W najnowszym numerze “Czasie Fantastyki” fani Batmana znajdą artykuł poświęcony Ra’s Al Ghulowi. Jego opis przedstawia się następująco:

Michał „Chudy” Chudoliński: Głowa Demona – komiksowy ekstremista
To właśnie 50 lat temu zdecydowano, że Batman potrzebuje nowego adwersarza. „Napady na bank już nie wystarczyły”, kwituje O’Neil. „Biznes ewoluował na tyle, by wprowadzić kategorie głównych łotrów i tych pobocznych. Nie chcieliśmy nigdy przebić Jokera w kategorii doskonałego przeciwieństwa Batmana. Nie chcieliśmy też tworzyć kolejnego bandziora w kostiumie i z cudacznym pseudonimem. To miał być ktoś majestatyczny”.

Także lipcowy, najnowszy numer magazynu “Nowa Fantastyka” zapewni Nietoperzową lekturę  związaną chociażby z najnowszym filmem Christophera Nolana. Fragmenty z numeru obejrzeć można tutaj.

Za podesłanie informacji dziękujemy Chudemu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

3 Responses to O Batmanie w “Czasie Fantastyki” i “Nowej Fantastyce”

 • Leon Kennedy pisze:

  W filmie tez sporo jest 😉

 • XIII pisze:

  Możesz dokładnie powiedzięć o czym piszą w filmie?

 • ennoir pisze:

  wzrost Bane
  nie zgodzę się z tym co napisał autor artykułu, że “nolan wbrew oczekiwaniom fanów przedstawi w filmie Bane’a niższego zwrostem od Batmana”.

  W “Dark knight scrapbook” w notatce o bane podano, że jego zwrst w filmie ma wynieść 6 stóp i 1 calę, a więc około 187 cm.

  Skoro tyla wzrostu ma filmowy Bane, to ile wzrostu ma filmowy batman? ja stawiam na 185 cm

The Batman już za:
dni
4
5
1
godzin
1
7
minut
3
1
sekund
2
3
Kalendarium
Galeria
ecfytnlueaiimk6 ebmw8kxxsaehgv5 ebipqjrxkaaqhqz ebipqjrwsay8pu2 103432560 ba