75 lat Batmana23 lipca został ogłoszony przez DC Comics Dniem Batmana, który rozpoczyna świętowanie 75-lecie tej postaci. W związku z tym, zapraszamy do zapoznania się ze specjalną notką prasową.

Trwają obchody 75-lecia Batmana,
jednego z najbardziej znanych superbohaterów wszech czasów. Specjalnie z tej okazji
zostało zaprojektowane rocznicowe logo postaci.

SUPERBOHATER WSZYSTKICH POKOLEŃ

Z okazji 75-lecia postaci Batmana DC Comics, Warner Bros. Entertainment i DC Entertainment przedstawili plany trwających przez cały rok obchodów godnych najbardziej popularnego superbohatera. Jubileuszowy program, który wystartował w marcu tego roku obejmuje nowe logo Batmana z okazji 75-lecia, ekskluzywną wystawę “Cape/Cowl/Create”, podczas której 20 artystów przedstawi swoje interpretacje kultowej maski Batmana oraz peleryny z premierowej gry „Batman: Arkham Knight”. Działania promocyjne związane z obchodami 75-lecia prowadzone będą przez Warner Bros. Entertainment przez cały rok.

Batman pojawił się po raz pierwszy 30 marca 1939 roku na łamach magazynu “Detective Comics #27” w historii wymyślonej przez Billa Fingera i narysowanej przez Boba Kane’a. Wyłonił się z cienia, by stać się najpopularniejszym superbohaterem i zdominować światowe media. W filmach fabularnych, programach telewizyjnych, radiu, grach wideo, publikacjach, ten najbardziej ludzki z superbohaterów walczy z negatywnymi charakterami za pomocą swojego intelektu, sprytu i arsenału gadżetów,  dążąc do sprawiedliwości.

– Batman to kluczowa marka w portfolio Studia Warner Bros. Jesteśmy dumni, że możemy świętować 75 rocznicę jej istnienia. Od wysokobudżetowych filmów kasowych, poprzez kino domowe, gry video i produkty konsumenckie, o Mrocznym Rycerzu jest głośno na całym świecie i słusznie zasługuje na status globalnej ikony pop kultury – powiedział Kevin Tsujihara, prezes zarządu Warner Bros. Entertainment.

Człowiek-nietoperz jest najbardziej popularnym spośród super bohaterów w historii filmowej i to w oparciu o jego postać powstało najwięcej scenariuszy filmowych. Również gry o Batmanie są najbardziej udanym przedsięwzięciem w tym segmencie rynkowym. Batman jako superbohater bije rekordy w każdym wcieleniu i wyznacza standardy sprzedaży wszystkich innych produktów.

– Batman to pod każdym względem, jedna z najbardziej kultowych postaci, jaką kiedykolwiek stworzono. Niezmiennie od 75 lat fascynuje fanów na całym świecie. Człowiek-nietoperz stanowi integralną część popkultury i wzbudza podziw oraz zainteresowanie widzów na całym świecie. Pochodzenie Batmana, postać Bruce’a Wayne’a i słynnych obywateli Gotham są legendarne. Prawdopodobnie są historią, którą znasz na wylot, nawet jeśli nigdy nie czytałeś  komiksu. To świadczy o  ogromnej popularności tej postaci i jej historii –  powiedziała Diane Nelson, prezes DC Entertainment oraz prezes i dyrektor ds. treści, Warner Bros. Interactive Entertainment.

Postać Batmana pojawiła się po raz pierwszy 30 marca 1939 roku na łamach magazynu “Detective Comics #27” w historii wymyślonej przez Billa Fingera i narysowanej przez 22-letniego Boba Kane’a. Postać odniosła duży sukces, stając się numerem 1 wśród wydawnictw komiksowych.

W całoroczną celebrację urodzin zaangażowane są studia filmowe i telewizyjne, producenci gier, zabawek i gadżetów, a także twórcy komiksów. Specjalnie z okazji 75-lecia Batmana zostało zaprojektowane rocznicowe logo postaci, które zostanie wykorzystane na wszystkich produktach i promocjach związanych z postacią Mrocznego Rycerza. Fani na całym świecie już 23 lipca będą świętować Dzień Batmana.

Przy okazji 75-lecia postaci Batmana ukaże się wyczekiwana gra “Batman: Arkham Knight”, nowe komiksy i wznowienia kultowych powieści graficznych, telewizja Fox wyemituje serial “Gotham” o przygodach młodego detektywa Gordona, trwają także prace nad filmem fabularnym o spotkaniu Batmana (Ben Affleck) i Supermana (Henry Cavill).

We wrześniu na DVD zadebiutują dwa nowe pełnometrażowe filmy animowane – „DCU: Syn Batmana” i „Batman: Atak na Arkham”.

BATMAN ATAK NA ARKHAM DVD 3D BATMAN SYN DVD 3D

Więcej informacji na stronie: www.Batman75.com

Źródło: Informacja prasowa

PRZECZYTAJ TAKŻE:

1 Komentarz
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Wspaniale że w moje urodziny został ogłoszony dniem Batmana 🙂

już za:
dni
4
9
7
godzin
0
9
minut
1
4
sekund
1
9
Kalendarium
Galeria
batman-death-in-the-family-014 batman-death-in-the-family-013 batman-death-in-the-family-012 pennyworths2 batman-death-in-the-family-011 batman-death-in-the-family-010
Komiksowe Top 5