Forum

Już wkrótce
  • "Suicide Squad Isekai" 1x06 na Max - 18 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,
  • "Nightwing: Rycerz w Bludhaven" (WKDCBiZ) - 31 lip 2024,
  • "Suicide Squad Isekai" 1x08 na Max - 01 sie 2024,

DZIEŃ BATMANA 2017 – POZNAŃ

Miasto: Poznań
Miejsce: Biblioteka Uniwersytecka przy ulicy Ratajczaka 38/40
Data: 07.10.2017
Start: 10:00
Koniec: 17:00
Wstęp: bezpłatny
Wydarzenie na Facebooku

Tegoroczny Dzień Batmana w Poznaniu odbywa się w ramach kolejnej edycji imprezy Comics Wars. Uczestniczy nie tylko będą mogli posłuchać o postaci Mrocznego Rycerza, ale także o kobiecych superbohaterkach oraz wziąć udział w 24 godzinnym rysowaniu komiksów (zapisy pod adresem mailowym komiksywbibliotece@gmail.com).

Przyjdź i przekonaj się jak Mroczny Rycerz zmienia życie ludzi w Gotham i na całym świecie.

Program prelekcji:

MAŁA SALA WYKŁADOWA – I PIĘTRO

10:30
Odrodzenie DC Comics – czym jest?
Wojciech Nelec

W 2016 wydawnictwo DC Comics zrobiło kolejny krok, aby zrewolucjonizować swoje komiksy – wprowadzono czytelników w nową erę nazwaną “Rebirth”. Nie doszło jednak do standardowego “restartu” (za wyjątkiem numeracji serii zeszytów, poza dwoma wyjątkami) – to ciąg dalszy New 52, jednak z powrotami elementów, za którymi tęskniono.

“Odrodzenie” już w tym roku rusza również w Polsce za sprawą wydawnictwa Egmont – przyjdź i dowiedz się, czym ono jest oraz jakich bohaterów spotkasz na naszym rodzimym rynku.

11:30
Ja jestem nocą: jak zmieniały się animacje z Gackiem w roli głównej.
Krzysztof Pielaszek

Prawdopodobnie każdy fan Batmana, który dorastał w latach 90., kojarzy charakterystyczny utwór z czołówki Batman: The Animated Series. Produkcja uznawana za jeden z najlepszych serial animowanych wszechczasów nie była jednak pierwszą, ani też ostatnią opowiadającą o przygodach Mrocznego Rycerza. Jedne z nich były lepsze, inne gorsze, ale na pewno wszystkie łączy fakt, że świetnie odzwierciedlają czasy swojego powstania.

Gotowi na szaloną podróż od lat 60. do czasów współczesnych? Przyjdźcie i przekonajcie się, jak bardzo niezwykłą przemianę przeszedł animowany Zamaskowany Krzyżowiec w ciągu ostatnich 49 lat.

12:30
Życie, śmierć i życie Jasona Todda.
Katarzyna Jusiak

Zaintrygowała cię śmierć Robina wspomniana w “Batman v Superman” oraz “Suicide Squad”? Wiesz, że Batman miał więcej niż jednego sidekicka i chciałbyś dowiedzieć się więcej? Zapraszam na panel poświęcony drugiemu z Robinów, “temu, którego zabił Joker” – Jasonowi Toddowi aka Red Hoodowi. Poznajcie jego dzieje komiksowe, obecności i nieobecności w animacjach o Wielkim Nietoperzu, oraz w których grach możecie skopać nim kilka tyłków.

13:30
Batman Szalonego Szkota – panel dyskusyjny.

Grant Morrison zaczynając swoją epopeję z Batmanem w 2006 roku zabrał postać Mrocznego Rycerza oraz czytelników na przejażdżkę bez trzymanki. Próbując przedstawić bohatera, który miał rzeczywiście przeżyć wszystkie swoje przygody od 1939 roku zaserwował jeden z najbardziej niezapomnianych runów w historii postaci obrońcy Gotham.

Weź udział w panelu dyskusyjnym, podczas którego przyjrzymy się słynnej epopei po kilku latach od jej zakończenia. Rozmówcami będą Radosław Pisula (Brody z Kosmosu), Damian Maksymowicz (DCManiak) oraz Wojciech Nelec (BatCave).

14:30
Batmobilem przez dekady.
Joachim Tumanowicz

Batman może się pochwalić listą samochodów od której zakręciłoby się w głowie Jamesowi Bondowi i całej obsadzie Szybkich i Wściekłych. Od klasycznych po futurystycze. Od kabrioletów po pancerne kolosy. Przyjrzymy się ewolucji tego najbardziej kultowego pojazdu w historii popkultury.

15:30
Nasz ulubiony Batman – panel dyskusyjny.

Wpadnij na panel dyskusyjny, gdzie grono dzisiejszych prelegentów będzie opowiadać o swoich ulubionych komiksach z Batmanem i polecać lekturę innym fanom. Zapraszamy do wspólnej rozmowy!

Program pozostałych sal znajdziecie na oficjalnej stronie całego wydarzenia pod tym linkiem.

za
dni
1
3
godzin
1
3
minut
3
9
sekund
4
5


za
dni
7
7
godzin
1
3
minut
3
9
sekund
4
5

Kalendarium

Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki