Ben Affleck jako BatmanaMichael Wilkinson, który odpowiedzialny był za kostiumy w „Batman v Superman: Dawn of Justice”, w wywiadzie dla People’s Choice opowiedział o swojej pracy przy filmie Zacka Snydera.

„Aby przygotować się do zaprojektowania kostiumów „Batman v Superman”, naprawdę wcześniej się odrobiłem pracę domową. Zapoznałem się z długą historią tych kultowych bohaterów. Poznawałem sposoby w jakie je przedstawiano na przestrzeni ostatnich 75 lat w filmach, TV, komiksach, powieściach graficznych i grach komputerowych. Chciałem się dowiedzieć jak postrzegani są przez ludzi, co symbolizują, dlaczego są tak ważni. Rozpocząłem wyczerpujące poszukiwania nowych materiałów i technologii, by sposób w jaki przedstawimy tych bohaterów nie przypominał tego co widzowie widzieli wcześniej. Chciałem by kostiumy uczyniły te postacie bardziej inspirujące i ważne dla współczesnego widza.”

„Kostium Supermana poprawiliśmy w niewielkim stopniu w porównaniu do „Man of Steel”. Mamy ulepszenia i trochę bardziej wyostrzone szczegóły stroju, by dopasować go do bardziej ziemskiego (mniej kosmicznego) kontekstu filmu. Kostium Batmana to zwrot o 180 stopni w porównaniu z wcześniejszymi filmowymi wersjami – moc naszego Batmana pochodzi z jego niesamowitej siły fizycznej i umiejętności walk, nie od zbroi. Reżyser, Zack Snyder, chciał by wyglądał tak jak w komiksach, jak to tylko możliwe – by uszanować oryginalny materiał. Jeśli chodzi o Wonder Woman, to nigdy wcześniej nie pojawiła się w filmie, więc nie ma z czym tego porównywać. Oczywiście był kostium z serialu TV. Zack chciał by nasza bohaterka była dziką, budzącą grozę wojowniczką – surowa, z śladami po walkach i nieśmiertelna.”

„Zack miał świetny pomysł by jakiś kryptoński tekst podświadomie zamieścić w kostiumie – i tak zrobiliśmy. Na broniach Wonder Woman są także teksty w antycznej grece. Moje ulubione detale kostiumu Batmana, to kastety na rękawicach.”

Yahoo Beauty w ramach „gorącego krzesła” przepytało Gal Gadot. Aktorka nie potrafiła jednak zdecydować Batman, czy Superman i porównała to do wyboru pomiędzy „mamą, a tatą”. Zapytana o jedno słowo jakim opisałaby Wonder Woman odpowiedziała, „potężna”. Zdradziła również, że jej ulubionym złoczyńcą jest Lex Luthor oraz, że miecz to jej ulubiona broń Wonder Woman.

Źródło: People’s Choice

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dni
2
5
godzin
0
1
minut
0
1
sekund
4
1
Kalendarium
Sonda

Najlepszy plakat z "The Dark Knight Rises" (postacie)

Forum
Już wkrótce
  • Batman kontra Dwie Twarze (DVD) - 25 Paź 2017,
  • Justice League: Action, Sezon 1, Część 1 (2DVD) - 25 Paź 2017,
  • Gotham 4x06 - 26 Paź 2017,
  • Batgirl: Rok Pierwszy (WKKDC) - 01 Lis 2017,
Komiksowe Top 5