Forum
Już wkrótce
  • "Batman" w TVN - 26 Sty 2020, 14:15
  • Harley Quinn 1x10 - 31 Sty 2020,
  • "Powrót Batmana" w TVN - 02 Lut 2020, 13:45
  • "Batman Begins" w TVN7 - 02 Lut 2020, 20:00

"Detective Comics #575"Czy Alan Davis odszedł z “Detective Comics” z powodu rozmiaru broni trzymanej przez Batmana na okładce “Detective Comics #575”?
Zasadniczo tak

Kiedy Denny O’Neil przejął kierownictwo na Bat-tytułami po “Crisis on Infinite Earths”, do serii “Detective Comics” zaangażował duet Mike W. Barr i Alan Davis, którzy wcześniej z powodzeniem pracowali przy “Batman and the Outsiders”. Ich praca przy głównej serii z Batmanem nie trwała jednak długo. Jednym z powodem był fakt, że jeszcze nim Davis zaangażował się w “Detective Comics” Chris Claremont proponował mu przejście do Marvela. Główny powód był jednak inny. Co raz bardziej niepokoiły go problemy edytorskie z jakimi wraz z Barrem musiał się zmagać.

Alan Davis był profesjonalistą, który pracował bardzo szybko, dlatego często wyprzedzał terminy co doprowadziło do problemów przy “Batman: Year Two”. W historii tej pojawia się Joe Chill i Barr chciał, by Chill miał naprawdę wielką spluwę. Poprosił więc Davisa by ten narysował go z Mauserem (takim jak ten używany przez Manhuntera). Alan wszystko przygotował wraz z okładką do “Detective Comics #575”. Później jednak wpadły mu ręce kopie stron z “Batman #404” (który miał się ukazać kilka miesięcy przed “Batman: Year Two”) autorstwa Millera i Mazzucchelliego. W numerze tym Chill korzysta z innej, mniejszej broni. Davis zasugerował by zmieniono tych kilka paneli w “Batman #404”. DC jednak zdecydowałoby się zwrócić do Davisa, by ten na nowo narysował broń Chilla oraz okładkę do “Detective Comics #575”. Davis odmówił i ostatecznie poprawki wprowadził Dick Giordano. Była to ostatnia kropla goryczy dla Alana, który odszedł z DC i przyjął propozycję Claremonta. Po latach Alan Davis powrócił do DC Comics i wraz z Barrem przygotował m.in. “Batman: Full Circle”.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Polska premiera filmu "Birds of Prey" za
dni
1
2
godzin
1
1
minut
3
5
sekund
3
8
Kalendarium
Sonda

Ile Oscarów zdobędzie "Joker"?

Zobacz wyniki

Galeria
BIRDS OF PREY (AND THE FANTABULOUS EMANCIPATION OF ONE HARLEY QUINN)
JURNEE SMOLLETT-BELL as Black Canary BIRDS OF PREY (AND THE FANTABULOUS EMANCIPATION OF ONE HARLEY QUINN)
MARGOT ROBBIE as Harley Quinn BIRDS OF PREY (AND THE FANTABULOUS EMANCIPATION OF ONE HARLEY QUINN)
Margot Robbie bop_image23 bop_image2 eo7bjl4u4aavgux2
Komiksowe Top 5