Kevin SmithJak pewnie zauważyliście, na naszej stronie nie pojawiło się kilka ostatnich doniesień na temat “Batman v Superman: Dawn of Justice“. Wynikało to z tego, że pochodziły od bardzo wątpliwych serwisów, których doniesienia w większości się nie sprawdzały i nie miały odwzorowania w rzeczywistości. Dziś dowiedzieliśmy się skąd prawdopodobnie mogły pochodzić.

Serwis MovieWeb.com dostał list od anonimowego pracownika Warner Bros., który opisał całkiem ciekawą historię. Okazuje się, że studio przedstawiło wstępny zarys wspólnego filmu z Batmanem i Supermanem Kevinowi Smithowi. Smith to twórca filmowy (napisał m. in. scenariusz do niezrealizowanego filmu z Człowiekiem ze stali), komiksowy (“Batman: Cacophony”), a także prowadzący podcastu Fat Man on Batman i przy okazji bliski przyjaciel Bena Afflecka. W tym momencie zrodził się pewien pomysł. Smith zaproponował Charlesowi Rovenowi oraz Zackowi Snyderowi napisanie fałszywego scenariusza do “Batman v Superman: Dawn of Justice” i rozsyłanie go jako przeciek serwisom plotkarskim, aby wprowadzić dezinformacje i utrzymać w tajemnicy prawdziwe szczegóły filmu. W związku z tym okazuje się, że większość przecieków fabularnych sprzed około 6 miesięcy to informacje pochodzące ze scenariusza Smitha.

Oczywiście powyższa informacja też mogła zrodzić się z fantazji kogoś, kto miał za dużo czasu i chęci, aby tak dobrze spreparować taką nowinę. Jest to jednak bardziej wiarygodne, niż doniesienia serwisów, które od lat podają niesprawdzające się plotki od “poważnych źródeł.”

PRZECZYTAJ TAKŻE:

6 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Ewentualnie scenariusz naprawdę wyciekł i teraz piszą, że jest fałszywy 😉 w takie konstrukty myślowe można się bawić cały dzień. Informacji i tak nie brakuje, jak na film, który w kinach pojawi się za dwa lata.

Być może i scenariusz wyciekł, ale ja bym się skłaniał do tej informacji o fałszywym tekście od Smitha. Ostatnie plotki (obecność w filmie Jasona Todda, Kyle’a Raynera i Carrie Kelley) są tak absurdalne, że jestem wstanie w to wierzyć.

Ostatecznie istnieje możliwość, że w obiegu są dwa scenariusze, ten fałszywy oraz prawdziwy. W tym przypadku prawdziwe informacje będą się mieszać z fałszywymi, także i tak nic nie będziemy wiedzieć.

Jeżeli faktycznie do tego doszło, to mam tylko jedną obawę – scenariusz Smitha mógłby okazać się znacznie lepszy niż ten oficjalny.

No chyba nie :)))

Osoby posiadające mózgi (niestety najwyraźniej nie należą do nich pracownicy portali plotkarskich), które czytały scenariusz piszą, że w pewnym momencie widać ewidentną podpuchę, której nie zauważyłby tylko ślepy :)) To podobno pisany tak na odwal się, zlepek scen, które przypadkiem układają się w jakąś (wcale nieskomplikowaną) fabułę. Dodatkowo widoczny jest tam podobny problem co w scenariuszu MoS, czyli niewystarczająco dobrze rozpisane postacie, ale to raczej wynik tego, że jest ich tam CAŁA MASA 🙂

Smith się nie wysilał. No bo właściwie, po co.

Przejrzałem ten scenariusz i wygląda tak, jakby ktoś wrzucił wszystkie najważniejsze sceny z komiksów o Batmanie i Supermanie z ostatniego ćwierćwiecza. Czyste szaleństwo 😉

@cah, mógłbyś wrzucić linkacza do scenariusza?

już za:
dni
4
9
2
godzin
0
4
minut
4
9
sekund
4
3
Kalendarium
Galeria
elv4ffquyaeqnnq elrmumauwaaah2g elrmsirvcaa5nxb elrhwohucaa6ef4 elrhtbgvkaqaew1 the-suicide-squad-empire_002
Komiksowe Top 5