Czy False Face z serialu “Batman” miał pierwotnie być Clayface’em?
Nie

Serial “Batman” z lat 60-tych osiągnął wielki sukces, ale jednym z problemów związanych z przeniesieniem na mały ekran historii z komiksów był budżet produkcji. Z względu na te ograniczenie nie każdy złoczyńcy mógłby się sprawdzić. Co prowadzi nas do legendy, że False Face, miał być pierwotnie Clayface’em, ale ze względów budżetowych nie doszło do tego. Można nawet się spotkać z informacjami, że False Face to Basil Karlo, czyli jak Clayface.

Warto zauważyć, że Clayface pojawia się w czołówce serialu.

Jednakże animator piosenki przewodniej, Lee Mishkin, miał wolną rękę w kwestii animacjami otwierającej, więc po prostu wybrał złoczyńców z różnych historii, które uznał za stosowne, oprócz głównych łotrów, takich jak Joker, Pingwin czy Catwoman.

Za powiązaniem serialowego False Face z Basilem Karlo odpowiada scenarzysta serii “Batman ’66” Jeff Parker. Najpierw ujawnił, że postać ta naprawdę nazywa się Basil Karlo, a później doprowadził do jego przemiany w Clayface’a. Tych informacji nie było w serialu TV.

Oczywiście nie można wykluczyć, że twórcy “Batmana” rozważali wykorzystanie postaci Clayface’a, ale nie wydaje się by doszło tu do sytuacji, w której zrezygnowali z pierwotnych planów i zmienili postać na False Face’a.

False Face BYŁ przecież złoczyńcą Batmana z komiksów. Mistrzem kamuflaż został wprowadzony w 1957 w “Batman #113” (autorzy: Bill Finger, Sheldon Moldoff and Charles Paris), w którym podszywając się pod bogacza kradnie klejnoty.

Również w serialowej historii False Face podszywając się pod małżonka królowej dokonuje kradzieży klejnotów.

Jeśli kiedykolwiek istniały jakiekolwiek plany wykorzystania Clayface’a w serialu, to zrezygnowano z nich na długo przed przygotowaniem scenariuszy. To nie jest przypadek, w którym Riddler zastąpiony został Puzzlerem. To był scenariusz napisany DLA postaci False Face’a, a nie Clayface’a, a następnie przerobiony dla False Face’a.

Źródło: CBR

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Subscribe
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
za
dni
1
3
1
godzin
1
0
minut
4
2
sekund
4
1
Kalendarium
Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):

Sonda

Najlepsza okładka (Modern Age):