Galeria
twow_cvr_us 274_CPT_DoverDocks_EXT-Trai.JPG 237_CPT_INT-TurkeyBombFacto.JPG 237_CPT_INT-TurkeyBombF(2).JPG 222_CPT_EXT-VeldTownSquare_.JPG 208_CPT_INT-LondonPub_Night.JPG

"Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth"Czy Robin miał pierwotnie pojawić się w „Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth”?
Tak

„Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth” Granta Morrisona i Dave’a McKeana to bardzo mroczna powieść graficzna i pierwotnie miał się w niej pojawić Robin. Miał stacjonować w siedzibie GCPD i badać historię Arkham Asylum. W pierwszej wersji scenariusza „Arkham Asylum” planowane było jako 48-stonicowy specjalny numer. Następnie liczba stron wzrosła do 64 kiedy dołączył rysownik Dave McKean, jednak ten potrzebował więcej miejsca i ostatecznie historia rozrosła się do 120-stronicowej powieści graficznej.

McKean, ze swej strony, nie był szczególnie zainteresowany rysowaniem superbohaterów (zrobił wyjątek, bo to był tak interesujący komiks, że czuł, że może zrobić coś nowego z postaciami), więc z całą pewnością nie chciał rysować Robina. Morrison próbował kompromisu poprzez pokazanie Robina okrytego płaszczem, tak by McKean nie musiał rysować jasnego stroju ale Dave nie ustąpił, więc Morrison wyciął wątek Robina i zastosował inne środki do odkrywania historii Arkham Asylum i rodziny Arkham.

O całej sprawie Dave McKean opowiedział w 1990 roku w wywiadzie dla magazynu „Comics Career”, w którym wyraźnie stwierdził, że nie podobała mu się postać Robina.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Jedna odpowiedź Komiksowe miejskie legendy: Robin w „Arkham Asylum: A Serious House on Serious Earth”

  • BatArt powiedział:

    W „Arkham Asylum Anniversary Edition” wydanym z okazji 16 urodzin tego komiksu, zamieszczono szkice autorstwa Granta, na których widać, jaką rolę miał spełniać Robin i jaka była pierwotna wersja komiksu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dni
0
5
godzin
0
2
minut
4
6
sekund
5
2
Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z "Batman Forever"

Forum
Już wkrótce
  • Gotham 3x20 - 29 maja 2017,
  • Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Sprawiedliwość, część 2 (WKKDC) - 31 maja 2017,
  • Gotham 3x21 - 05 Cze 2017,
  • Gotham 3x22 - 05 Cze 2017,
Komiksowe Top 5