DETECTIVE COMICS #25Redaktorzy io9.com mieli okazję zapoznać się z jedną z wersji scenariusza do pilotowego odcinka serialu “Gotham” (tekst datowany jest na 31 stycznia 2014 roku). Zgodnie z wcześniejszymi doniesienia w pierwszym odcinku naiwny młody detektyw James Gordon wraz z doświadczonym partnerem Harveyem Bullockiem ma prowadzić śledztwo w sprawie zabójstwa Wayne’ów.

Z opinii oceniającego tę wersję scenariusza, jeśli jest to prawdziwy tekst przygotowany na potrzeby “Gotham”, wynika, że twórcy zbytnio próbują wprowadzić wszystkich bohaterów i na każdym etapie zbytnio akcentują kim oni są np. określając wielokrotnie jednego gangstera, że ten przypomina Pingwina. Zarzuty dotyczą również samych dialogów, a zwłaszcza wykorzystania fraz charakterystycznych dla lat 30-tych.

Największe problemy to podobno (możliwe SPOILERY):

 • Wprowadzenie złoczyńców: 14-letniej Catwoman, która już jest włamywaczką otoczoną kotami; Riddler pracujący w GCPD jako koroner, który wszystkie ważne informacje przekazuje w formie zagadek; Pingwin, średniego szczebla zbir, który co raz jest przez kogoś określany, że wygląda on jak pingwin.
 • Dodatkowo Gordon i Bullock wkraczają do zaniedbanego mieszkania, gdzie ze swoimi gównianymi rodzicami mieszka mała dziewczynka imieniem Ivy, według opisu w scenariusz w mieszkaniu jest pełno roślin.
 • Jest również komik opowiadający dowcipy w klubie Money Fish, żarty rodem z Readers Digest z około 1942 roku. Mooney histerycznie się śmieje, a w przypadku gdyby ktoś nie zrozumiał dodaje, że bardzo go lubi.
 • Jedna z głównych detektywów w GCPD Renee Montoya spotykała się z narzeczoną Gordona, bo jest lesbiją. Żeby była jasność Bullock nazywa ją lesbijką.
 • Wygląda na to, że Alfred ma iście wariacki akcent rodem z Londyńskiego East Endu, co wynika ze scenariusza:
  ALFRED: Oi! Master Bruce! Stop playing silly buggers! Get your bloody arse down off there!
  (ALFRED: Ej! Paniczu Bruce! Przestań rżnąć głupa! Natychmiast rusz stamtąd swój tyłek! )
 • Kolejny przykład dialogowy, prosto od narzeczonej Gordona:
  BARBARA (blithely): Jim, you are the cleverest, bravest, goodest man in Gotham.
  (BARBARA (radośnie ): Jim jesteś najmądrzejszym, najodważniejszym, najlepszym facetem w Gotham.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
3
2
3
godzin
0
2
minut
0
2
sekund
5
8

Zack Snyder’s Justice League
w
HBO GO

Sonda

Jak oceniasz “Zack Snyder’s Justice League”?

 • Dobry, ale ma swoje wady (55%, Głosów: 62)
 • Epickie arcydzieło (28%, Głosów: 32)
 • Przeciętniak i nic więcej (13%, Głosów: 15)
 • 4 godzinny koszmar (3%, Głosów: 3)
 • Wersja kinowa była lepsza (1%, Głosów: 1)

Głosujących: 113

Kalendarium
Galeria
batman-the-long-halloween-blu-ray lh1-coin-flip-1617395510029 lh1-cat-bat-roof-1-1617395508127 lh1-calendarman-exterior-1617395506380 bw_2x10_14 bw_2x10_13