Galeria
twow_cvr_us 274_CPT_DoverDocks_EXT-Trai.JPG 237_CPT_INT-TurkeyBombFacto.JPG 237_CPT_INT-TurkeyBombF(2).JPG 222_CPT_EXT-VeldTownSquare_.JPG 208_CPT_INT-LondonPub_Night.JPG

Kevin SmithJak pewnie zauważyliście, na naszej stronie nie pojawiło się kilka ostatnich doniesień na temat „Batman v Superman: Dawn of Justice„. Wynikało to z tego, że pochodziły od bardzo wątpliwych serwisów, których doniesienia w większości się nie sprawdzały i nie miały odwzorowania w rzeczywistości. Dziś dowiedzieliśmy się skąd prawdopodobnie mogły pochodzić.

Serwis MovieWeb.com dostał list od anonimowego pracownika Warner Bros., który opisał całkiem ciekawą historię. Okazuje się, że studio przedstawiło wstępny zarys wspólnego filmu z Batmanem i Supermanem Kevinowi Smithowi. Smith to twórca filmowy (napisał m. in. scenariusz do niezrealizowanego filmu z Człowiekiem ze stali), komiksowy („Batman: Cacophony”), a także prowadzący podcastu Fat Man on Batman i przy okazji bliski przyjaciel Bena Afflecka. W tym momencie zrodził się pewien pomysł. Smith zaproponował Charlesowi Rovenowi oraz Zackowi Snyderowi napisanie fałszywego scenariusza do „Batman v Superman: Dawn of Justice” i rozsyłanie go jako przeciek serwisom plotkarskim, aby wprowadzić dezinformacje i utrzymać w tajemnicy prawdziwe szczegóły filmu. W związku z tym okazuje się, że większość przecieków fabularnych sprzed około 6 miesięcy to informacje pochodzące ze scenariusza Smitha.

Oczywiście powyższa informacja też mogła zrodzić się z fantazji kogoś, kto miał za dużo czasu i chęci, aby tak dobrze spreparować taką nowinę. Jest to jednak bardziej wiarygodne, niż doniesienia serwisów, które od lat podają niesprawdzające się plotki od „poważnych źródeł.”

PRZECZYTAJ TAKŻE:

6 Odpowiedzi na Scenariusz Kevina Smitha do „Batman v Superman: Dawn of Justice”… pułapką na dziennikarzy

 • cah powiedział:

  Ewentualnie scenariusz naprawdę wyciekł i teraz piszą, że jest fałszywy 😉 w takie konstrukty myślowe można się bawić cały dzień. Informacji i tak nie brakuje, jak na film, który w kinach pojawi się za dwa lata.

  • kuku powiedział:

   Być może i scenariusz wyciekł, ale ja bym się skłaniał do tej informacji o fałszywym tekście od Smitha. Ostatnie plotki (obecność w filmie Jasona Todda, Kyle’a Raynera i Carrie Kelley) są tak absurdalne, że jestem wstanie w to wierzyć.

   Ostatecznie istnieje możliwość, że w obiegu są dwa scenariusze, ten fałszywy oraz prawdziwy. W tym przypadku prawdziwe informacje będą się mieszać z fałszywymi, także i tak nic nie będziemy wiedzieć.

 • F powiedział:

  Jeżeli faktycznie do tego doszło, to mam tylko jedną obawę – scenariusz Smitha mógłby okazać się znacznie lepszy niż ten oficjalny.

  • kuku powiedział:

   No chyba nie :)))

   Osoby posiadające mózgi (niestety najwyraźniej nie należą do nich pracownicy portali plotkarskich), które czytały scenariusz piszą, że w pewnym momencie widać ewidentną podpuchę, której nie zauważyłby tylko ślepy :)) To podobno pisany tak na odwal się, zlepek scen, które przypadkiem układają się w jakąś (wcale nieskomplikowaną) fabułę. Dodatkowo widoczny jest tam podobny problem co w scenariuszu MoS, czyli niewystarczająco dobrze rozpisane postacie, ale to raczej wynik tego, że jest ich tam CAŁA MASA :)

   Smith się nie wysilał. No bo właściwie, po co.

 • cah powiedział:

  Przejrzałem ten scenariusz i wygląda tak, jakby ktoś wrzucił wszystkie najważniejsze sceny z komiksów o Batmanie i Supermanie z ostatniego ćwierćwiecza. Czyste szaleństwo 😉

 • Nietoperz powiedział:

  @cah, mógłbyś wrzucić linkacza do scenariusza?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dni
0
4
godzin
2
2
minut
5
3
sekund
3
4
Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z "Batman Forever"

Forum
Już wkrótce
 • Gotham 3x20 - 29 maja 2017,
 • Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Sprawiedliwość, część 2 (WKKDC) - 31 maja 2017,
 • Gotham 3x21 - 05 Cze 2017,
 • Gotham 3x22 - 05 Cze 2017,
Komiksowe Top 5