Forum
Już wkrótce
 • "Lego Batman: Film" w TVN Fabuła - 18 Sty 2020, 17:50
 • Liga Sprawiedliwości – Cmentarzysko Bogów, tom 2 - 22 Sty 2020,
 • Batman – Drapieżne ptaki, tom 9 - 22 Sty 2020,
 • Harley Quinn 1x09 - 24 Sty 2020,

Statua Supermana na planie "Batman v Superman"W zeszłym tygodniu do sieci trafiły zdjęcia z planu “Batman v Superman: Dawn of Justice” na których widać jak budowana jest wielka statua Supermana. Z jakiego powodu postanowiono tak uhonorować Człowieka ze Stali? Według źródeł Batman-News.com statua została zbudowano by upamiętnić działania Superman, który ocalił Ziemię w filmie “Man of Steel”. Z tej okazji dwa lata po tych wydarzeniach odbywa się specjalna ceremonia, dlatego też na planie w ostatnim okresie można było dostrzec helikoptery oraz samochody stacji telewizyjnych z Metropolis Gotham City, które przeprowadzały relację z przemówienia burmistrza i odsłonięcia posągu. W uroczystości brały też dzieci z podstawówek z koszulkami z napisem “Superman Survivors”.

Z doniesień dowiadujemy się również, że konstrukcja statui podczas kręcenia nie była ukończona, gdyż dopiero w postprodukcji za pomocą CGI zostanie dokończona.

Pojawiła się także drobna informacja na temat Batmobila. Podobno jego drzwi mają otwierać się jak skrzydła.


Źródło: Batman-News.com

PRZECZYTAJ TAKŻE:

6 Responses to Szczegóły na temat sceny z wielką statuą Supermana w “Batman v Superman: Dawn of Justice”

 • dziecineo pisze:

  “statui”

 • Ad pisze:

  Jak ocalił..rozwalił pół miasta przecież…zginęło przez niego masa ludzi 😮

  • kuku pisze:

   Boże, ile można to przerabiać. W walce z Zodem rozwalono zaledwie kilkanaście budynków, większość zniszczeń dokonała maszyna do terraformingu (którą swoją drogą zniszczył kto? TAK! SUPERMAN). I jakie “PÓŁ MIASTA” – polecam obejrzeć ponownie film, a potem jeszcze raz i jeszcze raz, aż oświeci użytkownika że to miasto jest TAK OGROMNE (widać to choćby w scenach, gdy Superman lata i szuka Zoda!), że prawdopodobnie nie zniszczono nawet 10% Metropolis.

   • F pisze:

    Uwierz mi, że gdyby gość z kosmosu wparował do centrum metropolii naparzać się z kolegami ze swojej “dzielni” i rozwalił kilka kluczowych dla infrastruktury miasta budynków, to byłby wrogiem publicznym numer jeden, a nie bohaterem. To tak, jakby zamachowców z 11 września nagradzać za to, że nie wybrali się do NY z głowicą jądrową. Nie jest istotne, czy Superman mógł coś zrobić, czy nie – byłby obwiniany o akt ludobójstwa.

    • kuku pisze:

     Matko. Uratował cały świat kosztem paru zniszczonych budynków. W komiksach Supcio też walczył, budynki się waliły – ludzie na pewno umierali – no ale nikt nie robił problemów, bo komiksy “to tylko komiksy dla dzieci”. Snyder realistycznie przeniósł to co już zostało w nich pokazane a teraz wielkie halo.

     A twoje porównanie jest mega głupie. Superman rozwalił maszynę do terraformingu, która przekształcała Ziemię i zabił wroga naszej planety – Zoda. Dlatego jest bohaterem. Terroryści to terroryści. I nikt przecież nie mówi, że wszyscy będą Supermana traktować jak bohatera – zdania będą podzielone, czyli względny realizm będzie w filmie obecny.

Polska premiera filmu "Birds of Prey" za
dni
1
9
godzin
0
8
minut
1
7
sekund
3
4
Kalendarium
Galeria
batwoman-episode-111-04 batwoman-episode-111-03 batwoman-episode-111-02 batwoman-episode-111-01 bop1_780_high_res 171e5fb7
Komiksowe Top 5