"Detective Comics #575"Czy Alan Davis odszedł z “Detective Comics” z powodu rozmiaru broni trzymanej przez Batmana na okładce “Detective Comics #575”?
Zasadniczo tak

Kiedy Denny O’Neil przejął kierownictwo na Bat-tytułami po “Crisis on Infinite Earths”, do serii “Detective Comics” zaangażował duet Mike W. Barr i Alan Davis, którzy wcześniej z powodzeniem pracowali przy “Batman and the Outsiders”. Ich praca przy głównej serii z Batmanem nie trwała jednak długo. Jednym z powodem był fakt, że jeszcze nim Davis zaangażował się w “Detective Comics” Chris Claremont proponował mu przejście do Marvela. Główny powód był jednak inny. Co raz bardziej niepokoiły go problemy edytorskie z jakimi wraz z Barrem musiał się zmagać.

Alan Davis był profesjonalistą, który pracował bardzo szybko, dlatego często wyprzedzał terminy co doprowadziło do problemów przy “Batman: Year Two”. W historii tej pojawia się Joe Chill i Barr chciał, by Chill miał naprawdę wielką spluwę. Poprosił więc Davisa by ten narysował go z Mauserem (takim jak ten używany przez Manhuntera). Alan wszystko przygotował wraz z okładką do “Detective Comics #575”. Później jednak wpadły mu ręce kopie stron z “Batman #404” (który miał się ukazać kilka miesięcy przed “Batman: Year Two”) autorstwa Millera i Mazzucchelliego. W numerze tym Chill korzysta z innej, mniejszej broni. Davis zasugerował by zmieniono tych kilka paneli w “Batman #404”. DC jednak zdecydowałoby się zwrócić do Davisa, by ten na nowo narysował broń Chilla oraz okładkę do “Detective Comics #575”. Davis odmówił i ostatecznie poprawki wprowadził Dick Giordano. Była to ostatnia kropla goryczy dla Alana, który odszedł z DC i przyjął propozycję Claremonta. Po latach Alan Davis powrócił do DC Comics i wraz z Barrem przygotował m.in. “Batman: Full Circle”.

Źródło: Comics Should Be Good!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

już za:
dni
4
9
5
godzin
0
4
minut
1
5
sekund
4
3
Kalendarium
Galeria
elbp-m4wmaal07b elbo3hau8aalinp batman-death-in-the-family-014 batman-death-in-the-family-013 batman-death-in-the-family-012 pennyworths2
Komiksowe Top 5