Forum
Już wkrótce
  • "JLA - Liga Sprawiedliwości: Saga o błyskawicy" (WKDCBiZ) - 24 kwi 2024,
  • "Mroczny kryzys na Nieskończonych Ziemiach. Tom 2" - 15 maj 2024,
  • "Nightwing. Bitwa o serce Blüdhaven. Tom 2" - 29 maj 2024,
  • "Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 2" - 29 maj 2024,

Serwis IGN właśnie opublikował ekskluzywny materiał, w którym edytor tytułów związanych z Batmanem – Mike Marts – podzielił się z czytelnikami szczegółami dotyczącymi Batmana w odświeżonym uniwersum DC.

Najważniejsza informacja – Bruce Wayne ponownie będzie jedynym działającym Batmanem w uniwersum. Wygląda więc na to, że Dick Grayson wróci do roli Nightwinga w swojej odświeżonej serii.

Serią “Batman“, która wystartuje od numeru pierwszego, jak każda inna, zajmie się Scott Snyder (który aktualnie pisze w “Detective Comics“), a nie jak wcześniej informowaliśmy – Swierczynski. Rysować będzie Greg Capullo.

Tworzymy historię mogąc ponownie opublikować pierwszy numer Batmana. Mamy szczęście mieć Grega Capullo jako rysownika oraz Scotta Snydera, który jest już po rozgrzewce po pracy nad “Detective Comics” i “American Vampire”. Z tymi dwoma na pokładzie ten tytuł będzie fantastyczny. – mówi Mike Marts na temat “Batman #1”.

Detective Comics #1” nie tylko będzie rysowany, ale również pisany przez Tony’ego Daniela. W odświeżonym “Detective Comics” Batman będzie musiał zająć się sprawą niebezpiecznego, seryjnego mordercy o pseudonimie Gotham Ripper.

W związku z tym, że Wayne będzie jedynym Batmanem, “Batman and Robin #1” przedstawi nam historie, w których działać będą ojciec i syn, gdyż Robinem nadal pozostanie Damian. Peter Tomasi będzie pisać scenariusz, natomiast Patrick Gleason rysować.

 

 

Po raz pierwszy zobaczymy jak Bruce Wayne i jego syn Damian będą działać jako drużyna, razem, jako Batman i Robin. Wcześniej była to tylko relacja ojciec/syn lub mentor i uczeń, lecz tym razem pierwszy raz będą faktycznie pracować jako zespół. Będzie to bardzo interesujące, gdyż mamy tutaj dynamiczną rodzinę ojca i syna, których łączy najbardziej unikalna relacja. To spowoduje, że przeczytamy wiele interesujących historii. – mówi Mike Mart na temat “Batman and Robin #1”.

 

 

Batman: The Dark Knight #1Davida Fincha będzie nowym startem jego serii, która zdążyła zaledwie zaliczyć dwa numery. Nie wiadomo, czy jego poprzedni pomysł zostanie skończony, natomiast wiemy, że nowa wersja serii zaprezentuje nam zakręconą historię, w której Bruce udaje się do Arkham Asylum. W rysunkach Finchowi pomagać będzie Jay Fabok.

Serwis opublikował również okładkę do “Batgirl #1” – czyżby Barbara faktycznie powróciła do swojej starej roli?

 

 

Tytuły związane z Batmanem nie będą czymś niezrozumiałym dla nowych jak i starych czytelników. Koncentrujemy się w nich przede wszystkim na historiach, dostępności i pozyskiwaniu nowych odbiorców. Nie robimy niczego, co spowodowałoby odejście czytelników z obu grup. – dodaje Mike.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

4 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

to ja nie czaję. niby resetują wszystko, ale jednak damian jest robinem. wtf?
ciekawi mnie tylko, co marvel zrobi w odpowiedzi na to wszystko.

Mi zmiany się podobają, Niech INC znika, damian może sobie zostać. Pozdrawiam!

Restart? Detective Comics 1? To jakiś chory żart! Morrison za bardzo zakręcił światem Batmana i inni scenarzyści nie mogą sobie z tym poradzić? Jak dla mnie absolutna pomyłka, powinni iść dalej normalną drogą.

Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "Joker: Folie À Deux"

Zobacz wyniki

Sonda

Najlepsza okładka (Dark Age):