Forum
Już wkrótce
 • Young Justice: Ich własna liga (WKKDC) - 27 Gru 2017,
 • "Batman Begins" 4K - 17 Sty 2018,
 • "The Dark Knight" 4K - 17 Sty 2018,
 • "The Dark Knight Rises" 4K - 17 Sty 2018,

W wywiadzie dla Indie Wire reżyser Sam Mendes zdradził, że realizując najnowszy film o przygodach Jamesa Bonda, “Skyfall”, czerpał inspirację z “The Dark Knight” Christophera Nolana.

To co [Nolan] osiągnął, zwłaszcza przy “The Dark Knight”, jest czymś wyjątkowym. Zmienione zostały reguły gry dla wszystkich.

Działamy w branży, w której teraz filmy są bardzo małe, albo bardzo duże, nie ma nic po środku. Wielką tragedią byłoby gdyby wszystkie poważne filmy były skromne, albo gdyby filmy “popcornowe” były tylko wielkie i nie miały nic innego do przekazania. Nolan udowodnił, że można zrobić wielki film, który jest porywający i zabawny i który ma wiele do opowiedzenia o świecie, w którym żyjemy, nawet jeśli tak jak w przypadku “The Dark Knight” akcja nie rozgrywa się w naszym świecie. Czułem jakby to był film o naszym świecie po 11 września, igrał z naszym strachem i omawiał nasze lęki, pomyślałem, że było to bardzo odważne i ciekawe. Pomogło mi to zyskać pewność w jakim kierunku pójść z tym filmem, bez “The Dark Knight” mogło to być niemożliwe. Ponieważ ludzie powiedzą “Wow, to jest całkiem mroczne”, ale wtedy można wskazać na “The Dark Knight” i powiedzieć “Obejrzyjcie to – to jeszcze mroczniejszy film, który zarobił gazylion dolarów”. To bardzo przydatne. Jeszcze jedna rzecz – można zrobić mroczny film, który widzowie chcą zobaczyć.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

4 odpowiedzi na „“The Dark Knight” inspiracją dla reżysera “Skyfall”

 • BatArt pisze:

  Trylogia Nolana zaczyna w moich oczach urastać do rangi jednego z najbardziej przereklamowanych dzieł kultury masowej. Nie twierdzę, że to złe filmy, ale…. come on! bez przesady! Długo można by wymieniać minusy i słabe punkty; na pewno nie zasługują na aż tak wielki poklask. No ale co tam… moda na wychwalanie ich bez umiaru trwa nadal…

 • DARK KNIGHT pisze:

  Jestem miłośnikiem Batmana oraz 007. Już po pierwszym obejrzeniu trailera ze SkyFall zauważyłem wiele nawiązań do Batmana. Będzie miodnie. Bilet na przedpremierowy pokaz już czeka 0:07h/ Na Batmanie byłem o 1:01 😉

 • Izaiash pisze:

  Trylogia Nolana to filmy mistrzowskie i wychwalanie ich jest jak najbardziej na miejscu i wcale nie jest żadną modą …

 • BatArt pisze:

  Moim zdaniem to pewna moda. Filmy mogą się podobać, rozumiem to, lecz już nie raz wytykano ich słabe strony w rożnych recenzjach i artykułach. Nie przytoczę ich tu, bo zwyczajnie mi się nie chce i nie mam zamiaru nikogo przekonywać. Ciekawi znają te bardziej krytyczne argumenty bez problemu w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W KINACH OD
17 LISTOPADA
Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z "Justice League" (specjalne)

Galeria
hawk_dove dqfooihvwaavc9q liga-da-justica-6 liga-da-justica-42 liga-da-justica-39 liga-da-justica-38