Forum
Już wkrótce
  • Batman Black & White. Nigdy po trupie - 23 Wrz 2020,
  • Batman Black & White. Wieczna żałoba - 23 Wrz 2020,
  • Batman – Ostatni rycerz na Ziemi, tom 1 - 30 Wrz 2020,
  • Liga Sprawiedliwości – Szósty wymiar, tom 4 - 07 Paź 2020,

Bill the Boy Wonder - cover - LARGEDziś bardzo wyjątkowy dzień. Swoją setną rocznicę urodzin odchodzi człowiek, bez którego postać Batmana nie byłaby taką, jaką znamy. Mowa oczywiście o Billu Fingerze – zapomnianym współtwórcy Mrocznego Rycerza. To jemu możemy zawdzięczać też powstanie tragicznej historii Bruce’a Wayne’a, czy wykreowanie Jokera, Riddlera, a nawet pomysł na Batmobil.

Wiele osób podjęło walkę o to, aby pamięć o Billu Fingerze nie zaginęła. Współtwórca Batmana nadal jest pomijany w stopkach komiksów, czy napisach filmów. Z okazji setnych urodzin serwis BatCave postanowił zorganizować wydarzenie, którym chcemy pokazać, ze polscy fani Mrocznego Rycerza pamiętają o Billu Fingerze.

Od dnia dzisiejszego do ósmego marca będziemy czekać na nagrania video Was – fanów – wyrażających prostą kwestię (po Polsku!) – „Pamiętam o Billu Fingerze”. Możesz powiedzieć tylko tyle (czy raczej – aż tyle), a nawet więcej, jeśli masz na to ochotę. Powinno być to jednak związane z Billem Fingerem i zawierało kwestię „Pamiętam”. Jakość video jest drugorzędna, najważniejsze jest to, aby Wasz głoś był wyraźnie słyszalny. Z wszystkich nadesłanych filmów powstanie montaż video, który zostanie opublikowany w sieci. W ten sposób Polacy będą mogli złożyć hołd pamięci Billa Fingera oraz zainteresować innych jego historią. Finalny montaż zawierać będzie również angielskie napisy, aby internauci z całego świata mogli go zrozumieć.

Nieważne, czy jesteś fanem kreskówek, filmów, czy komiksów z Batmanem – każdy może wziąć udział! A jeśli jesteś cosplayerem i masz strój związany z Batmanem, zachęcamy do wystąpieniu w przebraniu.

Swoje filmy (lub linki do filmów) wysyłajcie na redakcyjnego maila redakcja@batcave.com.pl. Koniecznie napiszcie, czy chcecie być podpisani w finalnym filmie i jeśli tak, to w jaki sposób (imię, imię i nazwisko, nick, e-mail). Wysyłając swoje nagranie zgadzacie się na wykorzystanie je do publicznego montażu w całości lub fragmentach.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

A Google najwyraźniej olał inicjatywę fanów:(

już za:
dni
3
7
3
godzin
0
7
minut
3
4
sekund
0
2
Kalendarium
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun "The Batman"?

  • Wow! (74%, Głosów: 93)
  • Może być (20%, Głosów: 25)
  • Nie moje klimaty (6%, Głosów: 8)

Głosujących: 126

Galeria
eith8tquwaebc7y eiswqqpu8ae7pfe eitajeyxcamy44d eiskztkxgaeboee seasonthreeposter01 ehuzjvbx0airuls
Komiksowe Top 5