Forum
Już wkrótce
 • Young Justice: Ich własna liga (WKKDC) - 27 Gru 2017,
 • "Batman Begins" 4K - 17 Sty 2018,
 • "The Dark Knight" 4K - 17 Sty 2018,
 • "The Dark Knight Rises" 4K - 17 Sty 2018,

Z przyjemnością przedstawiamy Wam wyniki konkursu, w którym do wygrania była polska edycja komiksu “Joker” ufundowana przez wydawnictwo Egmont. W rozwinięciu dowiecie się, do jakich dwóch osób już niedługo przybędzie listonosz z nagrodą oraz jak wyglądały wszystkie nadesłane prace!

Zwycięzcy:

1. Anna Kiersnowska

Może to niezbyt oryginalny wybór, ale moją ulubioną komiksową historią z Jokerem jest zdecydowanie “Zabójczy żart” Alana Moore’a i Briana Bollanda. Komiks ten genialnie ukazuje przyczyny szaleństwa Jokera, jego przemianę z normalnego człowieka w psychopatycznego księcia klaunów. Bardzo podoba mi się przedstawienie go jako zagubionego, drobnego złodzieja, który w jednej chwili stracił prawie wszystko – w tym kochającą żonę i nienarodzone dziecko. Do tego można dodać niezwykły klimat i wspaniałe rysunki, które jeszcze bardziej pozwalają zagłębić się w tą niesamowitą historię. Mistrzostwem jest rozpoczęcie i zakończenie komiksu tym samym kadrem, ukazującym padający deszcz, i całe przedstawienie postaci Jokera, który okazuje się głęboką i psychologicznie wiarygodną postacią. “Zabójczy żart”, mimo że jest dosyć starym komiksem, jest wciąż aktualny i nadal zmusza do myślenia, do zastanowienia się nad sobą.

Mój rysunek został wykonany farbami na papierze formatu A3. Przedstawia Jokera w jednej z moich ulubionych wersji – jako szalonego dżentelmena w fioletowym garniturze.

2. Marcin Proch

Moja ulubioną opowieścią z Jokerem jest “Killing joke”. Pokazuje ona kontrast między Batmanem a Jokerem, ukazuje jak wiele ich różni, ale również jak wiele ich łączy. Trafnie przedstawiono cienką granice, która dzieli obu panów. Do tego fenomenalne rysunki Bollanda, który zilustrował Jokera idealnie.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Nagrody zostaną wysłane drogą pocztową. A oto pozostałe pracę, które do nas dotarły:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

2 odpowiedzi na „Konkurs Joker – wyniki!

 • Zdzichu pisze:

  Praca Marcina wymiata na całej linii, ale tak jak bym już gdzieś widział taką prezentację. Mam nadzieję, że się mylę i autor mnie sprostuje 🙂 Pierwsza praca ciekawa, ubranie wyszło super, natomiast twarz trochę zbyt płaska.
  Mag, uwielbiam taką technikę rysunku, nie jestem pewny ale chyba została wykonana twardym ołówkiem. Jedna z bardziej uniwersalnych prac.
  Kamil Matusiak – super prace i czysta kreska, pierwsza twoja praca iście kreskówkowa z okresu Batman TAS, natomiast druga praca, bardzo mroczny klimat nadaje i takiego Jockera kupuję.
  Gratuluję zwycięzcom i szkoda, że więcej nagród się nie posypało, bo naprawdę wysoki poziom i oklaski dla autorów których wymieniłem 🙂

 • Adriann pisze:

  Kur..przegapiłem taki konkurs! Jest szansa na jakieś podobne jeszcze?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W KINACH OD
17 LISTOPADA
Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z "Justice League"

Galeria
dqfooihvwaavc9q liga-da-justica-6 liga-da-justica-42 liga-da-justica-39 liga-da-justica-38 liga-da-justica-37