DC Comics zapowiedziało nową miniserie “Flashpoint Beyond”, w której poznamy dalsze losy Thomasa Wayne’a z alternatywnego świata.

Minęło ponad dziesięć lat od wstrząsającego, zmieniającego linię czasu wydarzenia znanego jako FLASHPOINT. 5 kwietnia legendarny scenarzysta Geoff Johns powróci do alternatywnego świata, który stworzył, w 6-cześciowej miniserii FLASHPOINT BEYOND.

Wydarzenie poprzedzi 48-stronicowy FLASHPOINT BEYOND #0 z rysunkami autorstwa Eduardo Risso (100 BULLETS). Po poświęceniu wszystkiego, aby pomóc Flashowi złożyć wszechświat z powrotem i uratować życie Bruce’owi Wayne’owi, Thomas Wayne budzi się w świecie, o którym myślał, że już nie istnieje. Zmuszony do ponownego założenia maski, Batman przemierza ulice Gotham City, szukając odpowiedzi, dlaczego ten świat nadal istnieje, ale to, co zacznie odkrywać, rzuci go po całym globie. Tutaj zaczyna się polowanie na Clockwork Killera!

„Każdy, kto pracuje nad tymi komiksami, daje z siebie wszystko, aby dostarczyć coś, co jest warte czasu czytelników w tym konkurencyjnym krajobrazie rozrywki” – powiedział Johns. „To jest dla fanów wielkich wydarzeń i wspaniałej historii DC. I chociaż jest to wydarzenie, to skupia się na postaci, a nie na koncepcji – to historia Thomasa Wayne’a Batmana, Barry’ego Allena którym mógł być, zbrodni Bruce’a Wayne’a – to tajemnica morderstwa, tajna misja i spojrzenie w przeszłość, teraźniejszość i przyszłość kontinuum DC. I tak mrocznie, jak tylko może być w tym odwróconym świecie FLASHPOINT, niezła zabawa.”

Począwszy od numeru 1., Johns będzie dzielić obowiązki scenarzysty z Jeremym Adamsem (THE FLASH) i Timem Sheridanem (SHAZAM), a za warstwę graficzną odpowiadać będzie XERMÁNICO (INFINITE FRONTIER). Nowe numery będą trafia do sprzedaży co dwa tygodnie.

W FLASHPOINT BEYOND #1 poszukiwania Clockwork Killera zaprowadzają Batmana do Europy. Bohater staje twarzą w twarz z szalonym królem Aquamanem. W przeddzień zatonięcia Londynu przez Aquamana, Batman infiltruje jego twierdzę i wyrusza na wojenną ścieżkę w poszukiwaniu odpowiedzi. Nic nie ma znaczenia dla Batmana, którego świat już umarł, ale jeśli uda mu się wytropić Clockwork Killera, Thomas może ocalić świat swojego syna i poskładać wszystko na nowo.

FLASHPOINT BEYOND #0
Scenariusz GEOFF JOHNS
Rysunki EDUARDO RISSO
Okładka DEXTER SOY
Variant cover EDUARDO RISSO
1:25 variant cover MAX DUNBAR
1:50 variant cover TODD NAUCK
$5.99 US | 48 pages
W sprzedaży od 5 kwietnia 2022 roku.

Źródło: DC Comics

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Czekam podobnie jak na kontynuacja uniwersum z WW Dead Earth Bruce w nim nie żyje ale można użyć Damiana, Heretica, Jasona Todda, Vigilante i inni

za
dni
1
3
0
godzin
2
2
minut
1
1
sekund
4
6
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):