Czy nie ma żyjących potomków Billa Fingera?
Nie

Ostatnio Marc Tyler Nobleman przygotował świetną książkę na temat Billa Fingera pt. Bill the Boy Wonder: The Secret Co-Creator of Batman. Jednym z fascynujących odkryć dokonanych przez Noblemana było dotarcie do żyjącej potomkini Fingera, co było nie lada wyzwaniem, gdyż większość historyków komiksowych uważało, że takowej nie ma.

Jedyny syn Billa, Fred zmarł w 1992 roku. Był homoseksualistą i nigdy nie adaptował dziecka tak, więc naturalnie Nobleman uznał, że sprawa jest zamknięta, jeśli chodzi o bezpośrednich potomków współtwórcy postaci Batmana. Nobleman jednak kontynuował swoje poszukiwania, bo zależało mu na znalezieniu nowych zdjęć Fingera, których jest bardzo niewiele.

Jedyną osobą wspomnianą w chwili śmierci Freda był Charles Shaheen, do którego zostały wysłane rzeczy syna Billa. Nobleman namierzył Shaheena w Karolinie Północnej, ale okazało się, że ten zmarł w 2002 roku. Jednak jeden ze współpracowników Shaheena wspomniał coś na temat znalezienia odcinków czeków od DC Comics w pokoju Charlesa, kiedy ten był sprzątany po jego śmierci. Wydawałoby się, że w tym miejscu urywa się ślad pieniędzy, ale współpracownicy Shaheena wspomnieli, że ten spędzał dużo czasu z włóczęgą o nazwisku Jesse Maloney. Noblemanowi nie udało się jednak go namierzyć.

Nobleman dotarł za to do siostrzeńców i siostrzenic pierwszej żony Fingera. Powiedzieli mu, że Shaheen był partnerem Freda i że rodzina nie popierała tego związku. Ujawnili także prawdziwą bombę. Okazało się, że Fred miał córkę! W młodości syn Billa przez krótki czas był żonaty i z tego związku urodziła się dziewczynka, która została nazwana Athena. Nobleman namierzył ją na MySpace i się z nią skontaktował.

Ponadto okazało się, że Jesse Maloney, podający się za brata Freda, cały czas pobierał tantiemy od DC Comics za historie z Batmanem autorstwa Billa Fingera! Z pomocą Noblemana Athena skontaktowała się z DC Comics i po udowodnieniu swojej tożsamości i spokrewnienia z Fredem otrzymuje teraz tantiemy Billa Fingera.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
6
9
godzin
0
9
minut
2
8
sekund
5
2

Zack Snyder’s Justice League
już za:

dni
1
8
godzin
0
9
minut
2
8
sekund
5
2
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun “Zack Snyder's Justice League”?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Galeria
bw2x06_05 bw2x06_04 bw2x06_02 bw2x06_01 bw2x06_0 vf1321_snyder_opener
Komiksowe Top 5