Galeria
twow_cvr_us 274_CPT_DoverDocks_EXT-Trai.JPG 237_CPT_INT-TurkeyBombFacto.JPG 237_CPT_INT-TurkeyBombF(2).JPG 222_CPT_EXT-VeldTownSquare_.JPG 208_CPT_INT-LondonPub_Night.JPG

Batman: The Killing JokeJeszcze niedawno pisaliśmy na temat ciągu dalszego słynnej powieści graficznej Franka Millera (klik), a teraz pojawiły się informacje o podobnym zamyśle z innym komiksem.

Brian Bolland, rysownik znany między innymi z pracy przy „Batman: The Killing Joke„, jest obecnie gościem rosyjskiego konwentu komiksowego. Jeden z dziennikarzy dowiedział się od artysty, że DC Comics kontaktowało się z nim kilka miesięcy temu w sprawie pomysłu na kontynuację jego słynnego komiksu z Jokerem. Ten jednak odmówił ze względu na swoją rezygnację z ilustrowania (proces twórczy trwałby dla niego zdecydowanie za długo). Wydawnictwo po odmowie postanowiło porzucić pomysł i poszukiwania innego rysownika.

Warto dodać, że scenariuszem miał zająć się Brian Azzarello, który ostatecznie rozpoczął współpracę z Frankiem Millerem nad zakończeniem trylogii o Mrocznym Rycerzu.

Źródło: Bleeding Cool

PRZECZYTAJ TAKŻE:

10 Odpowiedzi na Kontynuacja „Zabójczego Żartu”?

 • Ado powiedział:

  Bez Bollanda tego nie widzę :(

 • Bulletproof powiedział:

  Kontynuacja ‚Zabójczego żartu’ nie powinna powstać z oczywistego powodu. Mianowicie komiks ten został stworzony za czasów starego DC jako kanoniczny origin Jokera a teraz mamy New 52 gdzie część głównej fabuły została zmieniona albo w ogóle nie wzięta pod uwagę. Kontynuacja ‚Powrotu mrocznego rycerza’ to co innego gdyż komiks ten i jego kontynuacja były elsewordami.

  • Bulletproof powiedział:

   Oczywiście mówiąc o kontynuacji miałem na myśli ‚Mroczny rycerz kontratakuje’ i niedawno zapowiedzianą część trzecią ‚Dark Knight III: The Master Race’.

  • Ado powiedział:

   Zrobiliby to pewnie jako osobną historię nie mającą nic wspólnego z New 52.

   • Bulletproof powiedział:

    Ale nie da rady tego zrobić. Przynajmniej mnie ciężko jest to sobie wyobrazić. Mamy nowy kanon (New 52), powstaje kontynuacja ze starego kanonu który częściowo jest już nieaktualny. Gdyby ‚Zabójczy żart’ był elsewordem to jeszcze bym zrozumiał i nawet był za tym żeby wspomniany sequel powstał.

    • Ado powiedział:

     Sequel powiedzmy miałby miejsce trochę czasu po pierwszym The Killing Joke,czyli przed New 52.I sprawa z głowy.I spokojnie mogliby to zrobić jako osobną historię.

     • Bulletproof powiedział:

      Przyznaję że byłby to ciekawy pomysł ale pytanie czy władze DC o to zadbają i zdołają to ogarnąć? bo jak wiadomo w ostatnich latach panował tu niezły bałagan przez chociażby nieskończoną liczebność crossoverów.

    • kelen powiedział:

     To nie jest żaden problem. Przecież komiksy Millera też należały jednocześnie do dwóch uniwersum („Batman: Year One” to zarówno początek po-kryzysowego Batmana jak i Batmana z „The Dark Knight Returns”).

     • Bulletproof powiedział:

      W takim razie zwracam honor kolegom i piszę się na to. Jeśli istnieje taka możliwość to bardzo chciałbym żeby powstała również kontynuacja Batmanów duetu Loeb/Sale.

 • ramirez82 powiedział:

  Co DC chciało, dobić Alana Moore’a?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dni
0
5
godzin
0
2
minut
3
3
sekund
0
2
Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z "Batman Forever"

Forum
Już wkrótce
 • Gotham 3x20 - 29 maja 2017,
 • Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Sprawiedliwość, część 2 (WKKDC) - 31 maja 2017,
 • Gotham 3x21 - 05 Cze 2017,
 • Gotham 3x22 - 05 Cze 2017,
Komiksowe Top 5