Film “Batman” Tima Burtona doczeka się kolejnej kontynuacji. W odróżnieniu od “Batman Returns”, czy też komiksowej serii “Batman ’89”, akcja książki autorstwa Johna Jacksona Millera “Batman: Resurrection” rozpocznie się tuż po wydarzeniach z filmu z 1989 roku.

Walka Batmana o ochronę Gotham po śmierci Jokera trwa. Zawsze czujny, Batman walczy z pozostałościami gangu Jokera, ale między zamieszaniem kryminalnym, utrzymującymi się szkodami, jakie ataki gazowe Jokera spowodowały mieście, a próbą wyobrażenia sobie przyszłości dla siebie poza walką z przestępczością, zdaje sobie sprawę, że będzie potrzebował obu swoich masek, aby spróbować wyciągnąć Gotham z powrotem w kierunku światła: peleryny Zamaskowanego krzyżowca i bogatego portfela Bruce’a Wayne’a. Ale gdy jego pragnienie ocalenia Gotham staje się obsesją, a siły przestępczego podziemia rosną z dnia na dzień, Batman zaczyna się zastanawiać… czy jego największy wróg mógł przeżyć ich fatalne spotkanie?

Podczas gdy komiksy DC “Batman ’89” rozgrywają się po filmach Tima Burtona, zdecydowałem się że “Batman: Resurrection” będzie bezpośrednią kontynuacją [filmu z 1989 roku]”, powiedział Miller, “co oznacza, że w książce mogą pojawić się postacie od Vicki Vale i Alexandra Knoxa po Maxa Shrecka i Selinę Kyle z ‘Batman Returns’.”

“Film ‘Batman’ ukształtował mnie jako pisarza. Widziałem go w kinie 12 razy. Recenzowałem go do mojej pracy na studiach i często pisałem o nim w magazynach komiksowych, w tym esej o ścieżce dźwiękowej Prince’a z Warner Bros. Records” – podsumował Miller. “Pisanie ‘Batman: Resurrection’ było jak ponowne spotkanie ze starymi przyjaciółmi”.

“Batman: Resurrection” trafi do sprzedaży 15 października.

Źródło: Gizmodo.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Subscribe
Powiadom o

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

O kurde, ale bym chciał, aby to wyszło w Polsce.

za
dni
1
3
0
godzin
2
2
minut
0
0
sekund
2
7
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):