Forum
Już wkrótce
  • "Lego Batman: Film" w HBO2 - 21 Paź 2018, 19:15
  • "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" w HBO2 - 21 Paź 2018, 21:00
  • "Lego Batman: Film" w HBO2 - 22 Paź 2018, 11:25
  • "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" w HBO2 - 22 Paź 2018, 14:45

Wydawnictwo Egmont Polska prezentuje poradnik dla osób, które chciałyby bliżej poznać słynnych bohaterów DC Comics!

Komiksy Egmontu - bohaterowie DC

Najwięksi superbohaterowie uniwersum DC Comics już niebawem zagoszczą na ekranach kin. Superman – obdarzony wyjątkowymi mocami przybysz z planety Krypton, Batman – wzbudzający lęk zamaskowany pogromca zła i niesprawiedliwości oraz Wonder Woman – półbogini, córka królowej Amazonek spotkają się na planie superprodukcji Batman v Superman. Świt sprawiedliwości, która na ekrany kin trafi już 1. kwietnia.

Ich komiksowe przygody czytelnicy mogą poznać dzięki wydawnictwu Egmont, którego nakładem ukazuje się kolekcja NOWE DC COMICS  prezentująca najnowsze opowieści o Batmanie, Supermanie, Wonder Woman, Lidze Sprawiedliwości oraz innych, mniej znanych w Polsce, ale wcale nie mniej ciekawych superbohaterach.

W ubiegłym roku na rynku pojawiła się też prestiżowa kolekcja – DC DELUXE – prezentująca klasykę uniwersum DC Comics, przybliżając czytelnikom kanoniczne, nigdy wcześniej nie publikowane w Polsce opowieści, a także wznowienia klasycznych, najbardziej poszukiwanych przez fanów tytułów.

Moda na superbohaterów sprawia, że coraz więcej osób sięga do źródeł, czyli do komiksów. Zbliżająca się premiera filmu Batman v Superman Świt sprawiedliwości jest wspaniałą okazją do poznania komiksowych pierwowzorów bohaterów filmu.

Podpowiadamy, od czego zacząć lekturę, aby nie zagubić się w gąszczu fabuł.

Batman, Trybunał Sów, tom 1
Pierwszy album nowej serii o najpopularniejszym bohaterze z uniwersum DC.

W pierwszym tomie głównej serii komiksowej o przygodach Batmana akcja zawiązuje się w oparciu o pewną miejską legendę. Batman nieraz słyszał opowieści o Trybunale Sów rzekomo działającym w Gotham. Jego członkowie uważali się za prawdziwych władców miasta. Podobno spotykali się w ciemnościach, naśladując pohukiwanie nocnego drapieżnika. Dotychczas Mroczny Rycerz nie traktował tych historii poważnie. Odkąd jednak w Gotham zaczął grasować brutalny morderca, likwidujący zarówno najważniejszych, jak i najniebezpieczniejszych mieszkańców miasta, Batman uświadomił sobie, że nie wie o Gotham wszystkiego……

Wonder Woman, Krew, tom 1
Wielokrotnie nagradzana seria o Wonder Woman – najsłynniejszej superbohaterce amerykańskiego komiksu. Oparta na motywach greckiej mitologii opowieść o walce z przeznaczeniem.

Księżniczka Diana różni się od pozostałych Amazonek. Legenda głosi, że ulepiono ją z gliny, by bezdzietna królowa mogła mieć wytęsknioną córkę. Mieszkanki Rajskiej Wyspy traktują ją jak obcą. Tymczasem w ludzkim świecie jest superbohaterką zawsze gotową walczyć po stronie słabszych.  Kiedy z dala od Rajskiej Wyspy Amazonek bogowie z Olimpu rozgrywają swoje mroczne intrygi, a ich konflikty dotykają niewinnych ludzi, w samym sercu krwawego sporu pojawia się Wonder Woman! Wkrótce tajemnica jej pochodzenia zostanie ujawniona. A wtedy poleje się krew…

Liga Sprawiedliwości. Początek
Historia powstania grupy złożonejz najsłynniejszych superbohaterów. W akcji – Batman, Superman, WonderWoman, Green Lantern, Flash, Aquaman, Cyborg…

Najwięksi bohaterowie świata po raz pierwszy razem! Superbohaterowie wzbudzają strach na całym świecie. Jednak gdy seria dziwnych ataków sprowadza na Ziemię niebezpieczeństwo z innego wymiaru, będą musieli stanąć ramię w ramię o ile zniosą siebie nawzajem! Początek stworzyli wybitni artyści Geoff Johns i Jim Lee.

Wrogowie Publiczni, tom 1
Pierwszy album z serii przedstawiającej wspólne przygody Człowieka ze Stali i Mrocznego Rycerza. Tym razem dwaj sojusznicy staną do rozgrywki z demonicznym Lexem Luthorem.

W obliczu nieuchronnej katastrofy, jaką zwiastuje zmierzająca w kierunku Ziemi asteroida, prezydent Lex Luthor oskarża Supermana o zbrodnie przeciwko ludzkości i wyznacza nagrodę za schwytanie przybysza z Kryptona. Z pomocą Supermanowi przychodzi Batman. Dwaj najwięksi herosi łączą siły, by odeprzeć ataki łasych na pieniądze superłotrów i pracujących dla Białego Domu superbohaterów, a jednocześnie starają się nie dopuścić do zagłady świata. Wrogowie publiczni to opowieść o lojalności i niezwykłej przyjaźni, w której występują dwaj najsłynniejsi na planecie superbohaterowie. Scenariusz napisał Jeph Loeb, autor m.in. takich komiksów jak Superman. Na wszystkie pory roku i Batman: Długie halloween. Za rysunki odpowiadają wspaniali artyści: Ed McGuiness, Dexter Vines i Dave Stewart.

Trójca. Batman – Superman – Wonder Woman (kolekcja DELUXE)
Pierwsze spotkanie największych herosów z uniwersum DC w reinterpretacji Matta Wagnera. Czy tak odmienne osobowości będą w stanie zjednoczyć siły w jednym celu?

Troje najbardziej znanych superbohaterów wiele razy przeżywało wspólne przygody i wspierało się w trudnych chwilach. Jednak wbrew pozorom nie zawsze ich plany, metody i życiowe filozofie zbiegały się w jednym punkcie. Komiks Trójca wydany w ramach kolekcji DELUXE pokazuje ich pierwsze spotkanie. Miliarder i ekoterrorysta Ras Al-Ghul opracowuje szalony plan stworzenia świata według swoich wyobrażeń. Wraz z potężnym klonem Supermana zwanym Bizarro i śmiertelnie niebezpieczną Amazonką u boku ta straszliwa trójca staje się zagrożeniem dla przyszłości rodzaju ludzkiego! Batman, Superman i Wonder Woman zawiązują sojusz, by uchronić Ziemię przed apokalipsą.

Źródło: Informacja prasowa – Egmont

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Jedna odpowiedź na „Superman, Batman, Wonder Woman. Od czego zacząć czytać komiksy superbohaterskie?

"Młodzi Tytani: Akcja! Film"
w kinach od
10.08.2018


Premiera filmu "Joker" za
dni
3
4
7
godzin
0
5
minut
3
4
sekund
3
0
Sonda

Najlepszy nowy wróg Batmana z XXI wieku

Zobacz wyniki

Kalendarium
Galeria
Titans -- Ep. 103 Titans -- Ep. 103 Titans -- Ep. 103 Titans Ep. 104--Photo Credit: Steve Wilkie / ©2017 Warner Bros. Entertainment Inc.  All Rights Reserved Titans Ep. 104--Photo Credit: Steve Wilkie / ©2017 Warner Bros. Entertainment Inc.  All Rights Reserved Titans Ep. 104--Photo Credit: Steve Wilkie / ©2017 Warner Bros. Entertainment Inc.  All Rights Reserved