Forum
Już wkrótce
  • Young Justice: Ich własna liga (WKKDC) - 27 Gru 2017,
  • "Batman Begins" 4K - 17 Sty 2018,
  • "The Dark Knight" 4K - 17 Sty 2018,
  • "The Dark Knight Rises" 4K - 17 Sty 2018,

Wczoraj cały świat obiegła wiadomość dotycząca bardzo znaczących zmian w uniwersum komiksowym wydawnictwa DC Comics. Dziś wiemy już trochę więcej z oficjalnych informacji pochodzących wprost od Dana DiDio, Jima Lee oraz serwisów CBR i USA Today.


31 sierpnia na półki sklepowe w USA trafią tylko dwa komiksy – ostatni numer mini serii “Flashpoint” oraz… pierwszy numer odświeżonej “Justice League“. Autorami pierwszego komiksu, którego numeracja ponownie zacznie się od jedynki będzie Geoff Johns (scenariusz) oraz Jim Lee (rysunki). Skład ligi będzie przedstawiać się następująco: Batman, Superman, Wonder Woman, Green Lantern, Aquaman, Cyborg oraz Flash.

Okładka "Justice League #1" - Jim Lee

Jaki ludzki aspekt kryje się pod tymi wszystkimi kostiumami? To właśnie to, co chciałem zbadać – Johns w taki sposób wypowiedział się na temat tego, jak będzie wyglądać jego komiks o lidze.

“Justice League” będzie pierwszą z 52 serii komiksowych, które wystartują we wrześniu od pierwszego numeru. Każda z nich przedstawi bohaterów tak, aby nowi czytelnicy bez problemu mogli po nie sięgnąć. Zmianom (w większym bądź mniejszym stopniu) ulec mają historie bohaterów, a także ich stroje mają dostać odświeżony wygląd. W komiksach z odnowioną numeracją znajdziemy również wpływ ostatnich wydarzeń i problemów z naszego świata rzeczywistego.
Dan DiDio wraz z Jimem Lee mówią również, że chcą wstrzyknąć nowe życie w serie i bohaterów DC. W związku z tym postaci będą młodsze a historie dostosowane do dzisiejszego odbiorcy.

Co się stanie z “Action Comics” oraz “Detective Comics”? Na temat najdłużej wydawanych serii komiksowych twórcy milczą. Dlatego też nie jest pewne, czy najstarsza seria, w której po raz pierwszy wystąpił Superman dosięgnie tysięcznego numeru (obecnie najdalszy zapowiedziany numer to #904).

Póki co znamy tylko kilka szczegółów na temat twórców, którzy zajmą się nowymi seriami. Grant Morrison znany z kontrowersyjnych pomysłów w uniwersum Batmana zajmie się Supermanem, natomiast Gail Simone nie będzie już tworzyć Birds of Prey. Znany z “Red Robina” Fabian Nicieza zajmie się nową serią o Teen Titans.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

4 odpowiedzi na „Bohaterowie DC Comics odświeżeni – więcej szczegółów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W KINACH OD
17 LISTOPADA
Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z "Justice League"

Galeria
dqfooihvwaavc9q liga-da-justica-6 liga-da-justica-42 liga-da-justica-39 liga-da-justica-38 liga-da-justica-37