Forum
Już wkrótce
  • Liga Sprawiedliwości – Cmentarzysko Bogów, tom 2 - 22 Sty 2020,
  • Batman – Drapieżne ptaki, tom 9 - 22 Sty 2020,
  • Harley Quinn 1x09 - 24 Sty 2020,
  • Harley Quinn 1x10 - 31 Sty 2020,

"Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth"Czy Robin miał pierwotnie pojawić się w “Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth”?
Tak

“Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth” Granta Morrisona i Dave’a McKeana to bardzo mroczna powieść graficzna i pierwotnie miał się w niej pojawić Robin. Miał stacjonować w siedzibie GCPD i badać historię Arkham Asylum. W pierwszej wersji scenariusza “Arkham Asylum” planowane było jako 48-stonicowy specjalny numer. Następnie liczba stron wzrosła do 64 kiedy dołączył rysownik Dave McKean, jednak ten potrzebował więcej miejsca i ostatecznie historia rozrosła się do 120-stronicowej powieści graficznej.

McKean, ze swej strony, nie był szczególnie zainteresowany rysowaniem superbohaterów (zrobił wyjątek, bo to był tak interesujący komiks, że czuł, że może zrobić coś nowego z postaciami), więc z całą pewnością nie chciał rysować Robina. Morrison próbował kompromisu poprzez pokazanie Robina okrytego płaszczem, tak by McKean nie musiał rysować jasnego stroju ale Dave nie ustąpił, więc Morrison wyciął wątek Robina i zastosował inne środki do odkrywania historii Arkham Asylum i rodziny Arkham.

O całej sprawie Dave McKean opowiedział w 1990 roku w wywiadzie dla magazynu “Comics Career”, w którym wyraźnie stwierdził, że nie podobała mu się postać Robina.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

One Response to Komiksowe miejskie legendy: Robin w “Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth”

  • BatArt pisze:

    W “Arkham Asylum Anniversary Edition” wydanym z okazji 16 urodzin tego komiksu, zamieszczono szkice autorstwa Granta, na których widać, jaką rolę miał spełniać Robin i jaka była pierwotna wersja komiksu.

Polska premiera filmu "Birds of Prey" za
dni
1
6
godzin
1
1
minut
5
6
sekund
2
4
Kalendarium
Galeria
batwoman-episode-111-04 batwoman-episode-111-03 batwoman-episode-111-02 batwoman-episode-111-01 bop1_780_high_res 171e5fb7
Komiksowe Top 5