Bill FingerPrzełomowa wiadomość dla fanów Batmana. DC Comics po 76 latach oficjalnie po raz pierwszy przyzna autorstwo Billowi Fingerowi za udział w stworzeniu Mrocznego Rycerza. Finger zostanie wymieniony od drugiego sezonu serialu “Gotham” oraz w filmie “Batman v Superman: Dawn of Justice“. W oficjalnej notce od DC czytamy:

DC Entertainment wraz z rodziną Billa Fingera mile jest ogłosić osiągnięcie wspólnego porozumienia, w którym przyznany został znaczący wkład Fingera w stworzeniu postaci ze świata Batmana. “Bill Finger pełnił znaczącą rolę w tworzeniu najważniejszych cech uniwersum Batmana i chcemy budować świadomość jego wkładu w kreowaniu historii DC Comics”, ogłosiła Diane Nelson, prezes DC Entertainment. “Częścią tego procesu jest uznanie autorstwa w zbliżającym się sezonie “Gotham” oraz filmie “Batman v Superman: Dawn of Justice”, dodaje Nelson.

Bill Finger jest współtwórcą postaci Batmana – jemu zawdzięczamy jego historię, kultowy strój i wiele innych kluczowych elementów oraz postaci. Oficjalnie autorstwo przypisywane jest tylko rysownikowi, Bobowi Kane’owi.

Źródło: Comic Book Resources

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 komentarzy
Oldest
Newest
Inline Feedbacks
View all comments

To wspaniała wiadomość! Bill Finger zasłużył żeby oficjalnie uznać go za współtwórcę Batmana. Ubolewam nad tym że Bob Kane był takim strasznym egoistą i robił wszystko żeby do tego nie dopuścić.

Co mogę powiedzieć. NO wreszcie DC.

Możecie to dodać do kalendarium przełomowy dzień 😀

W końcu zatriumfowała sprawiedliwość w sporze o…symbol sprawiedliwości, lol.

już za:
dni
3
6
3
godzin
1
6
minut
2
3
sekund
3
3

Zack Snyder’s Justice League
już za:

dni
1
2
godzin
1
6
minut
2
3
sekund
3
3
Sonda

Twoja reakcja na zwiastun “Zack Snyder's Justice League”?

Zobacz wyniki

Kalendarium
Galeria
156246136 evfyqsnveaiqk9z-scaled evfadhqvgaa1lwt-scaled bw2x06_05 bw2x06_04 bw2x06_02
Komiksowe Top 5