Forum
Już wkrótce
 • "Lego Przygoda 2" (DVD/BD/4K) - 27 maja 2019,
 • "Liga Sprawiedliwości" w HBO2 - 31 maja 2019, 17:25
 • Batman - Mroczny książę z bajki - 05 Cze 2019,
 • "Batman" na 4K UHD - 19 Cze 2019,

Premiera 5 marca 2012
BATMAN: ZABÓJCZY ŻART

Scenariusz ALAN MOORE
Rysunki BRIAN BOLLAND

To bez wątpienia najlepsza opowieść z Jokerem i jedna z najlepszych prac Alana Moore’a. Jeśli ją znacie, przeczytajcie ponownie. Należy się wam.

IGN.com

…autentycznie mrożący krew w żyłach portret największego wroga Batmana.
Booklist

Jeden zły dzień
– według wiecznie szczerzącego zęby zbrodniarza, znanego jako Joker, tylko tyle dzieli człowieka zrównoważonego psychicznie od szaleńca. Zwolniony z azylu Arkham przestępca planuje udowodnić swą obłąkaną tezę. Posłuży się w tym celu najlepszym policjantem w Gotham City, komisarzem Jimem Gordonem, i jego błyskotliwą i piękną córką Barbarą.

Ale Joker nie zawsze był taki, jakim go znamy. Zanim stał się Księciem Zbrodni, zanim jeden fatalny dzień nie oszpecił mu twarzy i nie wypaczył umysłu na zawsze, był jednym z ludzi, których ochronie Mroczny Rycerz poświęcił swe życie – był zwyczajnym człowiekiem.

Jakie wydarzenia doprowadziły do transformacji przeciętnego obywatela w największe wcielenie zła, jakie kiedykolwiek grasowało po ulicach Gotham City? Czy Batman powstrzyma plan Jokera i nie dopuści do tego, by komisarz Gordon i jego córka zostali wciągnięci w krąg morderczego szaleństwa? Czy dwóm odwiecznym wrogom uda się zakończyć odwieczny pojedynek, zanim będzie za późno?

Legendarny scenarzysta Alan Moore w dziełach Strażnicy i V jak Vendetta stworzył nową jakość komiksu superbohaterskiego. W albumie Batman: Zabójczy żart ukazuje genezę największego komiksowego łotra – Jokera – i na zawsze zmienia świat Batmana.

Zabójczy żart – komiks, który należy do klasyki gatunku – ukazuje się po raz pierwszy w Polsce z nowymi kolorami, zgodnymi z autorską wizją rysownika Briana Bollanda.

Mistrzowie Komiksu
Batman – Zabójczy żart
Scenariusz:
Alan More
Rysunki: Brian Bolland
Przekład: Tomasz Sidorkiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony
Format: 170 x 260 mm
Cena: 45,00 zł
ISBN 978-83-237-4762-8
Język oryginału: angielski
Kategoria: komiks amerykański
Podkategoria: superbohaterowie

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 odpowiedzi na „“Batman – Zabójczy żart” już w sprzedaży!

 • Bugatti Veyron pisze:

  Ta? już w sprzedaży? szkoda że jakoś w empiku nie można znalezc Zabójczego Żartu. A Zresztą widać jak bardzo empik dba o swój własny interes….. 👿

 • Szewc pisze:

  Empiki mają, ale nie wykładają. Mam znajomych w tym sklepie i dostali kilka egzemplarzy, ale nie wiadomo czy je wyłożą (komiksy się nie sprzedają w empikach i niektóre sklepy je wycofują). A jeśli nawet je wyłożą to pewnie zrobią to najwcześniej jutro.

 • JackTheJoker pisze:

  Ja kupiłem dzisiaj w empiku 3, więc chyba nie jest tak źle.

 • Joku pisze:

  Wszystko fajnie, fajnie, tylko o wiele bardziej podobał mi się przekład z “ZŻ” z 1991…

 • MorriS pisze:

  Wole klasyk z 1991 zapach starego papieru i inne kolory wyczytany po tysiackroc ale pielegnowany jak nowosc po co mi reedycja za pare lat znow wydadza HA HA HA Why so serious?

Premiera filmu "Joker" za
dni
1
2
9
godzin
0
8
minut
4
3
sekund
4
4
Kalendarium
Galeria
mmdc-35_b55 mmdc-35_b54_1 mmdc-35_b49_1 mmdc-35_b48_1 mmdc-35_b47_1 mmdc-35_b46_1