Galeria
HARWOOD ww_rec_03 ww_rec_02 ww_rec_01 zack-snyder-wonder-woman batman-harley-quinn-2d

Katalog DC Entertainment w Polsce w ramach Wydawnictwa Egmont

Egmont 2015

Wydawnictwo Egmont Polska z wielką przyjemnością informuje o podpisaniu nowej umowy z wydawnictwem DC Entertainment, rozszerzającej współpracę pomiędzy obydwoma wydawnictwami na skalę bez precedensu w historii medium komiksowego w Polsce.

W nadchodzących latach w ręce polskich fanów komiksu trafi rozbudowana oferta ze wszystkich trzech imprintów (DC Comics, Vertigo, MAD) największego anglojęzycznego wydawnictwa komiksowego na świecie. Katalog Świata Komiksu Egmontu będzie w praktyce źródłem wszystkich tytułów DC Entertainment kierowanych do polskich fanów.
Obok stale poszerzanej linii wydawniczej Nowe DC Comics, pod nowym logiem DC Deluxe Egmont zaprezentuje klasykę z Uniwersum DC, przybliżając czytelnikom kanoniczne, nigdy wcześniej niepublikowane w Polsce opowieści z Batmanem, Supermanem, Ligą Sprawiedliwości i wieloma innymi herosami, a także wznowienia najbardziej poszukiwanych przez fanów tytułów. Jednocześnie wydawnictwo poszerzy ofertę z literackiego imprintu DCE – Vertigo, oraz zaprezentuje, po raz pierwszy w historii, uniwersalny humor i satyrę z legendarnego amerykańskiego magazynu MAD.
W ramach nowego programu wydawniczego na rok 2015 ukaże się ponad 40 tytułów z różnych linii DC.

DC Deluxe – wydarzeniem roku będzie nowa linia wydawnicza prezentująca najbardziej znane, klasyczne komiksy DC, w eleganckiej edycji i powiększonym formacie. Komiksy będą się ukazywać od kwietnia 2015 z częstotliwością jeden miesięcznie. W kolekcji znajdą się takie tytuły jak:

Batman – Earth One,
Idenity Crisis,
Superman – Red Son,
Batman – Black Mirror,
Lobo – Portrait of Bastish,
Batman – Azyl Arkham,
New Fontier.

Nowe DC Comics – w ramach cyklu prezentującego najnowsze przygody superbohaterów DC kontynuowane będą takie serie jak Batman, All Star Western, Wonder Women, Szpon. Planowane są także komiksy z nowych serii: Shazam, Justice League of America, Superman – Unchained. Wydarzeniem sezonu będzie linia wydawnicza Justice League (Liga Sprawiedliwości) prowadząca do finałowych albumów Trinity War i Forever Evil.

Vertigo – w literackiej linii DC zaproponowany zostanie restart 2 doskonałych, klasycznych serii: Amerykański Wampir i Baśnie. Oprócz wznowień od dawna niedostępnych tomów początkowych tych cykli, Egmont będzie publikował nowe, nieznane jeszcze polskiemu czytelnikowi tomy (z częstotliwością 1 tom na kwartał). W roku 2015 zostaną też dokończone dwie znakomite serie Vertigo (Sandman, Lucyfer), dzięki czemu od początku roku 2016 zostaną uruchomione nowe serie z przebogatej kolekcji Vertigo.

Źródło: Informacja prasowa

PRZECZYTAJ TAKŻE:

21 Odpowiedzi na Egmont zapowiada – Nowe DC Comics oraz DC Deluxe

 • Boy_Wonder powiedział:

  Świetna wiadomość. Mnie najbardziej cieszą dwa tytuły – Superman: Red Son i Lobo: Portrait of Bastish, gdyż od dawna czekałem na ich polskie wydania. Reszta również prezentuje się bardzo imponująco. Dobra robota Egmont!

  • Kandor powiedział:

   „Lobo: Portrait of a Bastich” to po prostu wydanie zbiorcze „Ostaniego Czarnianna” (czyli 3-cie już polskie wydanie) i „Lobo powraca” (było raz wydane w 1996 roku) :-) Okladka jest nawet ta sama co pierwsze wydanie „Ostatniego Czarnianina”

   My dostaniemy jedno z njalepszych wydań na świecie!

   Egmont już z resztą wstępnie zapowiedział ten komiks/komiksy jako „Lobo Bisleya” – choć ja osobiście żeby być w pełni ustysfakcjonowany musiałbym dostać także „Paramilitarne Święta Specjalne” i „Batman Lobo” :-)

  • Kandor powiedział:

   Ale spoko – wiedziałem, że ludzie będą się wciąż na to łapać – oczywiście może ty wiedziałeś o co chodzi ale wiele osób może się nieco zdziwić, zwłaszcza ci co nienawidzą „powtórek”, to co że w lepszym wydaniu 😉

 • Bullet powiedział:

  Egmont dobił tym samym mój skromny budżet 😐

 • a powiedział:

  A będzie Rok Pierwszy czy nie bo zdaje mi sie że miał być?

  • kelen powiedział:

   Będzie. To są tylko wybrane komiksy, które się pojawią.

   • Kandor powiedział:

    Pewnie będzie, ale i tak ledwo-ledwo się zmieści, bo skoro „od kwietnia jeden miesięcznie) to w 2015 będzie 9 wydań de luxe czyli powyższa lista i jeszcze 2 komiksy się „zmieszczą” – nie żebym narzekał 😉
    „Wybrane” komiksy ale to już byłoby 7 z 9 :-)

 • juka powiedział:

  Super, ale mogli by także wydać dawniejsze numery.

 • Busiek powiedział:

  a Kingdom Come bedzie? ;> .. ale po co inny format? :(

  • Kandor powiedział:

   Przewalone, nie? powinno być ekonomicznie, po bożemu: format taki jak integrale z Tintinem, miękka oprawa i wszystko na gazetówce.
   Powiększony format, phi – cóż to za burżujstwo! 😉

 • Boy_Wonder powiedział:

  Wie ktoś czy Egmont planuje wydać serię Batman/Superman z New 52?

  • kelen powiedział:

   Jeśli teraz tego nie ogłosili, to zapewne będzie to plan na przyszły rok, co zdaje się być całkiem możliwe ze względu na premierę „Batman v Superman: Dawn of Justice” (i zrobieniu miejsca po skończeniu np. Talona).

 • Ado powiedział:

  Świetna wiadomość,mam nadzieje że w deluxe bedzie kiedyś Knightfall albo Blackest Night :)

 • BatArt powiedział:

  No, no… Egmont daje z grubej rury. Mam nadzieję, że nie przedobrzy i nie spowoduje przesytu komiksów superhero na polskim rynku. Osobiście polecam „Batman Earth One”.

 • Szymon Gajowski powiedział:

  Moja jedyna odpowiedź na tą wiadomość. https://www.youtube.com/watch?v=AX8PchqfCp8

 • andrewk powiedział:

  To ile stron ma KNIGHTFALL?

  • Kandor powiedział:

   Sam Nightfall czy cała trylogia (do powrotu Bruce’a)? Zależy od wydania. W najnowszym: Volume One – 640 stron, Volume Two: Knightsquest – 656 stron, Volume Three: Knightsend – 652 strony – a i tak chodzą słuchy że brakuje zeszytu tu czy zeszytu tam :-)

   Ci którzy domagają się wydania tego komiksu zapominają jak obszerna to jest historia, a i tak lwia część (zwłaszcza zeszyty z Batmanem) ukazała się w Polsce. Komiks wybitny nie jest – sięga się po niego z sentymentu. Egmont aby go wydać musiałby uruchomić jakąś specjalną linię wydawniczą z komiksami na tanim papierze a i tak byłoby drogo. Zresztą cześto Kołodziejczak pisze że chciałby wydać „Bone” (komiks z reguły wydawany w pomniejszonym formacie i w czerni i bieli) Smitha ale objętość (ponad 1000 stron całości) jest zaporowa. Co prawda coś tam Egmont przbąkiwał na pytania czytelników o „Knightfall” ale to byłoby naprawdę siermiężne przedsięwzięcie wydawnicze.

   Nie lepiej albo kupić sobie te cegły po angielsku na Multiversum/Atomie albo po prostu przeczytać po polsku (zdaje się lata 1995-1997) w zeszytówkach Tm-Semic?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dni
1
1
8
godzin
0
5
minut
1
5
sekund
4
9
Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z "Batman & Robin" (postacie)

 • (26%, Głosów: 45)
 • (25%, Głosów: 44)
 • (20%, Głosów: 35)
 • (15%, Głosów: 26)
 • (14%, Głosów: 24)

Głosujących: 174

Forum
Już wkrótce
 • Batman – Epilog, tom 10 - 02 Sie 2017,
 • "Batman" w TVN7 - 04 Sie 2017, 20:00
 • "Batman" w TVN7 - 06 Sie 2017, 17:30
 • Robin: Rok Pierwszy - 09 Sie 2017,
Komiksowe Top 5