W rozmowie z The Daily Records Robert Pattinson zdradził dlaczego Glasgow, gdzie kręcono “The Batman” okazało się idealnym Gotham City. Również ekipy “The Flash” i “Batgirl” zawitali do Szkocji.

„Nie jest to dla mnie zaskoczeniem, że Glasgow stało się czymś w rodzaju nieoficjalnego Gotham City. Kiedy myślisz o Gotham, myślisz o cudownym gotyckim mieście – i dlatego Glasgow tak dobrze się sprawdza.”

“Architektura Glasgow jest niesamowita – ma w sobie ten prawdziwy XIX-wieczny klimat, dlatego tworzy genialne Gotham. George Square to moja ulubiona część miasta – tyle wspaniałej architektury widać z jednej centralnej lokalizacji.”

Aktor zdradził również, że wielkim zaszczytem jest granie Batmana.

„To było bardzo zabawne doświadczenie. To jedna z największych fikcyjnych postaci XXI wieku. Grać go to ogromny zaszczyt.”

„Zdarzało się, że podczas zdjęć dostrzegałem siebie w odbiciu czegoś – i to było jak przypomnienie, że „wow, to szaleństwo, naprawdę jestem Batmanem.”

„Każdy, kto grał tak kultowego superbohatera, pamięta pierwszy raz, kiedy włożył kostium – i tak, to było coś wyjątkowego. Strój dużo daje w scenach walki, ale nie zawsze łatwo go nosić.”

“Musiałem poznać jak najwięcej historii z tą postacią, aby zobaczyć, czego tak naprawdę nie zrobiono. Ludzie postrzegają Batmana jako tę prostolinijną bohaterską postać, ale w naszej historii naprawdę kwestionuje on naturę bohatera i daje to wiele różnych punktów widzenia”.

W ramach przygotować do roli Robert trenował przez trzy miesiące.

„Trzeba uwierzyć, że jesteś w stanie pokonać 15 facetów. Na szczęście to wczesny okres działań Batmana, więc nie jest wielkim mięśniakiem. Jest szybki.”

Źródło: The Daily Records

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Było już Gotham City z filmu Joker w stylu 20 wieku czas na 21 wiek a później może 19 wiek w stylu Gotham by gaslight 🙂 no i może Hub City w podobny sposób zwłaszcza że był Question Deaths of Vic Sage 🙂
a później może w stylu Bladerunera w ekranizacji Batman Beyond, Batman In Bethlehem 🙂

za
dni
1
3
7
godzin
0
0
minut
1
7
sekund
3
8
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):