Forum
Już wkrótce
  • Harley Quinn 1x04 - 20 Gru 2019,
  • Harley Quinn 1x05 - 27 Gru 2019,
  • Harley Quinn 1x06 - 03 Sty 2020,
  • Harley Quinn 1x07 - 10 Sty 2020,

Czy nie ma żyjących potomków Billa Fingera?
Nie

Ostatnio Marc Tyler Nobleman przygotował świetną książkę na temat Billa Fingera pt. Bill the Boy Wonder: The Secret Co-Creator of Batman. Jednym z fascynujących odkryć dokonanych przez Noblemana było dotarcie do żyjącej potomkini Fingera, co było nie lada wyzwaniem, gdyż większość historyków komiksowych uważało, że takowej nie ma.

Jedyny syn Billa, Fred zmarł w 1992 roku. Był homoseksualistą i nigdy nie adaptował dziecka tak, więc naturalnie Nobleman uznał, że sprawa jest zamknięta, jeśli chodzi o bezpośrednich potomków współtwórcy postaci Batmana. Nobleman jednak kontynuował swoje poszukiwania, bo zależało mu na znalezieniu nowych zdjęć Fingera, których jest bardzo niewiele.

Jedyną osobą wspomnianą w chwili śmierci Freda był Charles Shaheen, do którego zostały wysłane rzeczy syna Billa. Nobleman namierzył Shaheena w Karolinie Północnej, ale okazało się, że ten zmarł w 2002 roku. Jednak jeden ze współpracowników Shaheena wspomniał coś na temat znalezienia odcinków czeków od DC Comics w pokoju Charlesa, kiedy ten był sprzątany po jego śmierci. Wydawałoby się, że w tym miejscu urywa się ślad pieniędzy, ale współpracownicy Shaheena wspomnieli, że ten spędzał dużo czasu z włóczęgą o nazwisku Jesse Maloney. Noblemanowi nie udało się jednak go namierzyć.

Nobleman dotarł za to do siostrzeńców i siostrzenic pierwszej żony Fingera. Powiedzieli mu, że Shaheen był partnerem Freda i że rodzina nie popierała tego związku. Ujawnili także prawdziwą bombę. Okazało się, że Fred miał córkę! W młodości syn Billa przez krótki czas był żonaty i z tego związku urodziła się dziewczynka, która została nazwana Athena. Nobleman namierzył ją na MySpace i się z nią skontaktował.

Ponadto okazało się, że Jesse Maloney, podający się za brata Freda, cały czas pobierał tantiemy od DC Comics za historie z Batmanem autorstwa Billa Fingera! Z pomocą Noblemana Athena skontaktowała się z DC Comics i po udowodnieniu swojej tożsamości i spokrewnienia z Fredem otrzymuje teraz tantiemy Billa Fingera.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Polska premiera filmu "Birds of Prey" za
dni
5
4
godzin
0
3
minut
1
8
sekund
4
7
Kalendarium
Galeria
superman-black-suit elhwm_wwkaabllh elhwlubxuaawjcr ek9xesmuyaitex bop_poster_zsasz bop_poster_montoya