.
 • GRAYSON, JOHN
  John Frederick Grayson był cyrkowcem i mężem Mary, z którą miał jedynego syna Richarda. Zginął podczas występu, po tym jak Tony Zucco uszkodził linę, gdyż dyrektor cyrku nie chciał zapłacić haraczu.
 • GRAYSON, MARY
  Żona Johna Graysona i matka Richarda. Zginęła wraz z mężem podczas cyrkowego występu, po tym jak Tony Zucco uszkodził linę, gdy dyrektor cyrku nie chciał zapłacić haraczu.
 • GRAYSON, RICHARD "DICK"
  Pierwszy Robin Batmana. Kiedy dorósł rozpoczął działalność na własną rękę jako Nightwing w Blüdhaven, później działał także w Nowym Jorku. Po ostatnich wydarzeniach przejął schedę po Bruce'ie i został nowym Batmanem.
 • GREAT WHITE SHARK
  Były skorumpowany inwestor Warren "The Great White Shark" White, który uniknął wiezienia powołując się na niepoczytalność. Trafił do Arkham Asylum, gdzie był obiektem zniewag i tortur. Jane Doe próbowała przejąć jego tożsamość w wyniku czego Warren został poważnie oszpecony w chłodni. Rany i niska temperatura sprawiła, że jego skóra wybieliła się, a odmrożenia spowodowały jeszcze większe zmiany w wyglądzie, przez co White popadł w jeszcze większe szaleństwo. Obecnie wykorzystuje swoje kontakty w interesach i służy jako łącznik dla znajomych kryminalistów.
 • GRUNDY, SOLOMON
  Cyrus Gold został zamordowany, a jego ciało wrzucono do Slaughter Swamp, gdzie został przekształcony w Solomona Grundy'ego.
 • HAGEN, MATT
  Matt Hagen był poszukiwaczem złota, który zanurzył się w radioaktywnej protoplazmie, która dała mu możliwość dowolnej zmiany kształtu. Hagen został definitywnie zabity podczas Crisis on Infinite Earths.
 • HANGMAN
  Rok po tym jak w Gotham spustoszenie siał zabójca Holiday, pojawił się Hangman, który mordował przedstawicieli prawa, podczas świąt. Tajemniczym mordercą była Sophnia Falcone Gigante.
 • HARLEY QUINN
  Dr Harleen Quinzel początkowo była psychiatrą kryminalnym, ale jej zauroczenie w Jokerze sprawiło, że zeszła na złą drogę i stała się pomocnicą szaleńca. Ostatnio dzięki m.in. wstawiennictwie Bruce'a Wayne'a opuściła Arkham i próbuje prowadzić w miarę uczciwe życie u boku Catwoman i Poison Ivy.
 • HEAD, TALIA
  Talia al Ghul jest córką Ra's al Ghul i matką Damiana, którego ojcem jest Bruce Wayne'a. Ostatnio zostawiła syna pod opieką Dicka Graysona.
 • HILL, HAMILTON
  Skorumpowany burmistrz Gotham będący na liście płac Ruperta Thorne'a. Na jego zlecenie zastąpił Gordona człowiekiem mafiosa. Kiedy Thorne został aresztowany przywrócił na stanowisko komisarza policji Jamesa Gordona.
 • HOLIDAY
  Holiday, to tajemniczy morderca, który dokonywał swoich zbrodni podczas świąt. Alberto Falcone, najmłodszy syn Carmine'a Falcone'a, przyznał się do bycia mordercą, tak samo jak Gilda Dent. Po zabójstwie Alberta w Wigilie świąt Bożego Narodzenia Harvey Dent skorzystał z tożsamości Holidaya.
 • HUNTRESS
  Helena Bertinelli wywodzi się z rodziny mafijnej, która została wymordowana, a oszczędzono tylko córkę. Nie wybrała jednak przestępczej drogi, ale została chroniącą miasto bohaterką zwaną jako Huntress. Ostatnio działała jako jedna z agentek Oracle w Birds of Prey. Chociaż jej kontakty z Batmanem były w przeszłości szorstkie to ostatnio udało się jej zasłużyć na jego szacunek.
 • HUSH
  Przyjeciel Bruce'a Wayne's z dzieciństwa, który od dziecka pragnął przejąć rodzinny majątek. Dążąc do tego doprowadził, do wypadku swoich rodziców w wyniku, którego zginął jego ojciec. Przez późniejsze lata przebywał z zaborczą chorą matkę, którą także wreszcie uśmiercił. Powrócił do Gotham jako złoczyńca Hush, który chciał zabić Bruce'a Wayyne'a. Po ostatnim swoim planie poddał się operacji zmiany wyglądu i obecnie z twarzą Bruce'a Wayne'a pod czujnym okiem różnorodnych bohaterów wspiera funduszami Wayne'a Gotham City.
 • IDIOT
  Początkowo Idiota wydał się być dla Batmana sztuczną inteligencją odpowiedzialną za kontrolowanie dzieci pracujących dla handlarzy narkotyków w Brazylii.
 • ISLEY, PAMELA
  Pamela Lillian Isley, była studentka botanicznej biochemii. W wyniku wypadku uzyskała możliwość kontroli nad roślinami. Często korzysta ze swoich możliwości by walczyć z organizacjami i ludźmi przyczyniającymi się do niszczenia przyrody. Obecnie mieszka w Gotham razem z Catwoman i Harley Quinn.
 • JET, JEZEBEL
  Modelka, z którą przez pewien czas spotykał się Bruce Wayne. Kiedy The Fiend With Nine Eyes próbował ją porwać po reakcji Bruce'a odkryła, że jest on Batmanem. Później okazało się, że pracowała dla organizacji Black Glove, której celem był zniszczenie Batmana.
 • JOKER
  Joker jest maniakalnym szaleńcem, który w swoich zbrodniach zawsze stara się wykorzystać komediowy akcent. Uznawany jest za nemezis Batmana. Wśród swojej kryminalnej kariery postrzelił Barbarę Gordon sprawiając, że ta została sparaliżowana, w brutalny sposób zabił drugiego Robina Jasona Todda, jest także odpowiedzialny za śmierć drugiej żony Jamesa Gordona, Sarahy.
 • KANE, KATHY
  Kate Kane wywodzi się z bogatej rodziny, a obecnie działa w Gotham City jako Batwoman.
 • KELLY, CARRIE
  W historii The Dark Knight Returns zadebiutowała kobieca wersja Robina, którą była skautka Carrie Kelly.
 • KENT, CLARK
  Dziennikarz Daily Planet, który dla większość ludzi bardziej znany jest jako Superman.
 • KGBEAST
  Anatoli Knyazev był bezwzględnym mordercą, który po jednym z pojedynków z Batmanem odciął sobie własną rękę i zastąpił ją cybernetyczną protezą z bronią. Został zabity przez drugiego Tally Mana.
 • KILLER CROC
  Waylon Jones był zapaśnikiem, który zdeformowany przez mutację został kryminalistą Killer Crociem. Charakteryzuje się wielką siłą, i krokodylowymi umiejętnościami. W ostatnim czasie został z rekrutowany przez nowego Black Mask.
 • KILLER MOTH
  Cameron van Cleer/Drury Walker był anty-Batmanem, który w odróżnieniu od Nietoperza pomagał przestępcom, ale za odpowiednie wynagrodzenie. Później sprzedał swoją duszę demonowi Neronowi i został przekształcony w potwora Charaxes. Ostatnio w świecie Batmana pojawił się nowym Killer Moth w Batman: Face the Face, ale jego tożsamość i origin pozostają nieznane.
 • KING SNAKE
  Sir Edmund Dorrance to mistrz sztuk walki, który został najemnikiem. Podczas wykonywania zlecenia dla rebeliantów z Santa Prisca stracił wzrok. Następnie udał się do Hong Kongu, gdzie został przywódcą gangu Ghost Dragons. Próbował także przejąć kontrole nad Triadą w Gotham, jednak zakończyło się to jego porażką i stracił przywództwo. Z tego powodu dołączył do Kobry. Później wyszło na jaw, że jest biologicznym ojcem Bane'a, kiedy doszło do spotkania ojca z synem doszło także prawdopodobnie do śmierci Edmunda.
 • KINSOLVING, SHONDRA
  Shondra jest przyrodnia siostrą Bendicta Aspa. Miała przelotny romans z Bruce'em Wayne'em, gdy ten złamał kręgosłup. Jej niezwykłe umiejętności do złych celów chciał wykorzystać Bendict, jego plany zostały pokrzyżowane przez Batmana. Niestety Shondra doznała uszkodzenia mózgu i jej rozwój był na poziomie dziecka. Ostatnio jednak pojawiła się jako jedna z lekarek przy operacji Bruce'a Wayne'a w Batman: Hush.
 • KYLE, MAGGIE
  Młodsza siostra Seliny, która po przeprowadzce na Zachodnie wybrzeże poznała Simona Burtona za którego wyszła za mąż. Kiedy Simon rozpoczął pracę w Gotham siostry Kyle znowu stały się dla siebie bliskie. Jednak kiedy Black Mask porwała Maggie i Simona, Catwoman zdołała uratować tylko swoją siostrę. W wyniku tortur Maggie przeżyła załamanie nerwowe i trafiła do zakładu psychiatrycznego.
 • KYLE, SELINA
  Piękna kobieta z ciężką historią, która odnalazła nowe życie jako Catwoman.
 • LADY SHIVA
  Lady Shiva jest jedna z najgroźniejszych zabójczyń na świecie. To do niej zgłosił się Bruce'a, gdy po odzyskaniu władzy w nogach postanowił odzyskać formę Batmana. Shiva jest matką Cassandry Cain.
 • LANE, MICHAEL WASHINGTON
  Były policjant, który brał udział w eksperymentach dr Simona Hurta. Został z rekrutowany przez Order of Purity i dostał The Suit of Sorrows by móc działać jako nowy Azrael
 • LANGSTROM, FRANCINE
  Dr Francine Langstrom jest żoną Kirka Langstroma. Ostatnio pracowała dla Batman w drużynie Outsiderów.
 • LANGSTROM, KIRK
  Naukowiec Kirk Langstrom, próbował przenieść cechy nietoperza do człowieka. W wyniku swojego eksperymentu stał się Man-Batem, na którym nie zawsze może zachować kontrole.
 • LOCK-UP
  Lyle Bolton jest specjalistą w dziedzinie wysokiej klasy systemów ochrony. Wyrzucony z akademii policyjnej i zwolniony z kilku posad w ochronie, pewnego razu postanowił założyć własne wiezienia dla zbirów w kostiumach.
 • LOEB, GILLIAN B.
  Komisarz policji w czasach, kiedy Bruce Wayne powrócił do Gotham i postanowił zostać Batmanem. Był na liście płac Carmine'a Falcone'a, a później został zamordowany przez Hangmana.
 • LUTHOR, LEX
  Lex Luthor jest głównym przeciwnikiem Supermana, ale kiedy próbował nielegalnie przejąć nieruchomości w Gotham City podczas No Man's Land naraził się także Batmanowi. Kiedy został wybrany na prezydenta próbował wrobić Wayne'a w morderstwo, ale jego działania zostały odkryte przez Batmana i Supermana.
 • LYNNS, GARFIELD
  Ekspert w pirotechnice, który stał się kryminalistą zwanym Firefly.
 • LYNX
  Ling jest piękną mistrzynią sztuk walki i członkinią paryskiego oddziału Ghost Dragons, którymi przewodził King Snake. Kiedy przejmuje przywództwo w gangu próbuje rozszerzyć jego wpływy w Gotham. Została zabita podczas starcia z Batgirl.

  Ostatnio pojawiła się prawdopobnie inna kobieta, która każe nazywać się Lynx, która przysporzyła Robinowi sporo kłopotów, gdy Batmana nie było w Gotham.
 • MAD HATTER
  Jervis Tetch był naukowcem, który miał obsesją na punkcie książek Lewisa Carrolla. Jako kryminalista przyjął imię Mad Hattera z Alicji w krainie czarów. Podczas zbrodni wykorzystuje swoją wiedze i tworzy specjalne urządzania, które pozwalają mu kontrolować inne osoby. Ostatnio był odpowiedzialny za wynajęcie Secret Six do uwolnienia z więzienia Tarantuli.
 • MADISON, JULIE
  Jedna z pierwszych ukochanych Bruce'a Wayne'a ich drogi ze względu na nocne działania Bruce'a rozeszły się. Opuściła Gotham i zaczęła pracować w Korpusie pokoju w Afryce.
 • MADISON, NORMAN
  Przemysłowiec, ojciec Julie. Zapożyczenie się u przestępców pokroju Falcone'a, dla którego pracował Sal Maroni doprowadziły do tego Norman był gotów zastrzelić Sala, który miał odebrać dług. Interwencja Batman uratowała go, ale Norman psychicznie zaczął obawiać się Batmana.
 • MALONE, "MATCHES"
  Alias z którego korzysta Bruce Wayne, gdy chce dokonać infiltracji światka przestępczego. Batman oparł swoją tożsamość Malone'a na prawdziwym przestępcy, który przez długi okres czasu uznany był za zmarłego i kiedy powrócił znacząco skomplikował życie Batmanowi, do czasu aż został zabity przez Scarface'a.
 • MAN-BAT
  Naukowiec Kirk Langstrom, próbował przenieść cechy nietoperza do człowieka. W wyniku swojego eksperymentu stał się Man-Batem, na którym nie zawsze może zachować kontrole.
 • MANHUNTER
  W DC Comics było kilku Manhunterów. Ostatnio została nią prokurator Kate Spencer, która po tym jak jeden z przestępców uniknął wymiaru sprawiedliwości, postanowiła na własną rękę wymierzyć sprawiedliwość. Przez pewien okres działa w Birds of Prey. Ostatnio, jako nowa prokurator Gotham City działa na terenie Gotham.
 • MARONI, "BOSS"
  Sal "The Boss" Maroni, był szefem rodzinny mafijnej Maroni, która działa w początkowych latach działalności Batmana. Sal jest głównie znany z tego, że to on oblał kwasem prokuratora okręgowego Harveya Denta, przyczyniając się tym samym do powstania Two-Face'a. Maroni został zabity przez Holidaya (Alberto Falcone).
 • MERLYN
  Nim Oliver Queen został Green Arrowem zainspirowany przez legandernego łucznika Merlyna. Kiedy ponownie obaj łucznicy spotkali się Merlyn pokonał, go w konkursie strzelania z łuku. Następnie dołączył do Ligi Zabójców, jednak przy ponownym spotkaniu z Green Arrowem przegrała i teraz działa, jako niezależny zabójca.
 • MIDNIGHT, JESSICA
  Jessica Midnight przekonała Sashe Bordeux do dołączenia do Checkmate. Sama w organizacji zajmowała coraz wyższe stanowiska. Nie udało jej się jednak pokonać Maxwell Lorda. Obecnie wraz Sashą próbuje odbudować reputację Checkmate.
 • MISTER FREEZE
  Victor był naukowcem, który w wyniku tragicznego wypadku mógł żyć tylko w temperaturze poniżej 0. Ta gwałtowana zmiana w jego życia sprawiła, że stał się kryminalista znanym, jako Mister Freeze. Żeby przeżyć musi nosić specjalny kombinezon, a do pełnienia swoich kryminalnych działalności posługuje się specjalną bronią do zamrażania.
 • MONK
  Monk jest jednym z pierwszych przeciwników Batmanem. Okazał się wampirem, który zginął po postrzale srebrną kulą. Jego kaptur jest jednym z eksponatów w Batcave.
 • MONTOYA, RENEE
  Renee Montoya początkowo była detektywem w policji Gotham. Po rezygnacji z pracy w policji i po treningu u Victora Sage'a zajęła jego miejsce w roli Questiona i obecnie wykorzystuje swoje umiejętności do pomocy potrzebującym w Hub City.
 • NIGHTWING
  Po tym jak Dick Grayson dorósł rozpoczął karierę jako Nightwing w Bludhaven. Później działał w Nowym Jorku, ostatnio jednak Nightwing przestał działać, gdyż Dick postanowił zastąpić zaginione Bruce'a w roli Batmana.
 • NIGMA, EDWARD
  Edward Nigma był kryminalistą, który na miejscu swoich przestępstw pozostawiła zagadki. Ostatnio zrezygnował z kariery przestępczej i rozpoczął uczciwe żyje jako prywatny detektyw. Jego umiejętności detektywistyczne doceniane są przez samego Batmana.
 • OKAMARA, HIRO
  Japończyk, nastoletni geniusz mechaniki, który pomógł Batmanowi i Supermanowi tworząc specjalnego gigantycznego robota Batman-Superman.
 • ONYX
  Onyx (Onyx Adams) była członkinią Ligi Zabójców, która zrezygnowała z takiego życia i odeszła do Ashram Monastery, do którego wcześniej należał Green Arrow. Po tym jak odeszła z zakonu na prośbę Batmana została ochroniarzem Orpheusa, aż do jego śmierci. Później odegrała ważna rolę podczas War Games. Ostatnio pracowała, jako jedna z agentek Oracle.
 • ORACLE
  Barbara Gordon po tym jak została sparaliżowana po postrzale przez Jokera rozpoczęła karierę, jako Oracle, źródło informacji dla bohaterów DC i założycielka Birds of Prey. Po okresie działalności w Platinuum Flats powróciła do Gotham.
 • ORCA
  Grace Balin to biolog morska, która przekształca się w monstrum Orce. Została zabita przez drugiego Tally Mana, a następnie zjedzona przez Killer Croca.
 • PAGE, LINDA
  Linda pod Golden Age był kobieta, z którą przez krótki czas związał się Bruce, po zerwaniu z Julie Madison.
 • PENNYWORTH, ALFRED
  Lokaj rodziny Wayne'ów oddany pomocnik Batmana, który wychował Bruce'a po śmierci jego rodziców. Ostatnio na polecenie Batman przejął dowództwo nad Outsiderami, ale cały czas służy pomocą nowemu Batmanowi.
 • PHANTOM STRANGER
  Phantom Stranger jest jedną z najbardziej tajemniczych istot we wszechświecie, która pojawia się przy wielkich wydarzeniach, które wymagają jego bezpośredniego udziału.
 • PINHEAD
  Pinhead jest pomocnikiem Wax Mana, o bardzo małej głowie w porównaniu do swojego umięśnionego ciała.
 • PINGWIN
  Oswald Chesterfield Cobblepot, niewysoki mężczyzna z długim nosem, który uważa siebie za dżentelmena zbrodni. Zazwyczaj nosi smoking, cylinder i różnego rodzaju parasole, które stanowią niebezpieczną broń. Jego planem jest przyjęcie Gotham. Chociaż ostatnio prowadzi legalny Iceberg Lounge i cały czas pozuje na uczciwego mieszkańca, to jednak cały czas prowadzi przestępczą działalność i planuje zostać nowym bossem Gotham.
 • POISON IVY
  Pamela Lillian Isley, była studentka botanicznej biochemii. W wyniku wypadku uzyskała możliwość kontroli nad roślinami. Często korzysta ze swoich możliwości by walczyć z organizacjami i ludźmi przyczyniającymi się do niszczenia przyrody. Obecnie mieszka w Gotham razem z Catwoman i Harley Quinn.
 • POTATO, JOE
  Joe Potato był prywatnym detektywem w Gotham City, który wraz z Batmanem rozwiązał kilka spraw.
 • PROFESSOR MILO
  Professor/doctor Achilles Milo, to naukowiec, który wykorzystywał chemikalia do walki z Batmanem.
 • PROFESSOR PYG
  Profesor Pyg (Lazlo Valentin) jest przywódca gangu, który nosi świńską maskę, a swoim ofiarom przykleja syntetyczne twarze lalek.
 • PROMETHEUS
  Jest synem przestępców, którzy działali niczym legendarni Bonnie i Clyde. Jego rodzice zastrzeleni zostali przez policjantów na jego oczach. Od tego momentu poprzysiągł zemstę na wymiarze sprawiedliwości. Jego prawdziwa tożsamość nie jest znana.
 • PSYCHO-PIRATE
  Roger Hayden został drugim Psycho-Piratem, gdy ukradł mistyczną Medusa Mask, artefakt, który pozwala na kontrole ludzkich myśli.
 • QUESTION
  Po śmierci Victora Sage'a Questionem została była detektyw Renee Montoya. Okazjonalnie wspomagała w walce ze złoczyńcami Batwoman, ostatnio działa na własną rękę pomagając ludziom w potrzebie.
 • QUINZEL, HARLEEN
  Psychiatra z Akrham Asylum, która zakochała się w Jokerze i została Harley Quinn.
 • RAATKO, NYSSA
  Nyssa Raatko jest córką Ra's al Ghula urodzoną w st. Petersburgu w 1775, która przetrwałą holocaust. Rezygnacja z działalności u boku ojca doprowadziły miedzy nimi do starć. Brała udział w praniu mózgu swojej przyrodniej siostry Tali. Nassya zginęła od wybuchu bomy w samochodzie w Północnej Afryce, prawdopodobnie podłożonej przez Ligę Zabójców.
 • RA'S AL GHUL
  Ra's al Ghul ("Demon's Head" po arabsku), jest terrorystą, który działa od wieków. Zana sekretną tożsamość Batmana. Założył Ligę zabójców. Dzięki Lazaurs Pit zawsze, kiedy stawał się zbyt stary mógł się odmłodzić i w ten sposób oszukać śmierć. Chociaż Batman próbował go unieszkodliwić poddając mu specjalne serum i zamykając w Arkham, to udało mu się wydostać z tego stanu. Ostatnio nawiązał kontakt z Red Robinem, by pomóc mu w odnalezieniu dowodów, że Bruce Wayne nie zginął.
 • RATCATCHER
  Otis Flannegan była łowcą szczurów, który zszedł na drogę przestępstwa. Umiejętności komunikacji i trenowania gryzoni sprawiła, że wielokrotnie zagrażał miastu. Zabity został przez OMACa.
 • RAWLINS, CLYDE
  Clyde Rawlins był tajnym agentem DEA, który na własną rękę próbował dopaść przywódcę gangu Ghost Dragons, za zabicie jego żony i dzieci. Był jedną z osób, które nauczyła Robina (Tim Darke) ulicznego stylu walki. Zginął z reki King Snake'a.
 • REAPER
  Judson Caspian za dnia ekonomista w nocy brutalny morderca. Po stracie swoje żony w wyniku napadu został Reaperem.
 • RED HOOD
  W pewnych historiach Red Hood był złodziejem, który podczas włamania do fabryki, w wyniku starcia z Batmanem wpadł do kadzi z kwasem, z której wszedł jak Joker. W późniejszych latach przez pewien czas, jako Red Hood działał Jason Todd, który charakteryzował się wielką brutalnością w swoich działaniach, nie miał też oporów przez zabijaniem przestępców.
 • RED ROBIN
  Red Robin (Tim Drake), po tym jak Bruce zaginał i przez większość bohaterów został uznany za zmarłego, a nowym Batmanem został Dick Grayson, a Robinem Damian, Tim postanowił wyjechać z Gotham i jako Red Robin rozpoczął poszukiwania po całym świecie śladów, że Bruce żyje.
 • RIDDLER
  Edward Nigma był kryminalistą, który jako Riddler na miejscu swoich przestępstw pozostawiła zagadki. Ostatnio zrezygnował z kariery przestępczej i rozpoczął uczciwe życie w Gotham jako prywatny detektyw.
 • RILEY, PEYTON
  Córką szefa mafii i narzeczoną przyjaciela Bruce'a Wayne'a z dzieciństwa, Tommy'ego Elliota. Po śmierci Arnolda Weskera została nową Ventriloquist. Była jednak pod bardzo silnym wpływem Scarface'a i to właśnie wypełnianie jego poleceń doprowadziło do jej śmierci, kiedy próbowała zabić Johnny'ego Sabatino.
 • ROBIN
  Pomocnik Batmana. Robinem byli: Dick Grayson, Jason Todd, Tim Drake, przez krótki okres czasu także Stephanie Brown. Obecnie Robinem jest Damian syn Bruce'a Wayne'a i Tali.
 • ROBINSON, HOLLY
  Holly Robinson jest była prostytutką wyszkolona przez Wildcata i swoją przyjaciółkę Selina Kyle, która przez krótki okres czasu była Catwoman, gdy Selina urodziła córeczkę. W późniejszym okresie czasu została wyszkolona przez Amazonki w ramach programu Granny Goodness. Ostatnio powróciła do normalnego życia.
 • SAGE, VICTOR
  Dociekliwy dziennikarz, który jako Question ścigał kryminalistów. Umarł na raka, ale przed śmiercią zdążył wyszkolić i przekazać swoją wiedzę Renne Montoyi, która została nowym Questionem.
 • SAID, DAVID
  Był Black King w Checkmate, który złożył Huntrees ofertę dołączenia do organizacji. Kiedy Bruce Wayne został oskarżony o zabójstwo Vesper Fairchild, Batman zgłosił się do niego po informacje i pomoc.
 • SAWYER, MAGGIE
  Margaret "Maggie" Sawyer był policjantką, która pracowała m.in. w Star City i Metropolis. Po przedsieniu do Gotham City, pracował w Major Crimes Unit, kiedy komisarzem był Michael Akins.
 • SCARECROW
  Profesor Jonathan Crane, szalony naukowiec i psychiatra, który specjalizował się w badaniu strachu. Symbolicznie przebiera się za stracha na wróble i wykorzystuje swój specjalny gaz, by budzić u swoich przeciwników największe lęki. Ostatnio Crane został z rekrutowany przez nowego Black Mask.
 • SCARFACE
  Kukiełka Scarface'a sprawiła, że Arnold Wesker stał się kryminalistą, któtry wykorzystywał kukiełkę, dla ujścia dla swojej drugiej osobowości. Po śmierci Weskera Scarface'a kierowała Peyton Reilly.
 • SENSEI
  Sensei jest ekspertem w dziedzinie sztuk walki. Ostatnio ujawniono, że jest ojcem Ra's al Ghula.
 • SILVER MONKEY
  Były członek Brotherhood of the Monkey Fist, a później zabójcą do wynajęcia. Zginął podczas War Games.
 • SIONIS, ROMAN
  Spadkobierca fortuny Sionisów, Roman bardziej pochłonięty był przewodzeniem półświatkiem, jako Black Mask.
 • SPECTRE
  Spectre jest nadprzyrodzona istotną, której misją na Ziemi jest sprowadzenie boskiego gniewu na złych ludzi. Żeby móc tego dokonywać Spectre potrzebuje ludzkiego gospodarza (duszy zmarłego). Ostatnio taką role pełni Crispus Allen.
 • SPENCER, KATE
  Kate Spencer jest panią prokurator, która po ucieczce superzłoczyńcy Copperheada postanowiła, jako Manhunter na własną rękę wymierzyć mu sprawiedliwość. Obecnie pełni obowiązki prokuratora okręgowego w Gotham City, a jako Manhunter stara się rozwiązać sprawę morderstwa poprzedniego prokuratora Linusa Hamptona.
 • SPOILER
  Jako Spoiler w walce z przestępcami działa Stephanie Brown. Jednak ostatnio obiecała Timowi, że już tego nie będzie robić, zamiast tego przejęła po Cassandrze role Batgirl.
 • SPOOK
  Val Kaliban był uznawany za najlepszego mistrza ucieczek. Swoje umiejętności wykorzystał jednak we współpracy ze światkiem przestępczym. Ukrywając się pod zielonym płaszczem i korzystając z różnorodnych efektów specjalnych działała jako Spook, stwarzając wrażenie swoim ofiarom, że jest prawdziwym duchem.
 • SQUIRE
  Percy Shelldrake, który był pomocnikiem bohatera znanego, jako Shining Knight, który korzystał ze specjalnej magicznej zbroi. Po jego śmierci jego funkcje przejął jego syn Cyril Shelldrake, który później został Knightem. Ostatnio pojawił się nowy Suqire, którym jest Beryl Hutchinson, nie korzysta ona jednak z magicznej zbroi, ale ma umiejętność interpretacji informacji przez dotyk.
 • STRANGE, HUGO
  Hugo Strange to szalony psycholog, który zna sekret Bruce'a Wayne'a, ale zachował go tylko dla siebie. Jest też ekspertem w dziedzinie chemii i potrafi zamienić ludzi w posłusznych mu zombie.
 • SUPERMAN
  Urodził się jako Kal-El na planecie Krypton. Wychował się na Ziemi jako Clark Kent. W dzieciństwie Clark odkrył, że posiada nadludzkie moce, które sa efektem oddziaływania ziemskiego słońca, na osobę z Kryptonu. Jako Superman Clark wykorzystuje swoje nadludzkie moce do ratowania ludzi i Ziemi, przed różnymi zagrożeniami.
 • TALLY MAN
  Tally Man to seryjny morderca, który zabił około 60 osób. Jest to morderca na zlecenia, którego charakterystyczny wygląd obejmuje maskę i za duży cylinder, pracował dla Two-Face'a, dla którego porwał Sarah Essen Gordon. Drugą osoba, która działa, jako Tally Man był czarnoskóry Amerykanin, który w odróżnieniu od oryginału nie nosił maksi. Zatrudniony został przez Great White Sharka, który chciał przejąć władze nad światkiem przestępczym po śmierci Black Mask. Zabił m.in. Orce, Magpie, KGBeasta, Arnolda Weskera. Ciężko zranił Jasona Barda.
 • TARANTULA
  Kilkoro mężczyzn i kobiet, bohaterów i złoczyńców działo pod imieniem Tarantuala. Ostatnio Tarantulą jest była agentka FBI Catalina Marie Flores, która po zatraceniu wiary w moralność stróży prawa, zaczęła na własną rękę walczyć z przestępczością w Blüdhaven. Ostatnio została uwolniona z więzienia przez Secret Six, którym obiecała pomoc z dopadnięciu Juniora.
 • THOMPKINS, LESLIE
  Dr Leslie Thompkins była długoletnia przyjaciółką Thomasa Wayne'a. Jest przeciwniczką wojen i prowadzi klinikę dla uzależnionych od narkotyków. Po wydarzeniach z War Games opuściła Gotham City i pomogła sfingować śmierć Stephanie Brown. Jednak jej pobyt w Afryce nie trwał długo i powrocie do Gotham znowu zaczęła pomagać potrzebującym.
 • THORNE, MATTHEW
  Lekarz który stał się kryminalistą znanym jako Crime Doctor.
 • THORNE, RUPERT
  rzywódca najważniejszego gangu zajmującego się przemytem w Gotham. Jest także szefem "Matchesa" Malone'a, kryminalisty, którego tożsamość została przejęta przez Batmana.
 • TODD, JASON
  Jason Todd został drugim Robinem, po tym jak próbował ukraść opony z Batmobila. Jego nieustępliwość w dążeniu do odnalezienia matki doprowadziła do tego, że został brutalnie zabity przez Jokera. Lata później powrócił do świata żywych i zaczął działać, jako Red Hood. Podczas ostatnich wydarzeń próbował przejąć schedę po Batmanie, ale jego mordercze działania zostały powstrzymane przez Dicka Graysona.
 • TWO-FACE
  Były prokurator okręgowy, przyjaciel Bruce'a Wayne'a, Harvey Dent cierpiał na zaburzenia osobowości, które stały się wyraźne zauważalne, gdy został oszpecony przez Sala Maroniego. Od tego czasu znany jest jako przestępca Dwie-Twarze, który zazwyczaj przed podjęciem decyzji wykonuje rzut monetą.
 • UBU
  Ubu jest wiernym sługą Ra's al Ghula, po tym jak jego pan postanowił przejść na emeryturę próbował pod podstępem nakłonić Batmana do zajęcia tej funkcji, ale poniósł porażkę.
 • VALE, VICKI
  Vicki Vale jest reporterka Gotham Gazette, która w swoich artykułach koncentruje się na osobie Batmana. Prywatnie spotykała się z Bruce'em Wayne'em. Miała podejrzenia, że to on mógłby być Batmana, ale zawsze playboyowi udawało się zmylić jej tropy. Ostatnio jednak, kiedy Bruce zniknął, na jednym przyjęć widząc erotyczne napięcie pomiędzy Dickiem Graysonem i Barbarą Gordona, a także rany Tima Drake'a połączyła wszystkie fakty i odkryła kim tak naprawdę są bohaterowie chroniący Gotham.
 • VALLEY, JEAN-PAUL
  Produkt inżynierii genetycznej wykorzystanej przez Sacred order of saint Dumas. Wytrenowany przez "System", został ostatnim Aniołem Zemsty znanym jako Azrael.
 • VENTRILOQUIST
  Arnold Wesker był niegroźnym brzuchomówcą, ale pod wpływem swojej kukiełki Scarface'a stał się groźnym kryminalistą. Został zabity przez drugiego Tally Mana.

  Później marionetką Scarface'a kierowała Sugar, która w odróżnieniu od Arnolda nie miała przeciwwskazań przeciw brutalnych metodom. Jak się później okazała Sugar naprawdę nazywała się Peyton Reilly, była córką szefa mafii i narzeczoną przyjaciela Bruce'a Wayne'a z dzieciństwa, Tommy'ego Elliota. Sugar zginęła próbując zabić Johnny'ego Sabatino.
 • WALLER, AMANDA BLAKE
  Amanda Waller była m.in. agentką rządowa, która kierowała Suicide Squad, a także byłą przywódczynią Checkmate.
 • WAYNE, BRUCE
  Bruce Wayne jest synem Marhty i Thomasa Wayne'ów. W dzieciństwie był świadkiem jak jego rodzicie zostali zastrzeleni. Po tych wydarzeniach poprzysiągł, że zrobi wszystko by zwalczyć przestępczość w Gotham. Po latach treningów rozpoczął nocną działalność w Gotham City jako Batman. Stoczył walkę z Darkseidem, podczas której trafiony został promieniami Omega i przeniesiony do czasów prehistorycznych. Ostatnio powrócił i publicznie oświadczył, że od lat wspiera finansowo Batmana.
 • WAYNE, MARTHA
  Wywodząca się z bogatej rodzinny Kane'ów Martha została żoną dr Thomasa Wayne'a i matką Bruce. Zginęła zastrzelona podczas rabunku.
 • WAYNE, THOMAS
  Dr Thomas Wayne był mężem Marthy i ojcem Bruce'a. Jako lekarz uratował życie młodemu Carmine'owi Falcone, jak i także matkę Tommy'ego Ellitoa. Zginął zastrzelony podczas rabunku.
 • WESKER, ARNOLD
  Arnold Wesker stworzył sobie różne tożsamości i stał się kryminalista znanym jako Ventriloquist.
 • WILKES, COLIN
  Colin Wilkes jest osieroconym chłopcem, który po tym jak Scarecrow zainplikował mu dawkę syntetycznego venomu zyskał niezwykłą siłę i wytrzymałość. Swoje nowe umiejętności wykorzystuje do walki ze zbirami jako Abuse. Potężny dość brutalny obrońca Gotham City, który jak się okazało jest naprawdę osieroconym chłopcem Colinem Wilkesem, który po tym jak Scarecrow zainplikował mu dawkę syntetycznego venomu zyskał niezwykłą siłę i wytrzymałość.
 • WILSON, SLADE
  Żołnierz, który stał się najemnikiem, a obecnie jest jednym z najniebezpieczniejszych ludzi na świecie lepiej znany, jako Deathstroke The Terminator.
 • WU-SAN, SHIVA
  Prawdziwe imię kobiety, która została jedną z najbardziej niebezpiecznych zabójczyń na świecie znaną, jako Lady Shiva.
 • ZATANNA
  Zatanna Zatara jest potężnym magikiem i byłą członkinią Justice League of America. Jej ojciec John Zatara, trenował Bruce'a Wayne'a w sztuce ucieczek. Od tego czasu Zee i Bruce'a łączy silna przyjaźń i często kiedy Batman ma do czynienia z magią korzysta z pomocy przyjaciółki.
 • ZEISS, PHILO
  Philo Zeiss posiada operacyjnie zwiększoną szybkość, refleks, jest także ekspertem w sztukach walki. Wypełniał zlecenie sycylijskiej mafii jak zabójca na zlecenia. Wśród swojej działalności prawie udało mu się zabić Catwoman.
 • ZEUS, MAXIE
  Maximillian "Maxie" Zeus był byłem nauczycielem historii, który został szalonym kryminalistą mającym obsesje na punkcie greckiej mitologii. Mający kompleks boga Maxie korzysta ze specjalnych urządzeń, które symulują broń gromowładnego Zeusa. Ostatnio prowadził w Gotham City nielegalne kasynu "Maxie's".
 • ZSASZ, VICTOR
  Szalony morderca, który poprzez nacięcia na swoim ciele zaznacza kolejne ludzkie życia, które odebrał.
 • ZUCCO, ANTHONY "BOSS"
  Tony Zucco był przestępczym bossem odpowiedzialnym za śmierć rodziców Dicka Graysona. Kiedy dyrektor cyrku nie spełnił jego żądań uszkodził linę i tym samym doprowadził do śmierci Graysonów.
za
dni
1
0
0
godzin
0
9
minut
0
2
sekund
4
7

Kalendarium

Sonda

Najlepsza filmowa Catwoman

Zobacz wyniki