"The Dark Knight Returns"AKTUALIZACJA – Serwis Comic Book Resources potwierdza informacje Bleeding Cool opierając się na swoich źródłach będących blisko omawianej sprawie.

Powrót Mrocznego Rycerza” to jeden z najważniejszych komiksów w historii Batmana, który nie tylko zrewolucjonizował samą postać, ale także sam rynek w latach 80. Słynne dzieło Franka Millera doczekało się po 15 latach niezbyt dobrze przyjętej kontynuacji “Mroczny Rycerz Kontratakuje”, a teraz wedle doniesień Bleeding Cool, w planach jest kolejna część, która ma zamknąć całą historię w trylogii.

Roboczo nazwany “Dark Knight 3” ma zostać napisany przez Franka Millera oraz Scotta Snydera, obecnego scenarzystę serii “Batman”. Historia ma skupić się na dorosłej Carrie Kelley, która będzie szukała zastępcy dla swojej roli obrońcy Gotham City. DC Comics zastanawia się nad wydaniem historii w kilku seriach (na wzór “Before Watchmen”) z różnymi rysownikami, takimi jak Greg Capullo, Jim Lee, Andy Kubert, czy też Marc Silvestri. Sam Snyder jednak wolałby stworzyć jedną serię, z jednym rysownikiem, gdzie faworytem ma być Sean Murphy, który ilustruje inną serie scenarzysty – “The Wake”.

Źródło: Bleeding Cool

PRZECZYTAJ TAKŻE:

3 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

Pisanie trzeciej części nie ma sensu, ponieważ #4 miniserii DKR można uznać za zakończenie historii. DKSA jest tak beznadziejnym komiksem, że nawet nie ma powodu żeby de facto mówić o nim jako o kontynuacji i nie ma nic z poprzedniego dzieła Millera ani kreski ani klimatu. Rzekoma trzecia część to już lekka przesada i rodzi się pytanie – po co? dla kasy, fejmu? nie widzę potrzeby żeby ta”rzekoma trzecia część” została opowiedziana. Jako fan powrotu mrocznego rycerza uznaję ten komiks za jedyny początek i koniec, bez potrzeby wyjaśnienia co było dalej.

A ja muszę przyznać, że jestem zainteresowany. Taka współpraca mogła by wyjść Millerowi na dobre. Choć może rzeczywiście lepiej było by napisać jakiś inny elseworlds. Z rysowników najlepszy wybór to Murphy, aczkolwiek ja wolałbym Millerowskie rysunki w stylu TDKR.

ja również jestem na tak. Szczególnie po słabym “Kontratakuje” warto napisać coś nowego. Pomysł na dorosłą Carrie jest kapitalny !

już za:
dni
4
9
7
godzin
0
6
minut
0
6
sekund
4
0
Kalendarium
Galeria
batman-death-in-the-family-014 batman-death-in-the-family-013 batman-death-in-the-family-012 pennyworths2 batman-death-in-the-family-011 batman-death-in-the-family-010
Komiksowe Top 5