Forum

Już wkrótce
  • “Batman: Ziemia niczyja. Kataklizm. Wstrząsy wtórne. Tom 2” - 28 lut 2024,
  • “Uniwersum DC według Neila Gaimana” - 28 lut 2024,
  • “Batman. Pogromca sprawiedliwości. Tom 1” - 28 lut 2024,
  • “Joker. Operacja specjalna. Tom 1” - 28 lut 2024,
BATMAN: GATES OF GOTHAM #2

Tytuł historii: Part Two, The Four Families of Gotham
Miesiąc wydania (okładka): Sierpień 2011 (USA)
W sprzedaży od: 22.06.2011 (USA)
Scenariusz: Scott Snyder i Kyle Higgins
Rysunki: Trevor McCarthy
Okładki: Trevor McCarthy; Dustin Nguyen
Kolor: Guy Major
Liternictwo: Jared K. Fletcher
Ilość stron: 32

Twoja ocena:

GD Star Rating
loading...

Jak większość rzeczy, przyszłość Gotham City rozpoczęła się od eksplozji. Po wyburzeniu kilku budynków, w oparciu o projekty Cyrusa Pinkleya powstały nowe. W 1860 roku do miasta sprowadziła się rodzina Nicholasa Andersa. Wraz z swoim przyrodnim bratem zaczął pracować w małej firmie architektonicznej. Wszystko jednak się zmieniło, kiedy zjawił się u nich Alan Wayne, który tak samo jak jego przodkowie, chciał wprowadzić Gotham City w przyszłość. Na początku zbudowali trzy mosty, a później przedstawili projekt wieżowca Wayne’a, który stał się spełnieniem ich marzeń i sięgnął nieba.

W Arkham Asylum Batman, Red Robin spotykają z komisarzem Gordonem by zająć się sprawą uprowadzenia Husha. Dzięki nagraniom z kamer wiedzą jak wygląda ich przeciwnik, ale cały czas nie mają pojęcia kim on jest i jakie ma plany. W celach bezpieczeństwa policja już rozpoczęła ewakuacje budynków Wayne’a i Elliota.

W kanałach Architect ogłusza Husha po tym, gdy ten stwierdził, że go zabije, jeśli nie zostawi Wayne’ów dla niego, a w międzyczasie Robin i Cass obserwują Iceberg Lounge. Grayson sprawdza natomiast rezydencje Ellitów, w której był wcześniej tylko kilka razy, jako Nightwing.


  
Przykładowe Strony:  

W Iceberg Lounge sytuacja robi się niebezpieczna, kiedy jeden z nierozpakowanych prezentów zaczyna dzwonić. Z budynku szybko zostają wszyscy ewakuowani, a całą sytuację nadzorują Robin i Cass. Batman zaś udaje się do starego wieżowca Wayne’a, gdzie czujniki wykryły obecność semtexu.

Damian i Dick próbują rozbroić dwie bomby, ale w przypadku Batmana przy bombie został uwięziony Hush. Złoczyńca ma powód do radości, bo wie, że bohater nie zdoła uratować go i budynku Wayne’ów. Nie mając innego wyjścia Dick ratuje Elliota pozwalając by bomba wybuchła. Szczęścia w rozbrojeniu bomby nie ma także Robin, którego tuż przed wybuchem ratuje Cass. Jednak według swojej opinii Damian uważa, że ta jedna sekunda wystarczyłyby na rozbrojenie ładunku.

W rozmowie z Batmanem Hush wyjawia, że określenie “Wrota Gotham” w tym przypadku wcale nie odnosi się do mostów, ale do dwóch braci, którzy je zbudowali. Nicholas bowiem wraz z coraz większym uznaniem przez społeczeństwo dla swoich prac zdecydował się przyjąć nazwisko swojego brata Bradleya i od tej pory obaj bracia znani byli jako Gates of Gotham.

Autor: Q

Batman: Gates of Gotham #2 przybliża postać Nicholasa Andersa i jego rodziny, wyjaśnia także, kim są tytułowe Gates of Gotham. Jak się okazuje nie chodziło w tym przypadku o jakieś budynki, ale od dwójkę braci, którzy zaprojektowanymi przez siebie budynkami wprowadzili Gotham City w przyszłość. Skupienie się na Gotham City, które jest w tej opowieści praktycznie pierwszoplanowym bohaterem jest interesujące, ale wydaje się, że trochę za dużo miejsca poświęcono na tego typu wprowadzenie. Z tego powodu wątek z teraźniejszości wydaje się nie w pełni rozwinięty i w gruncie rzeczy w numerze nie wiele się dzieje. Trzeba jednak zaznaczyć, że twórcom bardzo dobrze udało się pokazać relacje pomiędzy takimi bohaterami jak Damian i Cass, dla których było to pierwsze spotkanie.

Na chwilę obecną wydaje się, że mimo licznej grupy bohaterów tajemniczy Architect jest zdecydowaną górą. Okazuje się, że Batman nie sprawdził dokładnie historii Gotham City, a spodziewając się zagrożenia nie udało mu się powstrzymać kolejnych zniszczeń. Grayson zalicza więc serię wpadek, może w następnym numerze los zacznie mu sprzyjać?

Ocena: 4 nietoperki

Autor: Q

Kalendarium

Sonda

Najlepszy plakat z "The Batman"