BrzuchomówcaCzy Brzuchomówca miał być pierwotnie przeciwnikiem Sędziego Dredda?
Nie, ale blisko prawdy

Można się spotkać z plotkami, że Alan Grant i John Wagner chcieli pierwotnie by Brzuchomówca pojawił się jako czarny charakter w historii z Sędzią Dreddem w serii “2000 AD”, nim zadebiutował w “Detective Comics”. Nie jest to do końca prawda, bo twórcy pierwotnie zamierzali wykorzystać postać Brzuchomówcy w “Mean Team” w ramach “2000 AD”.

Alan Grant tak w wywiadach mówił o tym pomyśle:

“Zarówno John i ja bardzo lubimy przedstawienia brzuchomówców i zawsze chcieliśmy zobaczyć złą kukiełkę. Stworzyliśmy jedną na potrzeby historii do ‘2000AD'”.

“Stworzyliśmy tę postać na potrzeby paska komiksowego ‘Mean Arena’ z ‘2000 AD’. Ale zdecydowaliśmy że była to zbyt dobra postać, aby wykorzystać ją w tej historii, i odłożyliśmy ją na półkę… dopóki nie potrzebowaliśmy nowego złoczyńcy dla Batmana.”

Scenarzysta zdradził również, że tworząc postać Brzuchomówcy nie inspirowali się powieścią “Magik” Williama Goldmana, gdyż ani on ani John Wagner nigdy jej nie czytali.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
9
8
godzin
0
1
minut
2
6
sekund
0
6
Kalendarium
Galeria
batman-death-in-the-family-014 batman-death-in-the-family-013 batman-death-in-the-family-012 pennyworths2 batman-death-in-the-family-011 batman-death-in-the-family-010
Komiksowe Top 5