Forum
Już wkrótce
  • Batman Black & White. Nigdy po trupie - 23 Wrz 2020,
  • Batman Black & White. Wieczna żałoba - 23 Wrz 2020,
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,

Czy w latach 80-tych prawie powstał crossover “Jon Sable/Batman”?
Tak

Pod koniec lat 70-tych Mike Grell przygotował rysunki do kilku numerów “Batmana”, pracował również przy innych seriach, a także stworzył dla DC Comics “Warlorda”. W połowie lat 80-tych dla First Comics stworzył nową serię pt. “Jon Sable, Freelance”. Był to bardzo popularny tytuł, dlatego też poważnie rozważano pomysł na crossover z Batmanem. Byłby to pierwszy crossover w którym Mroczny Rycerz spotkałby się z bohaterem z niezależnego wydawnictwa komiksowego (w owym czasie były pracownik DC, Mike Gold, był wydawcą w First Comics).

W jednym z wywiadów Mike Grell zdradził kulisy crossovera “Jon Sable/Batman”.
Przygotowano historię, która została zaakceptowana przez oba wydawnictwa. We wszystko jednak wtrącili się prawnicy i zrobiło się jedno wielkie bagno, które wyssało życie z tego projektu.

Historia była prosta, ale zabawna. Mężczyzna cierpiący na amnezję zgłasza się do Sable’a, by ten pomógł mu odkryć swoją tożsamość. Powinna być to prosta sprawa sprowadzająca się do sprawdzenia odcisków palców, ale wszystko się komplikuje kiedy okazuje się, że pod garniturem mężczyzna ma założony kostium Batmana. Co jeśli naprawdę jest bohaterem Gotham City?

Największe problemy z projektem związane były z harmonogramem zatwierdzenia różnych etapów prac. Na całość przeznaczony był dość krótki termin 90 lub 120 dni, ale na każdy etap (fabułę, scenariusz, rysunki, tusz, kolor) potrzebowano 15 dni roboczych by wszystko zatwierdzić, w sumie była to ponad połowa ustalonego harmonogramu. Mike Grell wraz z First Comics starał się skrócić ten czas do 5 dni, ale nic z tego nie wyszło. Kiedy w całą sprawę zaangażowali się prawnicy, próbujący przekonać drugą stronę do swoich racji, First Comics wycofało się. Po prostu nie warto było wg nich toczyć niekończącej się batalii.

Grell stwierdził także, że cały czas jest zainteresowany zrealizowaniem tego projektu.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
7
3
godzin
1
1
minut
0
6
sekund
2
6
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5