Galeria
Batman, Flash, Cyborg, Wonder Woman gotham-313_020 gotham-313_019 GOTHAM: Guest star Cameron Monaghan in the “Mad City: The Gentle Art of Making Enemies” winter finale episode of GOTHAM airing Monday, Jan. 30 (8:00-9:01 PM ET/PT) on FOX. Cr: Jeff Neumann/FOX. gotham-313_017 lgb-trl3-3099

"Maska Batmana" / "Batman: Mask of the Phantasm"Kultowa animacja z Mrocznym Rycerzem zawita ponownie do polskiej telewizji. Stacja Cartoon Network zaprosi swoich widzów na seans „Maski Batmana”, filmu nawiązującego do „Batman: The Animated Series” na godzinę 20:45, 1 kwietnia, czyli w dniu oficjalnej premiery „Batman v Superman: Dawn of Justice”.

Sytuacja jest o tyle interesująca, gdyż w ten sposób możemy się spodziewać nowej wersji dubbingowej produkcji Warner Bros. Film zadebiutował w Polsce na kasetach VHS w wersji z lektorem. Następnie, kanał Canal+ emitował wersję z dubbingiem, który nigdy więcej nie pojawił się w innych miejscach.

W kwietniu do ramówki polskiego Cartoon Network powraca także serial „Batman: Odważni i bezwzględni”. Emisja odbywać się będzie w weekendy o 20:55 i 21:25.

Za podesłanie informacji dziękujemy Inukiemu.

Źródło: CN&Boom Poland Unofficial Blog

PRZECZYTAJ TAKŻE:

11 Odpowiedzi na „Maska Batmana” w polskim Cartoon Network!

 • mar.09 powiedział:

  wow ! 😀

 • Daniello powiedział:

  Ten film nie jest zbyt dojrzały i brutalny na CN?

  • Nygma powiedział:

   To samo pomyślałem.

  • kelen powiedział:

   „Mask of the Phantasm” podpada pod PG, a większość dzisiejszych kreskówek CN ma kategorię wiekową PG13.

   Z tą różnicą, że od jakiegoś czasu centrala w UK (od nich większość krajów pozyskuje materiał, w tym Polska) dostosowuje to pod kategorię wiekową 6+, więc całkiem możliwe, że film może być w jakiś sposób lekko pocięty. To tylko domysł, ale wynikający z tego, że w Stanach emisje filmów animowanych w telewizji, gdzie są inne ramy ograniczeń, niż w kontekście kin albo rynku kina domowego, też są dokonywane odpowiednie modyfikacje.

 • kubala102 powiedział:

  Na Facebooku Cartoon Network zapytałem czy mają w planach wyemitować również Batman Tas , dostałem od nich odpowiedz „Na razie nie zdradzamy” czyżby była by szansa na powrót batmana do tv?

  • Inuki powiedział:

   To info o emisji „Maski Batmana” krążyło w sieci od jakichś 2 tygodni, aż dziw, że do tej pory tutaj nie trafiło 😛

   Co do „Batman TAS”, to byłoby super, gdyby powrócił do telewizji. Możliwe, że CN przywróci stare seriale DC. Bardzo bym tego chciał, nie ukrywam. Co dziwne, na Wikipedii „Batman TAS” jest również wspomniany jako serial Pulsu 2 (emisja 2015 rok). Kiedyś ich o to pytałem, to odpowiedzieli „na pewno nie w 2015”.

 • MorriS powiedział:

  TAS był jest i będzie najlepszym serial o BATMANIE ever !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dni
1
5
godzin
0
3
minut
3
8
sekund
2
9


"BATMAN: ZABÓJCZY ŻART"

NA DVD
OD 2 GRUDNIA


"SUICIDE SQUAD"
NA BLU-RAY I DVD
OD 5 GRUDNIA
Kalendarium
Forum
Już wkrótce
 • Batman – Detective Comics, tom 6: Ikar - 25 Sty 2017,
 • JLA – Amerykańska Liga Sprawiedliwości, tom 4 - 25 Sty 2017,
 • "Liga Sprawiedliwości: Bogowie i Potwory" w HBO2 - 25 Sty 2017, 04:40
 • "Liga Sprawiedliwości: Bogowie i Potwory" w HBO2 - 30 Sty 2017, 11:35
Komiksowe Top 5