DC i Webtoon nawiązały współpracę, aby stworzyć zupełnie nowe, komiksy internetowe, z postaciami z uniwersum DC, dla wszystkich czytelników. Będą to niezależne historie, które nie będą wymagać od czytelników znajomości wcześniejszych komiksów.

WEBTOON Entertainment Inc, wiodąca na świecie platforma komiksów internetowych, ogłosiła dziś, że nawiązała kreatywne partnerstwo z DC. Porozumienie umożliwi współpracę DC i WEBTOON przy kilku nadchodzących seriach komiksów internetowych, których akcja rozgrywa się w DC Universe. Te samodzielne serie przypadną do gustu wszystkim fanom, bez konieczności poznawania lub czytania wcześniejszych historii. Dodatkowe szczegóły – w tym informacje o tłumaczeniach na inne języki – zostaną udostępnione w nadchodzących tygodniach.

„Jestem bardzo szczęśliwy, że WEBTOON może współpracować z DC nad wprowadzaniem wyjątkowych historii na naszą platformę” – powiedział dyrektor generalny WEBTOON, Ken Kim. „WEBTOON to świetny łącznik do ogromnej grupy fanów komiksów na całym świecie, a DC jest domem dla jednych z najwspanialszych historii o superbohaterach na świecie. Potencjał wyrażania słynnej własności intelektualnej za pośrednictwem naszej platformy, która jest natywna dla urządzeń mobilnych i skoncentrowana na łatwości dostępu – jest bardzo ekscytująca”, dodał.

„DC jest podekscytowane, że możemy przedstawić nasze kultowe postacie nowemu pokoleniu fanów na całym świecie” – powiedział dyrektor generalny DC, Daniel Cherry III. „Ściśle współpracowaliśmy ze scenarzystami i artystami WEBTOON, aby dostosować nasze postacie i historie do mobilnego formatu WEBTOON. Naszym wspólnym celem jest tworzenie zabawnych i fascynujących historii DC, które spodobają się wszystkim czytelnikom. To partnerstwo jest kolejnym przykładem ambicji DC, aby „spotykać fanów, gdziekolwiek są” i kontynuować dzielenie się fandomem DC.”

„Ta współpraca jest dla nas punktem zwrotnym, gdyż pracujemy nad nową erą komiksów cyfrowych w Stanach Zjednoczonych” – powiedział David Lee, szef działu ds. treści w WEBTOON Entertainment. Cieszymy się, że możemy wprowadzić do naszej usługi od dawna ukochane postacie z DC – i nie możemy się doczekać, aby wkrótce udostępnić więcej szczegółów”.

Źródło: DC Comics

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
4
godzin
1
7
minut
0
5
sekund
0
9
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):