Forum

Już wkrótce
 • "Suicide Squad Isekai" 1x06 na Max - 18 lip 2024,
 • "Suicide Squad Isekai" 1x07 na Max - 25 lip 2024,
 • "Nightwing: Rycerz w Bludhaven" (WKDCBiZ) - 31 lip 2024,
 • "Suicide Squad Isekai" 1x08 na Max - 01 sie 2024,

Tytuł odcinka: "AULD ACQUAINTANCE"
Pierwsza data emisji: 21 kwietnia 2012
Reżyseria: Michael Chang i Lauren Montgomery
Scenariusz: Greg Weisman
Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...
Obsada:
Jesse McCartney
Danica McKellar
Nolan North
Stephanie Lemelin
Crispin Freeman
Jason Spisak
Kittie
Khary Payton
Thom Adcox
Jeff Bennett
Nick Chinlund
Oded Fehr
Miguel Ferrer
Bruce Greenwood
Vanessa Marshall
Dick Grayson/Robin
M'gann M'orzz/Miss Martian
Superboy/Connor Kent, Superman
Artemis
Red Arrow
Wally West/Kid Flash
Rocket
Aqualad
Klarion
Red Tornado, John Smith
Sportsmaster
Ra's al Ghul
Vandal Savage
Batman
Black Canary


Drużyna w końcu poznaje tożsamość zdrajcy, który był wśród nich. Zmuszeni zostają do walki z wrogiem bardziej niebezpiecznym niż ktokolwiek z kim wcześniej walczyli!

Pierwszy sezon Young Justice okazał się wielkim pozytywnym zaskoczeniem. Chociaż seria skupia się na młodych bohaterach i ich problemach to okazało się, że twórcy mają widzom znacznie więcej do zaoferowania.

Ostatni odcinek pierwszego sezonu pokazuje, że młodzi bohaterowie potrafią już sami zmierzyć się z najtrudniejszymi przeciwnikami. O ile Drużyna naprawdę pokazuje się z dobrej strony, to ich sukces poniekąd odsłania słabość Justice League. Nikt, bowiem z starszych superbohaterów, nawet sam Batman, nie przewidział planu Savage'a, ani nie odkrył kto jest kretem. Nie jest to jednak tak wielkie zaskoczenie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że to jest przede wszystkim serial o młodych bohaterach tak, więc czasami kosztem tych starszych, twórcy pozwalają młodej drużynie się wykazać.

W Auld Acquaintance zgrabnie wyjaśniono, dlaczego Red Arrow był zdrajcą i czemu sam nic na ten temat nie wiedział. W relacjach pomiędzy poszczególnymi bohaterami doszło też do przełomów. Noworoczna tradycja pocałunków wyraźnie pokazała, jakie pary narodziły się w Drużynie. Superman zaś wreszcie postanowił porozmawiać z Superboyem, który być może nie będzie już tak podatny na wpływ Lexa Luthora.

Koniec 1. sezonu Young Justice to tylko zakończenie pierwszego etapu planu "The Light", a drugi etap zapowiada się równie ciekawie, chociaż na razie to złoczyńcy rozdają wszystkie karty a bohaterowie do końca nie zdają sobie sprawy, co się wokół nich dzieje.

Ocena: 4,5 nietoperka

Autor: Q
CIEKAWOSTKI I UWAGI:
 • Tytuł odcinka, "Auld acquaintance", to słowa z tradycyjnej noworocznej anglojęzycznej pieśni Auld Lang Syne. Akcja odcinka rozgrywa się 31 grudnia i pieśń można usłyszeć w chwili, kiedy wybija północ.
 • Red Arrow wyjaśnia, w jaki sposób kontrolowano go wspominając wydarzenia z odcinka Targets.
 • W odcinku pojawiają się Aquaman, Green Lantern (Hal Jordan), Flash, Wonder Woman, Dr. Fate, Plastic Man, the Atom, Icon, Martian Manhunter, Green Arrow, Hawkman, Hawkgirl, Captain Atom, Green Lantern (John Stewart), Red Tornado, Captain Marvel, ale nie mają żadnych kwestii dialogowych.
 • Członkowie Ligi Sprawiedliwości, którzy zniknęli na 16 godzin to: Batman, Superman, Wonder Woman, Martian Manhunter, Green Lantern i Hawkwoman. Jest to praktycznie podstawowy skład Ligi znany z serialu animowanego Justice League, bez Flasha (Wally West), a Hawkgirl zastąpiona została przez Hawkwoman.
 • Z odcinka dowiadujemy się, że prawdziwy Roy Harper stracił rękę.
 • Tzw. "cure-tech" przeciwko "Starro-tech" został stworzony przez królową Mere, Vulko, Serling Roquette i Amandę Spence.
 • Superman wreszcie odważa się na rozmowę z Superboyem. Wyjawia mu także swoją sekretną tożsamość.
 • Odsłonięta połowa twarzy Johna Smitha przypomina Terminatora granego przez Arnolda Schwarzeneggera. Greg Weisman inspirował się także wyglądem Coyote'a z stworzonego przez siebie serialu animowanego Gargoyles.
 • W odcinku całują się Kid Flash i Artemis, Superboy i Miss Martian, Zatanna i Robin oraz Rocket i Aqualad.
 • Widząc jak z chwilą nadejścia Nowego Roku, wszyscy członkowie Drużyny całują się, Red Tornado stwierdza, że cały czas nie rozumie wielu ludzkich zwyczajów. Noworoczny pocałunek to amerykańska tradycja, a jeśli ktoś z wybiciem północy nikogo nie pocałuje to, czego go cały rok w samotności.


CYTATY:

Rocket: So Tornado built this android to party?
Zatanna: Hmmm, not how he'd put it, but yeah. More or less.

Black Canary: What are you doing to Red?
Kid Flash: It's not how it looks.
Black Canary: It looks like you're downloading his consciousness into a new body.
Kid Flash: Okay, it's pretty much exactly how it looks.

Superboy: Ugh. Kryptonite... hurts.
Robin: Which is why Batman keeps it in an overwhelmingly impenetrable vault in the Batcave. Well, more like a whelmingly penetrable vault.

           
           
           
           
           


za
dni
1
3
godzin
1
4
minut
1
6
sekund
5
2


za
dni
7
7
godzin
1
4
minut
1
6
sekund
5
2

Kalendarium

Sonda

Największym błędem była rezygnacja z

Zobacz wyniki