"The Origin of Batman"Czy Bob Kane narysował wprowadzenie postaci Joego Chilla?
Raczej tak

W “The Origin of Batman” (“Batman #47”) z 1948 roku autorstwa Billa Fingera po raz pierwszy pojawia się Joe Chill i Batman ma okazję rozprawić się z mordercą swoich rodziców.

Interesującą kwestię stanowią rysunki w tej historii, które obrazują słynną konfrontacje. Przez wiele lat uważano, że rysownikiem widmo, który jest za nie odpowiedzialny jest Lew Schwartz. W rozmowie z historykiem komiksów Craigiem Delichem Schwartz zdradził jednak, że nie jest to jedna z jego prac. Stwierdził, że całość narysował osobiście Bob Kane.

Od 1943 roku twórca postaci Batmana skupiał się głównie na rysowaniu pasków komiksowych z Nietoperzem, co trwało do 1946 roku. W 1947 podpisał nowy kontrakt z DC. Lew Schwartz został jego osobistym “rysownikiem widmo” w 1948 roku i pełnił tę rolę do 1953 roku, kiedy zastąpił go Sheldon Moldoff. “Batman #47” ukazał się wiosną 1948 roku, więc niewykluczone, że ta historia została przygotowana jeszcze przed zaangażowaniem Schwartza, co ciekawe numerze znalazła się również historia “Fashions in Crime”, która była pierwszą przy której “rysownikiem widmo” był Schwartz.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
9
0
godzin
0
8
minut
5
5
sekund
4
6
Kalendarium
Galeria
elv4ffquyaeqnnq elrmumauwaaah2g elrmsirvcaa5nxb elrhwohucaa6ef4 elrhtbgvkaqaew1 the-suicide-squad-empire_002
Komiksowe Top 5