Gotham - Oswald Cobblepot i Jim GordonFOX ogłosiło, że serial “Gotham” zadebiutuje w jesiennej ramówce stacji w poniedziałki o godzinie 20:00. Obecnie zostało zamówionych 16 odcinków “Gotham”. Do sieci trafiły również nowe zdjęcia przedstawiające głównych bohaterów: Selinę Kyle (Camren Bicondova), Bruce’a Wayne’a (David Mazouz), Sarah Essen (Zabryna Guevara), Jima Gordona (Ben McKenzie), Harveya Bullocka (Donal Logue), Barbarę Kean (Erin Richards), Fish Mooney (Jada Pinkett Smith), Oswalda Cobblepota (Robin Lord Taylor) oraz Alfreda (Sean Pertwee).


Nim pojawił się Batman, było GOTHAM. Wszyscy wiedzą kim jest komisarz Gordon. Jest jednym z największych wrogów świata przestępczego, człowiekiem, którego reputacja jest synonimem porządku. Ale co wiadomo o początkach Gordona i jego drogi od początkującego gliniarza do komisarza policji? Czego potrzeba by poruszyć wiele warstw korupcji, które potajemnie rządziły Gotham City, tarliskiem najbardziej znanych czarnych charakterów? Jakie okoliczności stworzyły osoby, które w przyszłości staną się Catwoman, Pingwinem, Riddlerem i Two-Face’em i Jokerem?

GOTHAM przedstawia genezę największych superzłoczyńców i bohaterów DC Comics, odkrywa zupełnie nowy rozdział, który nigdy wcześniej nie został opowiedziany. Od producenta wykonawczego/scenarzysty Bruno Hellera (“The Mentalist,” “Rome”), GOTHAM śledzi losy jednego policjanta, który wspina się na kolejne szczeble kariery w niebezpiecznie skorumpowanym mieście balansującym na krawędzi zła oraz kroniki narodzin jednego z najbardziej popularnych superbohaterów naszych czasów.

Dorastając na przedmieściach otaczających Gotham City, JAMES GORDON (Ben McKenzie, “Southland,” “The O.C.”) postrzegał miasto jako wspaniałą i ekscytującą metropolię, gdzie jego zmarły ojciec kiedyś skutecznie służył jako prokurator okręgowy. Teraz po dwóch tygodniach w nowej pracy jako detektyw Gotham City, zaręczony ze swoja ukochaną narzeczoną BARBARĄ KEAN (Erin Richards, “Open Grave,” “Breaking In”), Gordon żyje swoim marzeniem – ma nadzieje przywrócić miasto do czystej wersji jaką zapamiętał będąc dzieckiem.

Odważny, szczery i gotowy wykazać się, nowo mianowany detektyw zostaje partnerem zuchwałej, ale i przenikliwej legendy policji HARVEYA BULLOCKA (Donal Logue, “Sons of Anarchy,” “Terriers,” “Vikings,” “Copper”), kiedy ci dwaj natkną się na najważniejszą sprawę: zabójstwo lokalnych miliarderów Thomasa i Marthy Wayne’ów. Na miejscu zbrodni Gordon spotyka jedynego ocalałego: niesamowicie rozemocjonowanego 12-letniego syna Wayne’ów BRUCE’A (David Mazouz, “Touch”), z którym młody detektyw czuje niewytłumaczalne pokrewieństwo. Poruszony głęboką stratą chłopca Gordon śluby złapać zabójcę.

Lawirując pomiędzy zazwyczaj podstępną polityką wymiaru sprawiedliwości Gotham, Gordon będzie musiał się zmierzyć z imponująca szefową gangu FISH MOONEY (Jada Pinkett Smith, film z serii “The Matrix”, “Hawthorne,” “Collateral”) i z wieloma innymi postaciami, które w zostaną najbardziej znanymi czarnymi charakterami, w tym nastoletnią SELINĄ KYLE/przyszłą CATWOMAN (debiutantka Camren Bicondova) i OSWALDEM COBBLEPOTEM/PINGWINEM (Robin Lord Taylor, “The Walking Dead,” “Another Earth”).

Chociaż dramat kryminalny śledzić będzie burzliwą i osamotnioną drogę Gordona przez departament policji w Gotham City, dowodzony przez kapitan SARAH ESSEN (Zabryna Guevara, “Burn Notice”), także skupi się na nieprawdopodobnej przyjaźni Gordona z dziedzicem fortuny Wayne’ów, który jest wychowywany przez niewzruszonego kamerdynera, ALFREDA (Sean Pertwee, “Camelot,” “Elementary”). To przyjaźń na całe życie, odgrywająca kluczową rolę w pomocy młodemu chłopcu w zostaniu mścicielem, któremu przeznaczone jest mu zostać.

GOTHAM oparte jest na postaciach DC Comics i jest produkowany przez Warner Bros. Television. Producent wykonawczy Bruno Heller (“The Mentalist”) napisał scenariusz do pilotowego odcinka, który zostanie wyreżyserowany i wyprodukowanych przez nominowanego do nagrody Emmy Danny’ego Cannona (seria “CSI” “Nikita”). John Stephens pełnić będzię funckję producenta wykonawczego.

Źródła: EW, CBM

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
9
4
godzin
0
8
minut
4
8
sekund
4
0
Kalendarium
Galeria
elbp-m4wmaal07b elbo3hau8aalinp batman-death-in-the-family-014 batman-death-in-the-family-013 batman-death-in-the-family-012 pennyworths2
Komiksowe Top 5