Forum

Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,
LEGO: LIGA SPRAWIEDLIWOŚCI – LEGION ZAGŁADY
/LEGO DC COMICS SUPER HEROES – JUSTICE LEAGUE: ATTACK OF THE LEGION OF DOOM!/

Data wydania (Polska): 11.09.2015
Wydawca: Galapagos
Gatunek: animacja
Cena rynkowa: 39 PLN
Rok produkcji: 2015
Czas trwania filmu: 74 minuty
Wersja wydania: 1 płytowa
Zawartość płyty 1: film, dodatki
Wersje językowe filmu: polska (lektor), angielska, rosyjska, węgierska, turecka, grecka, czeska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital 5.1
Napisy: polskie, słoweńskie, rumuńskie, chińskie, węgierskie, arabskie, chorwackie, portugalskie
Wersja dla niesłyszących: angielska
Dodatki: Tworzenie efektów dźwiękowych
Opis: Nowy film pełnometrażowy z superbohaterami ze świata LEGO. Odkąd pieczę nad miastem przejęła Liga Sprawiedliwości, przestępcy uciekają z Metropolis. Aby zrównoważyć siły, geniusz zbrodni – Lex Luthor razem ze swoimi sprzymierzeńcami powołuje Legion Zagłady. Planuje zaatakować supertajną bazę rządową – Strefę 52. Czy nowe siły umożliwią mu realizację złowieszczego planu i zwycięstwo?

“LEGO: Liga Sprawiedliwości – Legion Zagłady”, to kolejna produkcja łącząca popularne klocki LEGO z bohaterami DC. Fabuła jest prosta i przewidywalna. Po tym jak ukształtowała się Liga Sprawiedliwości, złoczyńcy zdają sobie sprawę, że w pojedynkę są bez szans. Powstaje, więc Legion Zagłady. Przy tej okazji oprócz znanych łotrów wchodzących w skład tej grupy mamy okazję zobaczyć test, który próbują przejść inni złoczyńcy, by dołączyć do tego grona. Tym samym mamy okazję zobaczyć Jokera, Pingwina, Man-Bata, czy Deathstroke’a. Są to tylko epizody i potraktowanie części tych bohater jak trzeciorzędnych złoczyńców może irytować. W tle zaś kryje się potężniejszy przeciwnik o którym jeszcze w przyszłości usłyszymy.

W Lidze Sprawiedliwości też nie wszystko funkcjonuje tak jak powinno. Cyborg, który często zawala nie czuje się częścią drużyny, a rywalizacja Flasha i Green Lanterna o względy Wonder Woman też nie dodaje całej grupie powagi. Humorystyczne momenty na początku mogą autentycznie bawić, ale później stanowią już atrakcje tylko dla najmłodszych widzów.

Całość jest dość zabawna, ale przewidywalna. Mamy wiele ogranych motywów. Chociaż sposób na wprowadzenie postaci Martian Manhuntera może być zaskakujący. Jest to jednak propozycja dla młodszych widzów. Nie jest to poziom filmu kinowego “LEGO Przygoda”, nie w pełni zostaje wykorzystany też fakt, że mamy do czynienia z LEGO. Oczywiście scen z klockami i różnymi budowlami jest trochę, ale po takiej produkcji oczekuje się większej kreatywności i magii LEGO.

“LEGO: Liga Sprawiedliwości – Legion Zagłady” skutecznie może rozbawić widzów. Twórcy też w dosadny sposób pokazują czym różnią się Batman, który został nowym przywódcą Ligi, i Superman, którego harcerzykowatość osiąga tu nowy poziom. Momentami brak tu subtelności, ale jako, że jest to produkcja tworzona głównie pod młodego widza, takie rzeczy są akceptowalne.

Oprócz filmu na płycie DVD znajdziemy też jeden dodatek, trwający niespełna 20 minut materiał o tworzeniu efektów dźwiękowych. Chociaż wydawać by się mogło, że dźwięk w takiej produkcji nie jest czymś na co zwraca się szczególną uwagę, to odkrycie jak powstały poszczególne dźwięki i jak pracowali imitatorzy dźwięków stanowi dobre uzupełnienie filmu. Takich materiałów powinno być więcej, nie jest to bowiem zapowiedź kolejnej produkcji, ale dokument autentycznie odsłaniający, w tym przypadku jeden aspekt, produkcji z którą mamy okazję się zapoznać.

Film na DVD dostępny jest wersji z polskim lektorem lub napisami. W obu przypadkach jest to samo tłumaczenie. Materiał o tworzeniu efektów też ma polskie napisy.

Ocena: 3,5 nietoperka

Autor: Q


DODATKI SPECJALNE:

  • Tworzenie efektów dźwiękowych (19:02)

ŁĄCZNY CZAS TRWANIA DODATKÓW: 19:02.

INFORMACJE O POLSKIEJ WERSJI:

  • Wersja polska: Studio M.R. Sound
  • Lektor: Paweł Bukrewicz
  • Tekst wersji z lektorem: Karolina Biniek
  • Tekst napisów: Karolina Biniek

Poprzednia Strona

Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"