Forum
Już wkrótce
  • "Batman Begins" 4K - 17 Sty 2018,
  • "The Dark Knight" 4K - 17 Sty 2018,
  • "The Dark Knight Rises" 4K - 17 Sty 2018,
  • "Heath Ledger - to ja" w Planete+ - 20 Sty 2018, 20:20

Bob Kane - BatmanCzy Bob Kane skopiował rysunek Batmana autorstwa Todda McFarlane’a?
Raczej tak

Bob Kane słynął z tego, że jako rysownik w latach 30-tych często wzorował się na pracach najpopularniejszych ówcześnie artystach, zwłaszcza Halu Fosterze i Alexie Raymondzie. W latach 50-tych wysługiwał się natomiast “rysownikami widmo” zwłaszcza Sheldonem Moldoffem.

Kiedy rozpoczęto pracę nad “Batmanem” Burtona wiele osób zaczęło się zwracać do Boba Kane’a z prośbą o rysunki związane z nadchodzącym filmem. Kane podszedł do sprawy rysunków tak samo jak na początku swojej kariery. Można go docenić za fakt, że wiedział, którzy rysownicy byli na topie, a takim niewątpliwie był Todd McFarlane, którego prace całkiem jawnie kopiował. Najlepszym tego przykładem są te rysunki (po lewek panel autorstwa Todda McFarlane’a, po prawej przygotowana przez Boba Kane grafika promująca “Batmana”).

Todd  McFarlane - Batman Bob Kane - Batman

Oczywiście nie jest to 100% dowód, ale z dopatrzeniem się podobieństw nie ma problemów. Nie bez powodu też zapewne w wywiadach z tamtego okresu Bob Kane określał McFarlane’a mianem jednego ze swoich “rysowników widmo”.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Jedna odpowiedź na „Komiksowe miejskie legendy: Bob Kane kopiujący Todda McFarlane’a

  • tomek_tk2 pisze:

    Jak dla mnie to zwykła żenada. Ciekawe czy Batmana sam wymyślił, czy też od kogoś zerżnął? Chociaż biorąc pod uwagę ten cały cyrk z Fingerem, to raczej to drugie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W KINACH OD
17 LISTOPADA
Kalendarium
Sonda

Najbardziej oczekiwany film animowany związany z Batmanem w roku 2018

Zobacz wyniki

Galeria
suicide-squad-group-costume sshtp-zoom_-_embed_2018 sshtp-waller-and-squad_copy_-_h_2018 sshtp-deadshot_-_embed_2018 sshtp-amanda_waller_-_embed_2018_0 gbg_0015
Komiksowe Top 5