Poznaliśmy już zapowiedzi wydawnictwa Egmont na marzec. Wśród zaplanowanych nowości znalazły się “Batman. Wyjątkowo mroczna noc” (168 stron, 89,99 zł) i “Batman Detective Comics – Nowe sąsiedztwo. Tom 1” (204 strony, 69,99 zł).

“Batman. Wyjątkowo mroczna noc”

Album ukazujący się w ramach linii wydawniczej DC Black Label. To w pełni autorska opowieść o wyjątkowo mrocznej nocy w Gotham jednego z najbardziej kultowych współczesnych artystów tworzących historie o Batmanie – Jocka („Batman, Który Się Śmieje”, „Batman: Mroczne Zwierciadło”), który jest odpowiedzialny zarówno za scenariusz, jaki i rysunki w albumie. 

To była misja, w jakich Batman brał udział już tysiące razy. Tego dnia z góry czuwał nad rozgrzanymi letnim żarem ulicami Gotham, podczas gdy policja eskortowała transport niebezpiecznego superłotra znanego jako EMP z tymczasowej celi do przygotowanej specjalnie dla niego komory w więzieniu Blackgate. Elektryczne moce EMP-a mogły doprowadzić do niebezpiecznego incydentu, ale służby twierdziły, że panują nad sytuacją. Jednak później wszystko wymknęło się spod kontroli. 

Tej nocy w Gotham zgasną wszystkie światła. Policyjne siły zostaną rozbite, a ranny Batman będzie musiał wywalczyć drogę do Blackgate i przenieść EMP-a przez kolejne dzielnice. Życie uprzykrzą mu grasujące gangi i kilka innych niespodzianek kryjących się w mrocznych zakamarkach Gotham… 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Batman: One Dark Knight” #1–3.

Seria/cykl: DC BLACK LABEL
Scenarzysta: Jock
Ilustrator: Jock
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 168
Wymiary: 21.6×27.6cm
Data premiery: 08.03.2023
Cena: 89,99 zł

“Batman Detective Comics – Nowe sąsiedztwo. Tom 1”

Pierwszy tom docenionego przez krytyków cyklu opowieści o Batmanie „Detective Comics” ukazującego się w ramach linii wydawniczej Uniwersum DC. 

W Gotham zachodzą poważne zmiany, a nowy burmistrz Christopher Nakano chce się pozbyć Batmana. Mroczny Rycerz opuszcza posiadłość Wayne’ów i Jaskinię Nietoperza – przenosi się do kamienicy w sercu miasta i buduje nowe mikrojaskinie w tunelach kanalizacyjnych Gotham, dzięki czemu jest bliżej ludzi, których przysiągł chronić. 

Spokojne miejskie życie zakłóca niespodziewane morderstwo. Tragiczne wydarzenie wbija się niczym sztylet w samo serce okolicy, którą Batman nazywa teraz swoim domem. Co gorsza – to właśnie Wayne jest głównym podejrzanym! Makabryczna śmierć Sary Worth sprawia, że jej bogaty i skłonny do przemocy ojciec nie cofnie się przed niczym. Roland Worth żąda, by Wayne zapłacił za swoje rzekome czyny, i pragnie zniszczyć Batmana, który ośmielił się stanąć mu na drodze. Wraz z nagłą falą przemocy na ulicach Gotham pojawia się nowy złoczyńca, czerpiący energię z rozlewu krwi… Nikt – nawet sam Batman – nie jest bezpieczny! 

Tom został stworzonych przez autorów jednej z historii zamieszczonej w albumie „Stan przyszłości: Batman” – scenarzystkę Mariko Tamaki („Supergirl: Jak być super”, „Harley Quinn: Piękna katastrofa”) oraz rysownika Dana Morę („Raz i na zawsze”, „Klaus”). W tym tomie znajdziecie również dodatkowe prace autorstwa Viktora Bogdanovica („Action Comics”, „The Silencer”), Claytona Henry’ego („Batman/Superman”), Johna Ridleya („I Am Batman”), Dustina Nguyena („Robin & Batman”) i wielu innych! 

Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach „Detective Comics” #1034–1039.

Seria/cykl: UNIWERSUM DC
Scenarzysta: Mariko Tamaki
Ilustrator: Dan Mora
Tłumacz: Tomasz Sidorkiewicz
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 204
Wymiary: 16.7×25.5cm
Data premiery: 22.03.2023
Cena: 69,99 zł

PRZECZYTAJ TAKŻE:

za
dni
1
3
1
godzin
1
1
minut
1
1
sekund
0
8
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):